Zpět na » Premier League » Chelsea poprvé v letošní sezoně otočila nepříznivý stav a Southampton porazila 2:1

Premier League - Chelsea poprvé v letošní sezoně otočila nepříznivý stav a Southampton porazila 2:1

Článek
Chelsea poprvé v letošní sezoně otočila nepříznivý stav a Southampton porazila 2:1 © sportinglife.com - Chelsea

1

27.02. - REVIEW Chelsea dokázala poprvé v letošní sezóně zvrátit nepříznivě se vyvíjející stav utkání a Southampton porazila na jeho vlastním hřišti 2:1. Shane Long sice poslal Saints na konci první půle do vedení, odpor domácích ale v 75. minutě zlomil centrující Cesc Fábregas a Branislav Ivanovič minutu před koncem utkání strhl výhru na stranu Chelsea.

Ronald Koeman vůbec poprvé nasadil do základní sestavy lednovou posilu Charlieho Austina, na úkor Graziana Pellého, Chelsea naopak vstupovala do utkání bez jediné změny oproti utkání FA Cupu proti Manchesteru City. Hosté však v tomto složení dlouho nevydrželi, už krátce po začátku utkání totiž utrpěl zranění Pedro, kterého musel vystřídat Oscar.

Ve 34. minutě si vysloužil aplaus domácí gólman Fraser Forster, jenž překonal klubový rekord v neprůstřelnosti v počtu 666 minut a další důvod k oslavě přišel těsně před koncem první půle, kdy se Baba Rahman snažil hlavičkovat spoluhráči, ale jeho úmysl vystihl Shane Long, který mu míč vyfoukl a po úniku překonal Thibauta Courtoise.

Chelsea, která dosud v letošní sezoně nedokázala otočit nepříznivě se vyvíjející utkání ve vítězství, ve druhé půli výrazně zlepšila svoji hru a odměnou bylo vyrovnání z kopačky Cesca Fábregase, jenž nacentroval z levé strany hřiště na Edena Hazarda, jenž se ale míče nedotkl a ten skončil až za zády Forstera. Hosté však i nadále tlačili a v 89. minutě se jim podařilo výsledek otočit díky Ivanovičovi, který po rohovém kopu vystoupal nejvýše a hlavou umístil míč do brány.

Southampton FCSouthampton 1:2 ChelseaChelsea FC

Branky: 42. Long - 75. Fabregas, 89. Ivanović

Southampton FC: Fraser Forster, José Fonte, Ryan Bertrand, Cédric Soares, Virgil van Dijk, Matt Targett (89. James Ward-Prowse), Steven Davis, Oriol Romeu, Jordy Clasie, Shane Long (69. Graziano Pellè), Charlie Austin (79. Sadio Mané)

Chelsea FC: Thibaut Courtois, Gary Cahill, César Azpilicueta, Branislav Ivanović, Abdul Rahman Baba (46. Kenedy), Cesc Fàbregas, John Obi Mikel, Willian, Eden Hazard (90+3. Nemanja Matić), Pedro (7. Oscar), Diego Costa