Zpět na » Premier League » Petit: Pokud Arsenal nezíská ligový titul, měl by Arséne Wenger odstoupit

Premier League - Petit: Pokud Arsenal nezíská ligový titul, měl by Arséne Wenger odstoupit

Petit: Pokud Arsenal nezíská ligový titul, měl by Arséne Wenger odstoupit © arsenal.com - manažer Arsenalu Arséne Wenger

0

Líbilo se

16.03. - Bývalý záložník Arsenalu Emmanuel Petit cítí, že Arséne Wenger by měl v případě neúspěchu v boji o ligový titul po letošní sezoně odstoupit z pozice manažera a zaujmout roli ve vedení klubu. Petit, jenž před 18 lety pod Wengerem vyhrál Premier League a FA Cup, přijímá, že francouzský manažer má za sebou pozoruhodnou kariéru manažera, ale myslí si, že nastal čas dát manažerské povinnosti někomu jinému.

Wengera ve středu večer čeká proti Barceloně dvoustý zápas Ligy mistrů, potažmo Evropské ligy, přestože si v současnosti prochází jedním z nejtěžších období své manažerské kariéry na severu Londýna.

Arsenal je totiž na pokraji vypadnutí z druhé soutěže během pár dní, když se o víkendu po prohře s Watfordem překvapivě poroučel z FA Cupu a na hřišti Barcelony bude muset otáčet nepříznivý stav z Emirates Stadium.

Ani v Premier League však Arsenal neprožívá zrovna nejlepší období a se ztrátou 11 bodů na vedoucí Leicester City ho prakticky všichni odepisují z boje o ligový titul. Ani Petit už příliš nevěří, že se Arsenalu povede zakončit sezonu ziskem ligového titulu a myslí si, že by Wenger za to měl přijmout odpovědnost.

PetitPetit se s Wengerem před 18 lety radovali ze zisku rovnou dvou trofejí. (zdroj: skysports.com)

Arséne je jedním z největších manažerů, pod kterými jsem hrál,“ řekl Petit, který v letech 1997 až 2000 odehrál za londýnský klub 118 utkání.

„Sami můžete vidět, co za posledních 20 let pro Arsenal udělal, ale myslím si, že Arséne musí pochopit jednu věc. To, že pokud chcete vyhrát trofeje, potřebujete k tomu lídry a bojovníky na hřišti.“

„Myslím si, že Arsenal není dostatečně silný. Arséne musí přivést hráče, kteří mají potenciál na to hrát za Arsenal, ale zároveň na to musí mít mozek, sportovního ducha a velké srdce.“

„Arsenal měl letos skvělou šanci vyhrát Premier League, ale nechal si ji ujít. A odpovědný je za to i Arséne.“

Petit se domnívá, že letošní nevydařená sezona by měla vést ke změně klubové role pro Wengera, příchodu nového manažera a také nákupu několika nových hráčů.

„Jestli by měl zůstat jako manažer? Nevím,“ dodal Petit. „Asi přišel čas na to, aby v klubu převzal jinou roli. Možná by mohl mít nad klubem dohled, ale myslím si, že potřebují někoho nového, kdo do klubu přivede i nové hráče.“

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články