Zpět na » Premier League » Diego Costa popírá, že by kousl Garetha Barryho. Incidentem se bude zabývat FA

Premier League - Diego Costa popírá, že by kousl Garetha Barryho. Incidentem se bude zabývat FA

Diego Costa popírá, že by kousl Garetha Barryho. Incidentem se bude zabývat FA © sportskeeda.com - Diego Costa a Gareth Barry

1

Líbilo se

13.03. - VIDEO Útočník Chelsea Diego Costa by mohl čelit trestu ze strany FA, přestože popírá, že by během čtvrtfinálového utkání FA Cupu proti Evertonu kousnul do krku Garetha Barryho. Španělský útočník, jenž už v první půli dostal žlutou kartu za faul na Barryho, byl vyloučen v 84. minutě poté, co po střetu s tím samým hráčem neudržel chladnou hlavu a naznačil kousnutí do krku bývalého anglického reprezentanta.

Incident neunikl rozhodčímu Michaelu Oliverovi, který kontroverznímu útočníkovi Chelsea okamžitě udělil druhou žlutou a následně červenou kartu a v Brazílii narozený španělský reprezentant poprvé během své kariéry na Stamford Bridge nedohrál zápas kvůli vyloučení.

Costa už po utkání prostřednictvím prohlášení Chelsea popřel, že by kousnul Garetha Barryho, ale zároveň vyjádřil svoji lítost nad situací, kterou oslabil svůj tým, jenž po prohře 2:0 s Evertonem vypadl z letošního FA Cupu.

„Diego po zápase mluvil se zástupci klubu a vyjádřil lítost za reakci na faul Garetha Barryho, která vedla k červené kartě. Diego nicméně jasně popřel, že by během hádky kousnul svého soupeře,“ zveřejnila Chelsea.

FA nyní bude čekat na zprávu od Michaela Olivera, který byl konfrontován Costou poté, co vyloučil útočníka Chelsea a během následujících 24 hodin by se mělo rozhodnout, zda Diego Costa bude čelit dalšímu trestu.


Jak Guus Hiddink, tak Roberto Martínez po zápase odmítli odpovídat na dotazy týkající se zmíněného incidentu.

„Abych byl při svém úsudku spravedlivý, musím říct, že jsem to neviděl a je pro mě proto těžké říct ano, či ne,“ prozradil Hiddink. „Bez shlédnutí tohoto momentu k tomu nemohu nic říct.“

„Costa byl však po celý zápas jejich cílem. Šli po něm. Věděli to, ale bylo to v rámci pravidel. Rád bych vynesl nějaký rozsudek, ale opravdu jsem to neviděl.“

Hiddink byl také dotázán na to, zda by Diego Costa neměl vyhledat odbornou pomoc pro ovládání svého vzteku, manažer Chelsea ale žertem poukázal na film Kurs sebeovládání z roku 2003.

„Myslím si, že o tom existují nějaké filmy,“ dodal s úsměvem nizozemský manažer. „Jeden je s Jackem Nicholsonem. Možná se na to spolu podíváme. Bylo by lepší nechat ho dnes odpočívat, ale nebyl to typ zápasu, ve kterém si to můžete dovolit.“

Ani manažer Evertonu Roberto Martínez se k incidentu mezi Costou a Barrym nechtěl příliš vyjadřovat, ale zároveň striktně popřel, že by bylo cílem jeho hráčů zaměřovat se právě na útočníka Chelsea.

„Abych byl upřímný, nemyslím si, že to byl klíčový moment zápasu. Ale ano, byl to dost emotivní zápas. Diego Costa má bojovného ducha a já bych pochválil rozhodčího. Costovo vyloučení bylo správné. Správné bylo i vyloučení Garetha Barryho, rozhodčí nedovolil, aby emoce poznamenaly zápas,“ dodal Martínez.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
DeviI - 14.03. Odpovědět

kokot

DeviI
- 13.03. Odpovědět

Nechtěl ho Costa spíš zbalit? Smajlík 2 Smajlík 19

Vždyť jo, pak se potkali ve sprše Smajlík 2

Bazingaaa
heto - 13.03. Odpovědět

Jojo, Barry se pokouší o vědecký průlom. Skřížit člověka s opicí se ještě nikomu nepovedlo. Smajlík 7

heto
Reklama
Reklama
Nejnovější články