Zpět na » Premier League » Mahrez poslal Foxes do pětibodového vedení, Manchester City rozmetal Aston Villu 4:0, Chelsea remizovala se Stoke City

Premier League - Mahrez poslal Foxes do pětibodového vedení, Manchester City rozmetal Aston Villu 4:0, Chelsea remizovala se Stoke City

Mahrez poslal Foxes do pětibodového vedení, Manchester City rozmetal Aston Villu 4:0, Chelsea remizovala se Stoke City © goal.com - Riyad Mahrez

0

05.03. - REVIEW Manchester City ukončil sérii tří proher v řadě, když v sobotním utkání porazil díky gólům Yayi Tourého, Raheema Sterlinga a dvěma brankám Sergia Aguera Aston Villu 4:0, naopak Chelsea neudržela vedení po gólu Betranda Traoreho a pouze remizovala na Stamford Bridge 1:1 se Stoke City. Další krok k titulu udělal Leicester, jenž díky gólu Riyada Mahreze zdolal Watford.

Manchester CityManchester City 4:0 Aston VillaAston Villa FC

Branky: 48. Touré, 50. a 60. Agüero, 66. Sterling

Manchester City zlomil svoji nelichotivou sérii tří ligových proher v řadě, přesvědčivým vítězstvím 4:0 nad posledním týmem tabulky Aston Villou. Svěřence Manuela Pellegriniho už před utkáním leckdo odepisoval ze hry o titul, Citizens ale díky gólům Yayi Tourého, Raheema Sterlinga a dvěma zásahům Sergia Aguera stáhli náskok vedoucího Leicesteru na sedm bodů.

Wilfried Bony se při svém prvním startu v roce 2016 postavil do útoku vedle Sergia Aguera, ani spolupráce těchto dvou kanonýrů ale nevedla k výraznějšímu ohrožení brány Aston Villy během první půle, se kterou nebyli spokojeni ani domácí fanoušci. Jejich obavy z další ztráty bodů ale byly zažehnány pouhé tři minuty po startu druhé půle, kdy Yaya Touré s pomocí teče Micaha Richardse dostal míč až za brankáře Brada Guzana.

AgueroSergio Aguero dvěma góly přispěl k výhře Citizens, mohl však mít i hattrick. (zdroj: zimbio.com)

Bývalý hráč Manchesteru City Micah Richards byl o dvě minuty později i u druhého gólu v síti Aston Villy, když se snažil odkopnout míč před dobíhajícím Aguerem, od něj se ale balón odrazil přímo do Guzanovy brány. Bránění Villans se během druhé půle změnilo ve frašku a Aguerovi nedělalo problémy po hodině hry zvýšit vedení City už na 3:0, když si lehce přiťukl s Davidem Silvou a Richards pouze sledoval, jak argentinský šutér zblízka střílí svůj druhý gól v utkání.

V 62. minutě nahradil Bonyho náhradník Raheem Sterling, kterému trvalo pouhé čtyři minuty, než se také zapsal na listinu střelců. Jesus Navas pronikl po pravé straně hřiště a kolmou přihrávkou napříč pokutovým územím našel na zadní tyči úplně volného Sterlinga, který pouze usměrnil míč za brankovou čáru. Aguero přitom ještě stihl zahodit svoji šanci na hattrick, když se po faulu Ciarana Clarka na Kelechiho Iheanacha kopala penalta, Aguero však trefil jen tyč Guzanovy brány.

Manchester City:
Joe Hart, Bacary Sagna, Vincent Kompany, Gaël Clichy, Nicolás Otamendi, David Silva (70. Kelechi Iheanacho), Yaya Touré (80. Manu García), Jesús Navas, Fernandinho, Sergio Agüero, Wilfried Bony (62. Raheem Sterling)

Aston Villa: Brad Guzan, Alan Hutton, Micah Richards, Joleon Lescott, Aly Cissokho, Ciaran Clark, Ashley Westwood, Idrissa Gueye, Jordan Veretout (74. Leandro Bacuna), Gabriel Agbonlahor (70. Rudy Gestede), Jordan Ayew (80. Scott Sinclair)

Chelsea FCChelsea 1:1 Stoke CityStoke City

Branky: 39. Traoré - 85. Diouf

Chelsea nedokázala uhájit své vedení nad Stoke City, kterému v 85. Minutě zachránil alespoň bod za zaslouženou remízu 1:1 Mame Biram Diouf. Po dvou neproměněných šancích Dioufa na začátku utkání, šla Chelsea na Stamford Bridge do vedení po gólu Bertranda Traoreho, ovšem pět minut před koncem Diouf srovnal stav na 1:1 a nechal Chelsea na desáté příčce ligové tabulky.

Vzhledem k blížící se odvetě proti Paris Saint-Germain v Lize mistrů dostali od Guuse Hiddinka volno největší opory týmu Diego Costa a Pedro, zatímco Cesc Fábregas začínal na lavičce náhradníků a nedostatek kreativity a ofenzivní síly byl na Blues od prvních minut hodně znatelný. Nebylo překvapením, že větší šance měli hosté, jenže Diouf nejprve mířil po centru Ibrahima Afellaye pouze nad břevno, načež z voleje těsně netrefil bránu Thibauta Courtoise.

TraoreObjevila Chelsea v Bertrandovi Traorem nového kanonýra? (zdroj: zimbio.com)

Toho jen o dvě minuty později využili domácí, když 25 metrů od brány dostal od Nemanji Matiče míč 20letý mladík Bertrand Traore a po otočce parádně umístil míč do levého rohu brány a připsal si svůj čtvrtý gól v pěti zápasech. Těsně před půlhodinou hry podržel Chelsea gólman Courtois, jenž vyrazil nepříjemnou střelu Xherdana Shaqiriho a obrázek hry se příliš nezměnil ani během druhé půle, kdy čím dál více hrozili hráči Stoke City.

Ti se nakonec dočkali zaslouženého vyrovnání pět minut před koncem zápasu, kdy Courtois nepřesvědčivě vyrazil centr Shaqiriho pouze k Dioufovi, jenž hlavičkou dorazil míč do prázdné brány. Stoke mělo po sólu Giannelliho Imbuly a střele Bojana Krkiče v nastavení ještě šanci otočit výsledek, ale po zásahu Courtoise se již stav neměnil a Chelsea mohla být s remízou spokojena.

Chelsea FC:
Thibaut Courtois, Gary Cahill, Branislav Ivanović, César Azpilicueta, Abdul Rahman Baba, John Obi Mikel, Willian, Nemanja Matić (82. Cesc Fàbregas), Eden Hazard (63. Ruben Loftus-Cheek), Oscar, Bertrand Traoré (68. Loïc Rémy)

Stoke City: Jack Butland, Erik Pieters, Geoff Cameron, Marc Muniesa, Philipp Wollscheid, Ibrahim Afellay, Glenn Whelan (75. Bojan Krkić), Gianelli Imbula Wanga, Marko Arnautović (90. Stephen Ireland), Mame Diouf (86. Joselu), Xherdan Shaqiri

Výsledky 29. kola Premier League:

Tottenham 2:2 Arsenal (60. Alderweireld, 62. Kane - 39. Ramsey, 76. Sánchez)
Everton 2:3 West Ham (13. Lukaku, 56. Lennon - 78. Antonio, 81. Sakho, 90. Payet)
Chelsea 1:1 Stoke (39. Traoré - 85. Diouf)
Manchester City 4:0 Aston Villa (48. Touré, 50. a 60. Agüero, 66. Sterling)
Newcastle 1:3 Bournemouth (80. Pérez - 28. vlastní Taylor, 70. King, 90. Daniels)
Southampton 0:1 Sunderland (85. Defoe)
Swansea 1:0 Norwich (61. Sigurdsson)
Watford 0:1 Leicester (56. Mahrez)

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.