Zpět na » Premier League » Chelsea, Arsenal, nebo někdo z Manchesteru? Kdo má nejdražší jedenáctku v Premier League?

Premier League - Chelsea, Arsenal, nebo někdo z Manchesteru? Kdo má nejdražší jedenáctku v Premier League?

Chelsea, Arsenal, nebo někdo z Manchesteru? Kdo má nejdražší jedenáctku v Premier League? © sportinglife.com - Manchester City

1

Líbilo se

21.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Přestože kluby Premier League každoročně přepisují rekordy v utrácení peněz, soudě dle výkonů v evropských pohárech a prvním místě Leicesteru City v tabulce, nejsou finance vždy zárukou úspěchu. Kdo má nejdražší jedenáctku v Anglii, která nepodává výkony hodné své ceny a kdo se vedle Leicesteru naopak navzdory minimálním výdajům dokáže rovnat velkoklubům?

Navzdory tomu, že Manchester City o Valentýnském víkendu poslal do hry nejdražší základní sestavu ze všech týmů hrajících Premier League v ceně 233,6 milionu liber, prohrál domácí utkání s Tottenhamem Hotspur a potvrdil, že peníze nejsou všechno.

Příklad by si měl vzít z Leicesteru City, jehož základní sestava je co se týče ceny až na 18 příčce v Premier League, přestože Foxes celou soutěž vedou s náskokem dvou bodů před Arsenalem a Tottenhamem.

Levnější základní sestavu než Claudio Ranieri mají jen dva týmy a to Watford a Bournemouth, kterému k ceně 11,3 milionu liber výrazně přispěl až lednový nákup Benika Afobeho za 10 milionů.

Co se týče svých výdajů, jsou však svěřenci Eddieho Howea v tabulce o pět příček výše, než by vzhledem k ceně svých hráčů měli být, zatímco Watford je dokonce o 10 pozic nahoře, než co ukazuje tabulka výdajů.

Manchester City přesto není nejdražším týmem, jenž navzdory své ceně nepředvádí požadované výkony, tím je v letošní sezóně Chelsea - třetí nejdražší jedenáctka se totiž i nadále plácá až ve druhé polovině tabulky Premier League.

Návrat investic ve výsledcích se nedaří ani Newcastlu United, který je momentálně o celých 11 příček níže, než naznačuje 72,6 milionu liber utracených za hráče základní sestavy.

Zde je kompletní seznam nákladů na hráče základní sestavy všech 20 klubů hrajících Premier League a jejich postavení v tabulce:

tabulka

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
DeviI - 21.02. Odpovědět

Leicester je válec......naopak Newcastle by neměl bojovat o udržení,ale o EL!

DeviI

a kto ma najpreplatenejsiu zostavu?..to je lepsia otazka. Smajlík 1

cica310584

Jeden z Manchesteru,ne? Smajlík 6

tomogara
Reklama
Reklama
Nejnovější články