Zpět na » Premier League » Berger po delší době zazářil

Premier League - Berger po delší době zazářil

0

09.04. - O víkendu bylo na programu kompletní 32. kolo Premier League a Fotbalportal.cz dnes připravil další pokračování rubriky Česká stopa, která se zabývá výkony českých fotbalistů v anglické nejvyšší fotbalové soutěži.

Naše ohlédnutí začneme na Ewood Parku, kde domácí Blackburn hostil Aston Villu. Martin O’Neill v posledních zápasech stále více spoléhá na služby českého internacionála Patrika Bergera, který proti Rovers dostal poprvé šanci v základní sestavě. Nabídnutou příležitost bývalý hráč Liverpoolu splatil do poslední pence. Už od počátku utkání náš záložník patřil k nejlepším hráčům na trávníku. Domácí šli sice jako první do vedení po proměněné penaltě, ale pak začala otěže zápasu přebírat Aston Villa a co je pro české fanoušky zvlášť potěšitelné, o vyrovnávací gól se postaral právě Berger. Náš krajan se prosadil na pravé straně hřiště a takovou polostřelou, polocentrem zaskočil Friedela – 1:1. Berger potom byl velmi aktivní a po jeho přihrávce do uličky dokonce v 73. minutě vsítil Agbonhlahor rozhodující branku. Sám nahrávač byl na poslední desetiminutovku nahrazen Davisem a kouč O’Neill mu poblahopřál k jednoznačně nejlepšímu výkonu v dresu Villans.
Patrik Berger (Aston Villa):
Hodnocení podle Skysports.com: 9 z 10 možných, nejlepší známka z hodnocených hráčů Aston Villy, ze hřiště odcházel v 84. minutě
Komentář podle Skysports.com: Jestli tohle je návrat tak…(podtext má vyznít v Bergerův prospěch, jako úžasný výkon)

Čech už 792 minut neinkasoval
Chelsea v sobotu porazila Tottenham 1:0 a Petr Čech vychytal osmou ligovou nulu za sebou. Blues byli po celý zápas lepší a reprezentační jednička si pořádně zachytala až v druhé půli. Čech nejprve ve 49. minutě bravurně zlikvidoval hlavičku Mida, která směřovala pod břevno. Hotspur si příliš šancí nevytvářeli, ovšem, když se už k nějaké dostali, náš gólman musel ukázat to nejlepší ze svého umění. Půlhodiny před koncem se vyznamenal proti ráně Gardnera a když do začátku nastavení chyběly zhruba 4 minuty zneškodnil i hlavičkový pokus Berbatova, jenž zkoušel našeho brankáře překonat z obdobné pozice jako těsně po přestávce Mido. Dřívější Sparťan ale udržel čisté konto a neinkasoval již 792 ligových minut.
Petr Čech (Chelsea):
Hodnocení podle Skysports.com: 8 z 10 možných, 2. nejlepší známka z hodnocených hráčů Chelsea