Zpět na » Premier League » Caballero na penalty vychytal hráče Liverpoolu a Manchester City slaví zisk Capital One Cupu

Premier League - Caballero na penalty vychytal hráče Liverpoolu a Manchester City slaví zisk Capital One Cupu

Caballero na penalty vychytal hráče Liverpoolu a Manchester City slaví zisk Capital One Cupu © sportinglife.com - Manchester City - Capital One Cup 2016

0

28.02. - REVIEW Až penaltový rozstřel rozhodoval po remíze 1:1 v základní hrací době o vítězi finálového utkání Capital One Cupu mezi Liverpoolem a Manchesterem City, ve kterém byli úspěšnější hráči Citizens v čele s gólmanem Willym Caballerem, jenž chytil tři penalty a přispěl svému týmu k zisku první letošní trofeje.

Jurgen Klopp nasadil do utkání stejnou jedenáctku, která v týdnu porazila v Evropské lize 1:0 Augsburg a ani Manuel Pellegrini příliš neriskoval a jak už bývá v domácích pohárech zvykem, dal v bráně místo Joea Harta příležitost náhradníkovi Willymu Caballerovi. Vzhledem k důležitosti utkání byly první desítky minut hodně takticky svázané a první zajímavější šance přišla až ve 24. minutě, kdy Simon Mignolet vytlačil střelu Sergia Aguera na tyč.

Liverpool za celý první poločas ani jednou netrefil bránu Caballera a dobře nevstoupil ani do druhé půle, kdy hned po čtyřech minutách prohrával. Prsty v tom měl Mignolet, jenž si nedokázal poradit se střelou Fernandinha z úhlu, která mu propadla pod tělem až do brány. Ve velké šanci ke srovnání následně neuspěl James Milner, který mířil pouze vedle tyče, jinak Manchester City i nadále pokračoval v drtivém tlaku a dvě zajímavé šance měl bývalý hráč Reds Raheem Sterling.

CityManchester City o svém vítězství rozhodl až na penalty. (zdroj: zimbio.com)

Po přihrávce od Davida Silvy ale střelou z první ve stoprocentní šanci netrefil bránu, načež deset minut před koncem základní hrací doby k posměchu příznivců Liverpoolu znovu selhal, když míč poslal mimo bránu. Na konci zápasu se však probudili i hráči Liverpoolu a po jejich první střele na bránu v utkání bylo srovnáno. Sedm minut před koncem totiž Adam Lallana zblízka trefil tyč brány, míč se však odrazil ke Philippemu Coutinhovi, jenž ho dorazil do brány.

Manchester City se mohl okamžitě vrátit do vedení, Mignolet ale tentokrát dobře zasáhl při střele Fernanda a v závěrečných sekundách si poradil i při šanci Yayi Tourého. Utkání tak šlo do prodloužení, ve kterém předvedl po šanci Aguera třetí famózní zákrok gólman Mignolet, ovšem hrozili i hráči Liverpoolu, Caballero však zasáhl proti hlavičce Divocka Origiho. Když svoji další šanci zahodil nepřesnou střelou i Aguero, musely tedy o vítězi finále rozhodnout penalty.

PellegriniUž teď je jisté, že Manuel Pellegrini se s City rozloučí ziskem nejméně jedné trofeje. (zdroj: zimbio.com)

Do těch sice lépe vstoupili hráči Liverpoolu, když Panenkou skóroval Emre Can a Fernandinho trefil tyč, jenže poté začal úřadovat gólman Citizens Caballero, který lapil pokusy Lucase Leivy, Coutinha i Lallany, naopak na druhé straně skórovali Jesus Navas, Aguero a o výhře Manchesteru City definitivně rozhodl Yaya Touré.

Liverpool FCLiverpool 1:2 (pen.) Manchester CityManchester City

Branky: 83. Coutinho - 49. Fernandinho

Liverpool FC: Simon Mignolet, Mamadou Sakho (25. Kolo Touré), Nathaniel Clyne, Alberto Moreno (72. Adam Lallana), James Milner, Lucas Leiva, Jordan Henderson, Philippe Coutinho, Emre Can, Daniel Sturridge, Roberto Firmino (80. Divock Origi)

Manchester City: Willy Caballero, Bacary Sagna (91. Pablo Zabaleta), Vincent Kompany, Gaël Clichy, Nicolás Otamendi, David Silva (110. Wilfried Bony), Yaya Touré, Fernandinho, Fernando (91. Jesús Navas), Raheem Sterling, Sergio Agüero

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.