Zpět na » Premier League » Emirates Stadium hlásí dobyto

Premier League - Emirates Stadium hlásí dobyto

0

08.04. - Včera bylo na programu 8 zápasů 32. kola Premier League. A došlo hned k několika velkým překvapením. Portsmouth překvapivě porazil vedoucí Manchester United a Arsenal doma poprvé prohrál. + sestřihy z některých zápasů na videu

Nový stadion londýnského Arsenalu zatím v této sezóně ještě nikdo nepokořil. Tedy až do včerejšího odpoledne. Jako první získal cenný skalp fotbalového svatostánku Kanonýrů překvapivě předposlední West Ham United. Přitom od úvodu utkání nic nenasvědčovalo tomu, že by tato nedobytná tvrz měla padnout. Gunners se před začátkem zápasu určitě nenacházeli v optimálním rozpoložení po dvou porážkách v řadě, ale na hřišti byl obrázek hry příznivý pro domácí. Asi po třech minutách přišla první velká šance Arsenalu. Fabregas přiklepl míč Rosickému a ten přibližně z 20 metrů tvrdou ranou ohrozil Greena. Ten však parádním zákrokem nedovolil Wengerovým svěřencům jít do vedení. Arsenal dále bušil do obranné vozby Hammers, ovšem v nastaveném čase první půle skórovali paradoxně hosté. Neill našel svou přihrávkou Bobbyho Zamoru, jenž z hranice vápna Kanonýrů přehodil Lehmanna – 1:0. Druhé dějství začalo v duchu toho prvního. Brankář Green se potil při obrovských brankových příležitostech domácích fotbalistů a dvakrát mu pomohlo i štěstí. Nejprve gólman Kladivářů bravurně vychytal Adebayora, když z bezprostřední blízkosti reflexivně vyrazil jeho hlavičku. Potom se třásla konstrukce jeho brány. Jako první orazítkoval břevno svatyně hostů Fabregas. Chvíli po něm okusil pocit smůly i Gilberto Silva, jehož střela se otřela o levou tyč. Po festivalu neproměněných šancí možná padla na tým Kanonýrů malá frustrace a druhý gól West Hamu mohl přidat Boa Morte. Pokus z velkého úhlu se však mezi tři tyče nevešel. Souboj obou mužstev tak skončil stejným výsledkem jako v úvodní polovině sezóny, tedy nejtěsnějším možným vítězstvím Hammers. Arsenal tak poněkolikáté doplatil na nevyužité šance a tentokrát to odnesla i neporazitelnost Emirates Stadium.

Zamorův vítězný gól

Porsmouth zaskočil leadera
Manchester United utrpěl ve středu porážku 2:1 s AS Řím v Champions League a stejným poměrem podlehl i na Fratton Parku domácímu týmu Pompey. Jihoangličané byli v úvodu utkání překvapivě lepší. Jako první ohrožoval van der Saara Kanu, ale nedal. Daleko úspěšnější byl až po půlhodině hry Taylor. Defenzíva Red Devils v čele s Richardsonem se dopustila chyby a umožnila tvrdě vypálit Benjaminu. Tuto střelu nizozemská reprezentační jednička poněkud nešťastně vyrazila před sebe a tam si na odražený balon počíhal Taylor, aby vzápětí poslal domácí do vedení. Po inkasovaném gólu hosté přitlačili na pilu a na začátku druhé půle dostali Portsmouth pod tlak. Ovšem Giggs s Brownem na Jamese nevyzráli. Naopak minutu před koncem základní hrací doby zvýšili Pompey na 2:0. No, on výraz „zvýšili“ je v tomto případě značně pomíjivý, protože hlavním důvodem druhé branky Portsmouthu byla neshoda mezi van der Saarem a Ferdinandem, který si svou zpětnou přihrávkou snažil ulehčit pozici, jenže Nizozemec jeho úmysl špatně pochopil a pak již diváci na Fratton Parku viděli, jak padá ukázkový vlastenec. Ovšem to by nebyl Manchester United, aby se vzdal za tohoto nepříznivého stavu. Jiskřičku naděje vykřesal O’Shea, jenž v nastavení dorazil balon po Solskjaerově ráně. V samém závěru mohl ještě vyrovnat Smith, ale David James záměr anglického útočníka vystihl. Rudí Ďáblové tak prohráli 2:1 a Chelsea se k nim přiblížila na rozdíl 3 bodů.

Liverpool na Majeski Stadium vítězný
Reds posílení vysokým vítězstvím 3:0 v Lize mistrů nad PSV Eindhoven přijeli na stadion Readingu v hodně dobré náladě, díky které se na trávníku prezentovali velice pěkným výkonem. Neuběhla ještě ani čtvrthodina zápasu a hosté vedli 1:0. Peter Crouch se na polovině soupeře zmocnil míče a do uličky nahrál Arbeloovi, jenž poté upaloval sám na bránu a pohodlně otevřel skóre. Royals neskládali zbraně a po několika neproměněných pološancích vyrovnali těsně před přestávkou. Hunt chytře centroval míč za obranou linii Liverpoolských, kde ho převzal Gunnarson a křižnou střelou zařídil nerozhodný stav skóre před odchodem do kabin. Naprosto vyrovnané utkání se lámalo až 7 minut před koncem, kdy do Hahnemannovy šestnáctky posílal centr Pennant a nabídnutou příležitost nádhernou hlavičkou zužitkoval Kuyt. Liverpool se tímto vítězstvím vzdálil čtvrtému Arsenalu na rozdíl 5 bodů.

Middlesbrough zničilo Watford
Poslední Watford v tomto zápase nezůstal nic dlužen své pověsti. Po prohře 4:1 se dále krčí na úplném dně tabulky a sestup se 6 kol před koncem zdá být zpečetěn. Middlesbrough se po nevýrazných výkonech z minulých utkání předvedlo v tom nejlepším světle a Hornets dalo patřičně za vyučenou. Na gól Viduky z 5 minuty sice ještě stihl odpovědět Francis, potom se však radovali jen domácí fanoušci. Nejprve poslal Boro podruhé do vedení po teči své vlastní střely Boateng a 20 minut před závěrem střetnutí zvýšil na rozdíl dvou branek znovu Viduka, který potrestal velice statickou defenzívu Watfordu. No a když se v 79. minutě trefil také Rochemback byli hosté zralí na ručník. Naštěstí v jejich síti pak už žádná branka nepřibyla a tým z londýnského předměstí mohl být vzhledem k průběhu utkání rád za relativně přijatelnou porážku 4:1.

Berger pomohl Aston Ville k výhře
Aston Villa jakoby v posledních zápasech navazovala na skvělou formu z úvodu tohoto ročníku. Minulý týden smolně remizovala s Evertonem, ale na Ewood Parku již bylo všechno jinak. Domácí šli do vedení zásluhou Benniho McCarthyho, který potrestal faul na Gamst-Pedersena proměněnou penaltou. V dalších minutách se však daleko více prosazovali hostující fotbalisté. Patrik Berger ve 34. minutě splatil trenérovi Martinu O’Neillovi důvěru, kterou mu poskytoval v posledních kolech a po pěkné akci na pravé straně hřiště vypálil český internacionál projektil, který se zatřepetal v síti. Villans se pak dostali ještě k několika možnostem ke zvýšení skóre. Asi tu největší spálil kapitán Barry, když neproměnil pokutový kop po ruce Nelsena. V 73. minutě byl už ovšem úspěšný Agbonhlahor, jenž svým vítězným gólem zajistil hostům vítězství. O nahrávku se postaral velice aktivní Berger. Blackburn poté mohl vyrovnat, ale Sorensen se proti Nondovi vyznamenal tím nejlepším možným způsobem.

Newcastle vyhrál po čtyřech zápasech
Fotbalisté Magpies byli v minulých týdnech zralí tak akorát na prášky. Jenže ne příliš dobrá hra zaviněná špatnou formou některých hráčů týmu vzala v duelu se Sheffieldem za své. Krátce po čtvrthodině hry zaúřadoval probuzený střelec Newcastlu Obafemi Martins. Milner sklepl balon k nigerijskému útočníkovi a ten se z voleje nemýlil. Martins s Duffem se posléze dostali k několika brankovým příležitostem a hlavně bývalý hráč Interu Milán přidělával domácím nejvíce starostí. V 74 minutě ale vyrovnal střídající Nade. Když už vše vypadalo na to, že utkání skončí remízou, ukázal své umění Taylor. Anglický obránce si nejvýše vyskočil na Milnerův roh a zajistil Newcastlu 3 body.

Teymourian dokonal obrat
Diváci na JJB Stadium se v sobotu odpoledne těšili na představení svých miláčků. Namísto vítězství se však dostavila hořká chuť porážky. Přitom do 44. minuty tomu nic nenasvědčovalo. Emile Heskey po půlhodině zápasu proměnil finální přihrávku Scharnera v gól a poslal Latics do vedení. Ovšem ještě před změnou stran ze spolupráce Anelka – Diouf těžil prvně jmenovaný a srovnal stav na 1:1. V druhém dějství Bolton vydoloval z minima maximum a přes nízkou střeleckou potenci vsítil další dvě branky. Obě vstřelil íránský reprezentant Andranik Teymourian a protože McCulloch svou slibnou šanci nepřetavil v branku, Wigan prohrál 3:1.

Pozn. redaktora: Reportáže z utkání Manchester City - Charlton, Everton - Fulham a Chelsea - Tottenham naleznete v samostatných článcích.