Zpět na » Premier League » Roeder chce v létě překopat obranu

Premier League - Roeder chce v létě překopat obranu

0

Líbilo se

06.04. - Zadní řady jsou podle manažera Glenna Roedera tím nejslabším článkem Newcastlu United. Na letním přestupovém trhu bude jedenapadesátiletý manažer lovit kvalitní obránce. Ĺ éfa defenzívy už má - není jím však obránce, nýbrž brankář Shay Given, okolo kterého chce Roeder postavit zbrusu novou obrannou čtveřici.

Shay Given se u Roedera těší výsostného postavení. Gólmanská jednička irské reprezentace podle něj patří mezi nejlepší muže mezi tyčemi v celé Evropě. Jeho skvělé výkony však neustále sráží chyby nemotorných obránců. A právě to hodlá Roeder změnit. Rovných 40 inkasovaných branek v dosavadním průběhu Premier League se mu zdá až příliš a v létě chystá rozsáhlé změny v defenzivní řadě.

"V týmu jsou místa, která potřebujeme posílit. A není pochyb o tom, že mezi ně patří celá obrana. Máme jednoho ze tří nebo čtyř nejlepších gólmanů v Evropě a v každém zápase je nucen k příliš mnoha zákrokům. Obranu je zkrátka nutné posílit," řekl Roeder.

Částečnou omluvou pro zadáky Magpies může být snad jen fakt, že celý tým trápila častá zranění a Roeder musel do prvního týmu vytáhnout teenagery Paula Huntingtona nebo Davida Edgara. Žádný z beků neodehrál většinu zápasů, téměř každé utkání nastupuje obranná čtveřice v jiném složení. Ani zimní příchod amerického reprezentanta Oguchi Onyewua zatím nebyl vysvobozením. Newcastle dokázal udržet čisté konto pouze v pěti zápasech z celkových jedenatřiceti.

"V útoku budeme příští sezónu určitě velmi silní, tam máme k dispozici Michaela Owena, Obafemi Martinse, Sholu Ameobiho, Antoine Sibierskiho a Kierona Dyera. Ani v záloze to není nejhorší, takže než začnu posilovat ostatní řady, musím začít u defenzívy. Měli jsme podíl na spoustě inkasovaných gólů, hodně jich bylo po našich chybách a to musí skončit. Toho dosáhneme jedině tak, že koupíme kvalitní fotbalisty. Obrana bude to první, co musíme zlepšit," dodává Roeder.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články