Zpět na » Premier League » Fanoušci United jsou si nyní jisti, že pod Louisem van Gaalem je to ještě horší než pod Moyesem

Premier League - Fanoušci United jsou si nyní jisti, že pod Louisem van Gaalem je to ještě horší než pod Moyesem

Fanoušci United jsou si nyní jisti, že pod Louisem van Gaalem je to ještě horší než pod Moyesem © manchestereveningnews.co.uk, fotbalportal.cz - Louis van Gaal

0

Líbilo se

19.03. - Manchester United může letošní sezónu znovu zakončit bez jediné trofeje. Titul v Premier League je na míle vzdálen, klub už opustil Ligu mistrů a ve čtvrtek i Evropskou ligu. Vyřazení od Liverpoolu bylo o to bolestivější. Příznivci klubu z Old Trafford to nelibě nesli a byli zmateni prohlášeními Louise van Gaala před odvetou a po ní. Podle fanoušků je to teď ještě horší než za Davida Moyese.

Ještě během minulého týdne Louis van Gaal poměrně hrdě prohlašoval, že jeho tým je stále ve třech soutěžích, což mnozí jeho manažerští kolegové v této fázi sezóny nemohou prohlásit. Po čtvrtku už to pravda není. Manchester United opustil Evropskou ligu, když v odvetě jen remizoval doma s Liverpoolem 1:1.

Domácí sice vedli po proměněné penaltě Martiala, ale v závěru první půle nezvládli uhlídat Coutinha, pustili jej do velkého sóla a inkasovali. Ve druhém poločase museli vstřelit 3 góly k postupu. Nepovedlo se jim vsítit ani jeden. Nizozemský manažer United před utkáním prohlásil, že i pokud Reds skórují, je jeho celek schopný vstřelit 4 branky a postoupit. Po zápase zase tvrdil, že vstřelit další tři góly bylo nesmírně těžké.

Fanoušci byli z jeho prohlášení zmatení, bezradní, frustrovaní. Sice přijali názor, že tým odehrál lepší duel než na Anfieldu, ale to při vzpomínce na tento zápas nebylo až tak těžké. Příznivcům se nelíbila ani střídání, která Louis van Gaal provedl. Vyměnil jen oba krajní obránce za jiné krajní beky. Ofenzívu nikterak neposílil. Na lavičce nechal po celé utkání například Depaye, který mohl pomoci směrem dopředu.

Na sociálních sítích fanoušci United sarkasticky chválili „práci“ Louise van Gaala. Podle nich je skutečně „génius“, když dokázal dostat Manchester ještě hlouběji do krize než David Moyes. Přejí si van Gaalův konec.

lsnf(zdroj: twitter.com, manchestereveningnews.co.uk)

Manchester United ještě může získat FA Cup, ale v opakovaném čtvrtfinále cestuje na půdu West Hamu. Pokud postoupí, utká se v semifinále s Evertonem, který přemohl Chelsea.

lnfs"Stálo to značné úsilí a plánování, aby bylo hůře než za Moyese, ale LvG to dokázal. Ten muž je
opravdový génius. Steve Hayes: Udělal jednu osudovou chybu: Zůstal, i když každý, kdo jiný rozumný
člověk by odešel. Jak může sedět na místě s tou svou směšnou kamennou tváří, když se dědictví
United kolem něj rozpadá?" (zdroj: twitter.com, manchestereveningnews.co.uk)

Daleko důležitější bude teď nedělní manchesterské derby. Jestliže United na Etihad Stadium prohrají, nejspíše budou znovu odsouzeni k sezóně bez Ligy mistrů. To už Louis van Gaal jistě neustojí.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / manchestereveningnews.co.uk, twitter.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 19.03. Odpovědět

Neni těch článku s van Gaalem nějak moc? Asi neni o čem psát.

Tak ono se teď asi krásně píše o Manchesteru United, když se nedaří Smajlík 10

CantonaErik
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články