Zpět na » Premier League » Tottenham zvítězil na hřišti Citizens a dotáhl se na druhý Arsenal, Liverpool nadělil Aston Ville šestku

Premier League - Tottenham zvítězil na hřišti Citizens a dotáhl se na druhý Arsenal, Liverpool nadělil Aston Ville šestku

Tottenham zvítězil na hřišti Citizens a dotáhl se na druhý Arsenal, Liverpool nadělil Aston Ville šestku © sportinglife.com - Harry Kane

1

14.02. - REVIEW Tottenham Hotspur nadále zvyšuje své šance na zisk senzačního ligového titulu, když v souboji o “šest bodů“ porazil v nedělním utkání Manchester City na jeho hřišti 2:1 a bodově se dotáhl na druhý Arsenal. Šesti góly si Liverpool smlsnul na poslední Aston Ville, která se po debaklu na Villa Parku může pomalu loučit s Premier League.

Manchester CityManchester City 1:2 TottenhamTottenham Hotspur

Branky: 74. Iheanacho - 53. Kane z penalty, 83. Eriksen

Tottenham to myslí s útokem na mistrovský titul vážně, v klíčovém souboji na Etihad Stadium totiž porazil domácí Manchester City 2:1 a svému soupeři poodskočil na rozdíl čtyř bodů. Tottenham šel do vedení díky kontroverzně nařízené penaltě, kterou proměnil Harry Kane a přestože Kelechi Iheanacho dokázal srovnat, Christian Eriksen nakonec rozhodl o zisku tří bodů pro Spurs.

Přestože lepší start do utkání měli hosté, byli to domácí, kdo si vypracoval zajímavější šance, Sergio Aguero ani Raheem Sterling ale svých příležitostí nevyužili. Po půlhodině hry měl první práci i Joe Hart, jenž si poradil se střelou Eriksena, jinak ale měli hráči Spurs velké problémy s tvorbou svých akcí. Citizens znovu výrazně zahrozili pět minut po přestávce, když se zblokovaná střela Yayi Tourého dostala až k Sergiu Aguerovi, který ale mířil pouze nad bránu.

KaneHarry Kane vstřelil svůj 15. gól v posledních 17 utkáních. (zdroj: zimbio.com)

Za neproměněnou gólovku domácí zaplatili už v 53. minutě, kdy centr Dannyho Rose zasáhl v pokutovém území Sterlingovo podpaží a sudí Mark Clattenburg nařídil možná poněkud přísnou penaltu, se kterou si bez problémů poradil Harry Kane. Citizens, kteří se cítili poškozeni rozhodnutím sudího, ale dobře odpověděli a 16 minut před koncem utkání srovnali, když Gael Clichy poslal přízemní centr do pokutového území, kde náhradník Iheanacho umístil míč za záda Huga Llorise.

Také do závěrečné desetiminutovky vstoupili lépe domácí a jen díky skvělému zákroku Llorise proti dělovce Tourého drželi Spurs nerozhodný stav, nakonec to ale byli oni, kdo se radoval z překvapivého vítězství. Sedm minut před závěrečným hvizdem poslal Erik Lamela milimetrovou přihrávku za obranu na Eriksena, který prostřelil Harta a oslavil tak své 24. narozeniny vítězným gólem.

Manchester City: Joe Hart, Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Nicolás Otamendi, Gaël Clichy (75. Aleksandar Kolarov), Fernando (66. Kelechi Iheanacho), Fernandinho, David Silva, Yaya Touré, Raheem Sterling, Sergio Agüero

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris, Kyle Walker, Toby Alderweireld, Kevin Wimmer, Danny Rose, Eric Dier, Moussa Dembélé, Dele Alli (81. Erik Lamela), Christian Eriksen, Heung-Min Son (72. Tom Carroll), Harry Kane (89. Nacer Chadli)

Aston Villa FCAston Villa 0:6 LiverpoolLiverpool FC

Branky: 16. Sturridge, 25. Milner, 58. Can, 63. Origi, 65. Clyne, 71. Touré

Šest různých střelců přispělo Liverpoolu k nedělnímu vysokému vítězství 6:0 nad Aston Villou, jejíž sen o udržení se v Premier League pomalu mizí v nenávratnu. Na výhře Reds měl svůj podíl i zraněními sužovaný útočník Daniel Sturridge, jenž se poprvé od října objevil v základní sestavě Liverpoolu a svým gólem otevřel střelecký účet Liverpoolu na Villa Parku.

Zatímco Aston Villa nastoupila po výhře 2:0 nad Norwichem v nezměněné sestavě, na straně Liverpoolu došlo hned k několika změnám, když se do hry vrátili kromě Sturridge i Philippe Coutinho a Kolo Touré. A byl to právě centr Coutinha, který přispěl úvodnímu gólu Sturridge v 16. minutě hry, jenž umístil hlavičku do spodního rohu brány. O pouhých devět minut později Liverpool své vedení zdvojnásobil, když volný kop bývalého hráče Villy Jamese Milnera propadl až za záda Marka Bunna.

BunnMark Bunn lovil míč ze své sítě hned šestkrát. (zdroj: zimbio.com)

Už první půle se Liverpoolu vydařila, ale do té druhé vstoupili svěřenci Jurgena Kloppa ještě mnohem lépe, dalekonosnou střelou se totiž nejprve prosadil Emre Can a o pět minut později přidal svůj druhý gól v Premier League náhradník Divock Origi, který dostal fantastický míč za obranu od Coutinha a jeden na jednoho prostřelil Bunna. Poprvé od října 2014 se také střelecky prosadil obránce Nathaniel Clyne, jenž napodruhé překonal Bunna, jenž jeho první pokus pouze vyrazil a výsledek na 6:0 zaokrouhlil Touré, jenž po rohovém kopu Jordana Henderson nikým nebráněný hlavou umístil míč do brány.

Aston Villa: Mark Bunn, Micah Richards (85. Alan Hutton), Joleon Lescott, Aly Cissokho, Jores Okore, Ashley Westwood, Leandro Bacuna (66. Jordan Lyden), Idrissa Gueye, Jordan Veretout, Carles Gil, Gabriel Agbonlahor (58. Scott Sinclair)

Liverpool FC: Simon Mignolet, Kolo Touré, Mamadou Sakho, Nathaniel Clyne, Alberto Moreno, James Milner, Jordan Henderson, Philippe Coutinho (66. Kevin Stewart), Emre Can, Roberto Firmino (74. Christian Benteke), Daniel Sturridge (62. Divock Origi)

Výsledky nedělních utkání 26. kola PL:

Arsenal 2:1 Leicester (70. Walcott, 90+5. Welbeck - 45. Vardy z penalty),
Aston Villa 0:6 Liverpool (16. Sturridge, 25. Milner, 58. Can, 63. Origi, 65. Clyne, 71. Touré)
Manchester City 1:2 Tottenham (74. Iheanacho - 53. Kane z penalty, 83. Eriksen)

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.