Zpět na » Premier League » Severolondýnské derby vítěze nemělo, Arsenal v deseti uhrál na White Hart Lane s Tottenhamem remízu 2:2

Premier League - Severolondýnské derby vítěze nemělo, Arsenal v deseti uhrál na White Hart Lane s Tottenhamem remízu 2:2

Severolondýnské derby vítěze nemělo, Arsenal v deseti uhrál na White Hart Lane s Tottenhamem remízu 2:2 © sportinglife.com - Arsenal - Tottenham

0

05.03. - REVIEW Tottenham Hotspur nevyužil šance jít do čela tabulky Premier League, když v sobotním severolondýnském derby na White Hart Lane neudržel vedení nad Arsenalem dohrávajícím v deseti lidech a remizoval 2:2. Arsenal sice poslal do vedení Aaron Ramsey, Spurs se ale po vyloučení Francise Coquelina podařilo stav otočit, než Alexis Sánchez vystřelil Kanonýrům alespoň bod.

Arséne Wenger udělal po středeční prohře se Swansea čtyři změny v sestavě, když místo zraněného Petra Čecha poslal do brány Davida Ospinu, Kieran Gibbs nahradil Nacha Monreala, Mohamed Elneny dostal šanci místo Joela Campbella a Danny Welbeck na hrotu nahradil trápícího se Oliviera Girouda.

Se stejným počtem změn vstoupili do utkání i hráči Tottenhamu, přesto si užili lepší start do utkání a v prvních desítkách minut výrazně tlačili svého soupeře. Navzdory své převaze se však k první vážnější šanci dostali až krátce před půlhodinou hry, kdy Kyle Walker nebezpečně nacentroval do pokutového území na Erika Lamelu, jehož pokus ale skvělým zákrokem zlikvidoval Ospina.

RamseyAaron Ramsey patičkou poslal Arsenal do vedení. (zdroj: zimbio.com)

Hosté se po většinu prvního poločasu jen bránili jednomu útoku Spurs za druhým, díky čemuž možná měli lepší závěr první půle a z první větší šance šli do překvapivého vedení. Ve 39. minutě se dostal k míči Welbeck, jenž poslal kolmici napříč pokutovým územím až k Hectoru Bellerínovi, který vrátil míč před bránu na Ramseyho a záložník Arsenalu patičkou elegantně překonal Huga Llorise.

Arsenalu vstřelený gól pomohl a do druhé půle vkročil aktivněji, ještě než se mu ale podařilo zvýšit vedení, připravil ho o dobrý výsledek druhý prohřešek Francise Coquelina. Francouzský záložník, jenž už měl jednu žlutou kartu, na kraji hřiště zbytečně podkopl nohy Harrymu Kaneovi a od rozhodčího uviděl druhou žlutou a následně i červenou kartu.

CoquelinFrancis Coquelin svým vyloučením možná připravil Arsenal o lepší výsledek. (zdroj: zimbio.com)

Coquelinovo vyloučení rázem změnilo průběh hry, Spurs na dlouhé minuty naprosto zamkli hráče Arsenalu ve vlastním pokutovém území a dvěma góly v rozmezí dvou minut otočili výsledek. Se střelou Kanea si sice ještě na čáře poradil Ospina, jenž míč vyrážel břichem, jenže hosté drtivý tlak Tottenhamu dlouho neustáli. Vyrovnat se Spurs podařilo po rohovém kopu Christiana Eriksena, kdy Lamela posunul míč před bránu na osamoceného Alderweirelda, jenž přízemní střelou zblízka propálil vše, co mu stálo v cestě.

A o pouhé dvě minuty byl výsledek otočen, když si míč na kraji hřiště převzal Harry Kane, nikým nebráněný postoupil až na hranici pokutového území a parádně umístil míč ke vzdálenější tyči, kam už Ospina neměl šanci dosáhnout. Arsenal bojující o udržení svých šancí na zisk titulu poté vsadil vše na jednu kartu a v 76. minutě se mu navzdory početní nevýhodě podařilo vyrovnat. Bellerín poslal míč za obranu na nabíhajícího Sáncheze a ten střelou do vzdálenějšího rohu překonal Llorise.

TottenhamTottenham Hotspur otočil stav, vedení už ale neudržel. (zdroj: zimbio.com)

Poslední minuty atraktivního utkání však znovu patřily domácím a velice blízko vstřelení vítězného gólu byl Eriksen, jehož nebezpečnou střelu ale špičkami prstů vytěsnil nad břevno David Ospina. Na druhé straně ještě z volného kopu zahrozil Sánchez, s jeho střelou si ale Lloris poradil a severolondýnské derby na White Hart Lane tak skončilo smírně 2:2, což by mohlo pomoci zejména prvnímu Leicesteru City.

Tottenham HotspurTottenham Hotspur 2:2 (0:1) Arsenal FCArsenal FC

Branky: 60. Alderweireld, 62. Kane - 39. Ramsey, 76. Sánchez

Červené karty: 55. Coquelin

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris, Kyle Walker, Toby Alderweireld, Kevin Wimmer, Danny Rose (78. Ben Davies), Eric Dier, Moussa Dembélé (82. Heung-Min Son), Dele Alli, Christian Eriksen, Erik Lamela (67. Ryan Mason), Harry Kane

Arsenal FC: David Ospina, Héctor Bellerín, Per Mertesacker, Gabriel Paulista, Kieran Gibbs, Francis Coquelin, Mohamed Elneny (75. Olivier Giroud), Aaron Ramsey, Mesut Özil (90. Joel Campbell), Alexis Sánchez, Danny Welbeck (85. Mathieu Flamini)

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.