Zpět na » Premier League » Wenger po remíze s Tottenhamem: Nechápu, proč nebyl vyloučen také Dier. Coquelina jsem varoval

Premier League - Wenger po remíze s Tottenhamem: Nechápu, proč nebyl vyloučen také Dier. Coquelina jsem varoval

Článek
Wenger po remíze s Tottenhamem: Nechápu, proč nebyl vyloučen také Dier. Coquelina jsem varoval © skysports.com - Arséne Wenger během utkání proti Evertonu

1

06.03. - Arséne Wenger po remíze Arsenalu 2:2 v sobotním severolondýnském derby na White Hart Lane s Tottenhamem Hotspur, přiznal své zmatení z toho, že rozhodčí Michael Oliver neukázal druhou žlutou kartu Ericu Dierovi. Arsenal dohrával zápas pouze v deseti po vyloučení Francise Coquelina a podle Wengera měla červená karta padnout i na druhé straně.

Eric Dier se vyhnul druhé žluté kartě tři minuty po vyrovnávacím gólu Alexise Sáncheze na 2:2, kdy na půlící čáře fauloval útočníka Arsenalu Oliviera Girouda.

Arsenal už v té době dohrával zápas v deseti lidech poté, co byl v 55. minutě za zbytečný zákrok na Harryho Kanea vyloučen po druhé žluté kartě Francis Coquelin, načež domácí Tottenham dvěma góly otočil stav z 0:1 na 2:1.

„Mohu namítat, že nebyl vyloučen také Eric Dier,“ prohlásil po zápase Wenger. „Neviděl jsem důvod, proč ho rozhodčí nevyloučil. Nepochopil jsem to.“

„Oliver byl s námi nemilosrdný, ale nad Tottenhamem se slitoval. Myslím si, že rozhodčí by měli také chodit na tiskové konferenci po zápasech. My musíme odpovídat na otázky a oni by měli také. Možná bych potom dostal odpověď.“

CoquelinArsenal musel od 55. minuty dohrávat bez Francise Coquelina. (zdroj: zimbio.com)

Wenger se nicméně rozhodl neprotestovat proti vyloučení Francise Coquelina, jenž si o červenou kartu koledoval už v prvním poločase a přiznal, že svého svěřence o přestávce varoval před dalším trestem.

„Ví, že udělal velkou chybu. O poločase jsme ho varovali. Byla to chyba - špatně načasoval svůj zákrok a proto byl vyloučen. Musí se z toho rychle poučit, protože na nejvyšší úrovni musíte prokázat určitou sebekontrolu.“

„Je nám to líto, protože do té doby jsme měli zápas pod kontrolou, pak jsme ale museli dohrávat v deseti lidech. Je těžké to přijmout.“

Další bodová ztráta může Arsenal mrzet o to více, že vedoucí Leicester City zvládl zápas na hřišti Watfordu a po výhře 1:0 vede tabulku už s náskokem osmi bodů na třetí Arsenal. Tomu už tak zbývají jen teoretické šance na zisk titulu.

„Nevím, co k tomu říct,“ dodal Wenger. „Každý ztrácí body, tak uvidíme, co se přes víkend stane. Ale jsem šťastný a hrdý za náš dnešní výkon. Odmítli jsme prohrát zápas.“

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.