Zpět na » Premier League » Tottenham prohrál úvodní zápas čtvrtfinále

Premier League - Tottenham prohrál úvodní zápas čtvrtfinále

0

06.04. - Tottenham Hotspur nestačil v úvodním zápase čtvrfinále Poháru UEFA na FC Sevilla. Obhájce trofeje ze Ĺ panělska zvítězil v prvním utkání 2:1, anglický tým se může těšit hlavně ze vstřelené branky na hřišti soupeře, která znamená velkou výhodu do odvety, kde Spurs stačí vyhrát 1:0.

Zápas přitom začal pro Spurs ideálně. Už ve druhé minutě poslal Berbatov chytrý pas na Robbieho Keana, který sice nejdříve trefil gólmana Palopa, ale na druhý pokus už poslal míč do sítě a rozjásal 4000 anglických fanoušků na stadionu. Po přihrávce Lennona měl v 7. minutě znovu šanci irský rychlík Keane.

V 19. minutě se tváří v tvář brankáři Robinsonovi ocitl záložník Adriano Correa a ač se zdálo, že zákrok anglického gólmana byl čistý, rozhodčí nařídil pokutový kop. Bývalý útočník Tottenhamu Frederic Kanoute jej bez potíží proměnil a zaznamenal tak již svůj 24. gól v sezóně. Vyrovnání dostalo domácí do hry a jejich tlak vyvrcholil brankou v 35. minutě utkání, kdy se prosadil ruský forvard Alexander Keržakov po akci Juliena Escudeho.

Zjevně zaskočený Tottenham mohl do poločasu inkasovat ještě jednou, ale Keržakov střílel těsně mimo. Po poločase měli více šancí Spurs, v závěru utkání mohli srovnat Zokora nebo Malbranque, ale zápas nakonec skončil pro Angličany přijatelnou porážkou 1:2, která dává dobré šance do odvety na White Hart Lane.

Zajímavostí je, že Tottenham prohrál v letošním ročníku Poháru UEFA vůbec své první utkání, všech předchozích osm zápasů vyhrál.

Martin Jol (Spurs): "Každý viděl, že to penalta nebyla. Brankář měl míč pevně v držení, takže nás to rozhodnutí velmi zklamalo. Myslím, že jsme zápas měli pod kontrolou, soupeř se sice dvakrát prosadil, ale příliš šancí si nevytvořil. Druhý poločas byl z naší strany dobrý, měli jsme snad tři nebo čtyři šance. Penalta nás mrzí, ale to se stává."

Sevilla FC - Tottenham Hotspur 2:1

Góly - 19. Kanouté z pen., 36. Keržakov - 2. Keane

Sevilla: Palop, Javi Navarro, David (Dragutinovic 68), Daniel, Escude, Renato (Marti 60), Poulsen, Adriano Correia, Kerzhakov, Kanoute, Jesus Navas.

Tottenham: Robinson, Stalteri, Chimbonda, Dawson, Young-Pyo Lee, Lennon (Malbranque 80), Zokora, Jenas, Tainio (Ghaly 84), Keane, Berbatov.