Zpět na » Premier League » Everton deklasoval Fulham

Premier League - Everton deklasoval Fulham

0

07.04. - Diváci včera na Goodison Parku měli velký důvod k radosti. Svěřenci trenéra Moyese ukázali bojovného ducha a nakonec otočili nepříznivý stav ve svůj prospěch a zvítězili vysoko 4:1. + sestřih ze zápasu

Souboj týmů s úplně jinými starostmi, takový byl duel Karamelek s Fulhamem. Evertonští se v případě vítězství mohli vyhoupnout na 5. příčku tabulky zaručující předkolo Poháru UEFA. Cottagers jsou naopak pronásledování múzou sestupu a každý bod je pro ně velice cenný.

Možná i díky tomu byli hosté v úvodu utkání aktivnější. V 6. minutě se dostal ke střele Smertin. Howard však s touto ranou neměl větší práci.

Pak domácím fanouškům doslova zamrazilo po střetu Carsleyho s McBridem. Fotbalista Toffees byl ošetřován přibližně 5 minut a hra o deseti Evertonu očividně nesvědčila. Ve 22. minutě po chybě obrany přesně hlavičkoval po rohu londýnských hráčů Bocanegra a Fulham šel do vedení.

Jenže ke smůle Londýňanů inkasovaný gól měl na liverpoolský celek opačný účinek než se dalo čekat a hned o 2 minuty a 18 vteřin později vyrovnal bojovník s ovázanou hlavou Lee Carsley, jemuž nahrával Lescott.

Neuběhlo ještě ani dalších 10 minut a Everton zúročil svou dobrou formu z posledních týdnů podruhé. Kapitán hostů Michael Brown fauloval Artetu a sám postižený dostal za úkol rozehrát standardní situaci. Ĺ panělský talent posléze odcentroval a Stubbs usměrnil míč do sítě – 2:1.

Těsně před přestávkou se znovu potvrdil fakt, že fotbalisté Toffees nabili ostrými. Další akce domácích zavrtala do zad fulhamského týmu třetí kulku, když se trefil po pěkném průniku Vaughan.

Ve druhém poločase se probudili i Cottagers, ale na obrat bylo možná až moc pozdě. Navíc Knight s McBridem své šance neproměnili a umožnili Liverpoolským počtvrté skórovat.

Arteta s Anichebem si v 80. minutě vyměnili balon a druhý jmenovaný z hranice vápna brankáře Niemiho chytře zvýšil na rozdíl třech branek.

Po konci zápasu vypuklo na Merseyside nevázané veselí, protože borci tamních fandů se posunuli na 5. místo výsledkové listiny. Fulham oproti tomu nezvýšil svůj rozestup mezi sestupovým pásmem a dál se musí strachovat o setrvání v Premier League.