Zpět na » Premier League » Carvalhův gól stále živí šanci na titul

Premier League - Carvalhův gól stále živí šanci na titul

0

07.04. - Stamford Bridge se dnes proměnila v hostitele prestižního londýnského derby mezi Chelsea a Tottenhamem. Poslední zápas skončil potyčkami fanoušků a napadením Franka Lamparda. V tomto utkání sice k ničemu podobnému nedošlo, ale vítězní byli opět domácí, když porazili Hotspur nejtěsnějším možným rozdílem. Aktualizováno o 2 videa z utkání.

7 a 5 takové byly čísla znázorňující série výher v řadě Chelsea a Tottenhamu před dnešním střetnutím. V tomto londýnském derby bylo jasné, že jedna z těchto úctyhodných bilancí musí skončit. Nakonec se ji podařilo prodloužit domácím a minimálně do dnešního podvečera stáhli náskok vedoucího Manchesteru United na pouhé 3 body.

V utkání se na obou mužstvech projevila únava z pohárových duelů, které absolvovali během tohoto týdne. Podle toho také celý obraz hry vypadal. Sestava Chelsea byla od čtvrtfinálového zápasu Champions League se španělskou Valencií hodně odlišná. V základu se neobjevili Ĺ evčenko ani Ballack a šanci vyniknout dostali od začátku Wright-Phillips spolu s Kalouem. Ovšem i Martin Jol se před veledůležitou odvetou Poháru UEFA s jiným mužstvem z Pyrenejského poloostrova Sevillou, rozhodl pošetřit některé z opor a třeba takový Berbatov naskočil na hřiště až na poslední dvacetiminutovku. Robbie Keane a Aaron Lennon do utkání dokonce vůbec nezasáhli.

Jenže tohle mohla být Jolova osudová chyba. Chelsea byla aktivnějším týmem a Tottenham v celém průběhu zápasu tahal za delší konec niti. Záloha domácích pracovala velmi dobře a především Wright-Phillips s Makelelem hráli na výbornou. Zejména dřívější tahoun Manchesteru City se prezentoval výkonem jako za starých časů a jeho přesné přihrávky nacházely útočníky Chelsea na nebezpečných pozicích vůči hostujícímu celku.

Jako první se netrefil právě Kalou, když nezužitkoval průniku Terryho. O chvíli nato vyzrál v pokutovém území na Malbranquea Carvalho, ale jeho velké chvíle měly přijít až v druhém dějství. Předtím musel hasit další požár v defenzívě Kohoutů Dawson, když zblokoval střelecký pokus Franka Lamparda.

První půle tak skončila stejným výsledkem jako začala, tedy remízovým stavem 0:0. Jenže hned pár minut po návratu z kabin přišla asi největší možnost ke skórovaní pro Tottenham. Mido se po centru Ghalyho pokoušel ze sedmi metrů překonat Petra Čecha, ale ten opět ukázal proč je pro Blues tolik cenným. Potom, co naše reprezentační jednička zneškodnila nebezpečnou hlavičku egyptského útočníka zavelela Chelsea k okamžitému protiútoku. Mikel nahrál Carvalhovi a Portugalcova dalekonosná střela ze 30 metrů se zastavila až o sít Robinsonovi brány – 1:0.

Didier Drogba poté mohl zvýšit na rozdíl dvou gólů, ovšem nezvládl přesně zakončit a utkání pokračovalo za stejného skóre 1:0 pro domácí.

Kouč Hotspur reagoval na nepříznivý stav střídáním a do zápasu naskočil na závěrečných 20 minut již výše zmíněný Berbatov namísto Abdel Taarabta. Bulhar okamžitě ukázal svůj potenciál a krátce před koncem měl na své hlavě vyrovnání. Ovšem Modří mají Čecha, který je ani tentokrát nenechal na holičkách a Bebatovův pokus brilantně zneškodnil.

Ačkoliv se Tottenham snažil zachránit alespoň bod, na remízu to nestačilo a po 90 minutách odcházeli jeho hráči v rolích těch poražených. V repríze letošního čtvrtfinále FA Cupu tak byli opět úspěšnější svěřenci Joseho Mourinha, jehož tým stále živí šance na obhajobu titulu. Minimálně do večera se Rudým Ďáblům přiblížili na rozdíl třech bodů. Navíc Petr Čech neinkasoval již v 8 ligových duelech za sebou a dobu neprůstřelnosti v tomto zápase zarovnal na rovných 792 minut. Kohouti snad trochu poznamenáni kratší pauzou od pohárového střetnutí se Sevillou, se dále pohybují těsně pod pozicemi zaručující předkolo Poháru UEFA a v příštích kolech je o tyto příčky čeká ještě tvrdý boj.