Zpět na » Premier League » Sestava 31. kola PL: Do branky de Gea, v záloze Fábregas, dva hráči Leicesteru, v útoku Mane a Kane

Premier League - Sestava 31. kola PL: Do branky de Gea, v záloze Fábregas, dva hráči Leicesteru, v útoku Mane a Kane

Sestava 31. kola PL: Do branky de Gea, v záloze Fábregas, dva hráči Leicesteru, v útoku Mane a Kane © zimbio.com, fotbalportal.cz - Do sestavy 31. kola se dle BBC dostali i David de Gea, Mahrez a Kane

3

21.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Máme za sebou kompletní 31. kolo Premier League a je čas pro nejlepší jedenáctku. Vybrali jsme tu, kterou sestavil prestižní server BBC. Hned dva zástupce mají tyto kluby: Manchester United, Arsenal, West Ham a Leicester. Ve výběr pak má svého jednoho vyslance i Chelsea, Southampton a Tottenham. Souhlasíte s touto sestavou? Vybrali byste někoho jiného? Přikládáme i další možnosti.

Brankář

David de Gea (Manchester United)

David de Gea přispěl čistým kontem k výhře 0:1 v manchesterském derby na půdě městského rivala. Za svá záda nepustil ani jeden míč, a díky tomu udržel Manchester United už 14. nulu v sezóně. To se žádnému jinému týmy Premier League nepovedlo. Španělský brankář působil jistým dojmem a spolehlivě řídil defenzivu United.

Obrana

Héctor Bellerín (Arsenal), Wes Morgan (Leicester), Chris Smalling (Manchester United), Aaron Cresswell (West Ham)

Héctor Bellerín asistoval skvělým pasem Iwobimu u jeho prvního gólu v Premier League. Překvapivé snad je jen to, že takové míče nevidíme od Belerína častěji. Schopnosti na to má a zlepšuje se. V posledních 2 utkáních si připsal už 3 asistence, zatímco v předchozích 46 zápasech měl pouhé 2. Na hřišti Evertonu si svědomitě plnil i defenzivní úkoly a měl podíl na výhře 0:2.

Wes Morgan byl u výhry 0:1 nad Crystal Palace. Tři zápasy v řadě Leicester neinkasoval, to je jasný obraz toho, jak dobře brání, a kapitán Morgan je vůdčí postavou defenzivy Foxes. Obrovitý stoper neuhne před ničím a před nikým. Vyhrát s ním vzdušný souboj? Takřka nemožné.

Chris Smalling mohl manchesterské derby opustit předčasně. Měl na kontě žlutou kartu a po souboji se Sergiem Agüerem ve druhém poločase mohl inkasovat druhou. Nestalo se. Smalling zůstal na hřišti a odvedl brilantní práci v důležitém duelu se Citizens. Jeho vývoj pod Louisem van Gaalem jde tím správným směrem.

Aaron Cresswell odehrál výborné utkání proti Chelsea. Branislav Ivanovič s vypětím všech sil zneškodnil šanci Cresswella, který mohl zvýšit na 0:2 pro West Ham. Ve druhém poločase si s jeho příležitostí poradil Thibaut Courtois. Levý bek Biličova týmu patřil na hřišti k nejlepším.

Záloha

Cesc Fábregas (Chelsea), Riyad Mahrez (Leicester), Manuel Lanzini (West Ham), Alex Iwobi (Arsenal)

Cesc Fábregas byl hlavní hvězdou Chelsea při remíze 2:2 s Hammers. Míč z jeho kopačky způsobil zmatky v obraně West Hamu, ze kterých následně pramenilo odpískání přímého volného kopu. Toho se ujal sám španělský záložník a skvěle zakroutil míč do pravého horního rohu Adrianovy branky. V samotném závěru pak unesl tíhu okamžiku a proměnil pokutový kop.

Riyad Mahrez byl hrdinou duelu s Crystal Palace. Co by si bez něj Leicester počal? Alžírský záložník vstřelil jediný gól zápasu a ještě více přiživil šance Lišek na zisk premiérového titulu. Byl by to v Premier League největší „zázrak“ od titulu Nottinghamu Forest v roce 1978. Mahrez má rychlost, skvělou techniku, a hlavně hlad po gólech. To předvedl i proti Eagles.

Manuel Lanzini se proti Chelsea ukázal v senzačním světle. Vstřelil parádní první branku svého týmu. Mladý Argentinec sršel energií a vypadalo to, že ji dokáže přenést i na všechny své spoluhráče. West Ham byl zřejmě o málo lepším týmem než Blues a zasloužil by si i tři body. Lanzini může být z osobního hlediska spokojen.

Alex Iwobi si na Camp Nou ve čtvrtek odbyl svou velkou premiéru v základní sestavě v Lize mistrů. V sobotu se pak poprvé představil v Premier League a hned z toho byl i první gól. Pro devatenáctiletého Nigerijce to není vůbec špatný začátek. V budoucnu by mohlo být jeho spojení s Welbeckem velmi dobré. Měli bychom si na tohoto chlapce dávat pozor. V Arsenalu doufají, že z něj bude nový Ian Wright.

Útok

Sadio Mane (Southampton), Harry Kane (Tottenham)

Sadio Mane mohl být po utkání s Liverpoolem velmi smutný, ale nakonec bylo vše jinak. Liverpool vedl v Southamptonu po poločase 0:2 a směřoval za 3 body. Na začátku druhé půle mohl pro Saints vykřesat naději Mane, ovšem pokutový kop neproměnil. Ale v 64. minutě Mane snížil na 1:2 a v 86. minutě vstřelil gól na konečných 3:2. Mane tedy byl na konci tím šťastným.

Harry Kane byl ústřední postavou v bitvě s Bournemouthem. Tottenham potřeboval zvítězit, aby náskok Leicesteru znovu stáhl na 5 bodů. Anglický útočník vstřelil do 16. minuty 2 branky a bylo rozhodnuto. Díky dvougólovému zápisu se Kane osamostatnil na čele tabulky střelců. Má na kontě už 21 přesných zásahů.

lnsfd(zdroj: BBC.com)

Výše zmíněnou jedenáctku sestavil server BBC. Při těchto výběrech jde samozřejmě vždy o subjektivní názor. I proto přidáváme další možnosti z jiných serverů.

Goal.com - pokud porovnáme sestavu vybranou na webu Goal.com, pak zjistíme, že s výběrem BBC se shoduje v pěti hráčích (Smalling, Iwobi, Fábregas, Mane, Kane).

klnd(zdroj: Goal.com)

WhoScored.com - statistický server WhoScored.com souhlasí s BBC pouze s Harrym Kanem. To s Goal.com se shoduje na pěti hráčích (Klose, Fernández, Coquelin, Kane a Pellé).

js(zdroj: WhoScored.com)

Která sestava se Vám zamlouvá nejvíce? Ztotožníte se s některým z výběrů? Alespoň částečně? Nebo byste vybrali zcela odlišně? Podělte se s námi o Vaše názory v naší diskusi.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.