Zpět na » Premier League » Fanoušci Leicesteru City při oslavě vstřeleného gólu způsobili mini-zemětřesení

Premier League - Fanoušci Leicesteru City při oslavě vstřeleného gólu způsobili mini-zemětřesení

Fanoušci Leicesteru City při oslavě vstřeleného gólu způsobili mini-zemětřesení © turnstyle.co.uk - Leicester City

0

Líbilo se

08.03. - Leicester City krok za krokem míří k fantastickému zisku titulu z Premier League, což samozřejmě vášnivě prožívají i fanoušci Lišek, kteří v důležitém utkání proti Norwichi na konci února slavili vítězný gól Leonarda Ulloy dokonce tak silně, až způsobili mini-zemětřesení, které se projevilo na Richterově stupnici.

Fanoušci Leicesteru City jsou známí svou nadšenou podporou týmu, což se ještě znásobuje překvapivým bojem Lišek o mistrovský titul v Premier League a svoji vášeň dali najevo i ve vítězném utkání proti Norwichi.

Aktivitu fanoušků Leicesteru totiž zaznamenali i studenti geologických věd na University of Leicester, kteří umístili detekční zařízení na měření otřesů na základní škole poblíž King Power Stadium a to po vstřelené brance zaznamenalo stupeň 0,3 Richterovy škály.

Student Richard Hoyle potvrdil: „Několik dní poté, co jsme instalovali zařízení ve škole a analyzovali získané údaje, jsme zjistili velké výchylky na seismogramu během fotbalových zápasů konaných na blízkém stadionu.“

„Při bližším pohledu jsme našli souvislost mezi přesným časem vstřeleného gólu Leicesteru a výskytem velkých seismických signálů. Dospěli jsme k závěru, že naše zařízení vlastně naměřilo malá zemětřesení produkovaná náhlým uvolněním energie, způsobeném oslavou fanoušků v okamžiku vstřelené branky.“

Tento fenomén byl nazván VardyQuake, přestože anglický útočník Jamie Vardy už od poloviny února čeká na vstřelený gól. Kromě utkání proti Norwichi zaznamenali studenti i 0,1 stupně Richterovy škály poté, co Danny Drinkwater minulý týden vyrovnal v utkání s West Bromem stav na 2:2.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články