Zpět na » Premier League » Louis van Gaal: Matovo vyloučení bylo hodně hloupé. Pro TOP4 musíme získat všech 27 bodů

Premier League - Louis van Gaal: Matovo vyloučení bylo hodně hloupé. Pro TOP4 musíme získat všech 27 bodů

Louis van Gaal: Matovo vyloučení bylo hodně hloupé. Pro TOP4 musíme získat všech 27 bodů © standardmedia.co.ke - Louis van Gaal a Juan Mata

3

07.03. - VIDEO Manchester United včera podlehl West Bromwichi Albion 1:0. Velkou čáru přes rozpočet udělal Red Devils Juan Mata, který se nechal hloupě vyloučit po dvou žlutých kartách už v 26. minutě. Tu první obdržel jen o tři minuty dříve. Louis van Gaal jej za to po zápase pokáral. Na druhou stranu hovořil o tom, že hlavní sudí mohl být citlivější.

Španělský záložník Juan Mata obdržel svou první červenou kartu v kariéře. První žlutou kartu dostal proti West Bromwichi ve 23. minutě, když chtěl zabránit rychlému rozehrání přímého volného kopu. O tři minuty později dostal druhou žlutou za souboj s Darrenem Fletcherem.

Domácí přesilovku dokázali využít. V 66. minutě vstřelil jediný gól zápasu Rondon. WBA díky tomu poskočil na 11. pozici. Manchester United je šestý. Louis van Gaal po utkání kritizoval Juana Matu za hloupé vyloučení.

„První z nich byla hloupá žlutá. Máte už jednu žlutou, což musíte vzít v úvahu a mělo by vás to varovat.“

„Poškodil tým. Ale rozhodčí musí vědět, kdo fauloval a Mata nikdy svého soupeře nezranil.“

„Rozhodčí musí znát charakter hráčů. To je důvod, proč jsou zkušenější rozhodčí lepší. Rozumí hráčům i hře.“

Duel přitom řídil Mike Dean, který píská Premier League už 16 let.

Porážka pro Red Devils znamená, že na čtvrtý Manchester City ztrácí tři body. Citizens mají navíc jeden zápas k dobru.

„Je to velká rána. Tyto zápasy musíme vyhrávat. Hráli jsme 60 minut v deseti a je to pátý zápas během 14 dní.“

„Je to velmi obtížné hrát v deseti proti jedenácti a to je také důvod, proč jsme prohráli. Nedovolili jsme soupeři moc šancí. Dostali jsme jen jeden gól. Je to velká škoda, že jsme hráli v deseti.“

Do konce zbývá 9 kol. Louis van Gaal tuší, že na protlačení se do top four bude muset jeho celek získat maximálně možný počet bodů.