Zpět na » Premier League » Chelsea rozdrtila Newcastle 5:1, Manchester United podlehl na hřišti Sunderlandu a Liga mistrů se mu vzdaluje

Premier League - Chelsea rozdrtila Newcastle 5:1, Manchester United podlehl na hřišti Sunderlandu a Liga mistrů se mu vzdaluje

Chelsea rozdrtila Newcastle 5:1, Manchester United podlehl na hřišti Sunderlandu a Liga mistrů se mu vzdaluje © sportinglife.com - Chelsea

1

13.02. - REVIEW Všechny tři body nechal Manchester United na Stadium of Light, kde v sobotním odpoledním utkání podlehl domácímu Sunderlandu 1:2. Dvěma góly přispěl španělský záložník Pedro k vysokému vítězství Chelsea 5:1 nad Newcastlem United, díky kterému postoupili Blues na dvanáctou příčku tabulky Premier League.

Sunderland AFCSunderland 2:1 Manchester UnitedManchester United

Branky: 3. Khazri, 82. De Gea (vl.) - 39. Martial

Sunderland svým historicky prvním vítězstvím na Stadium of Light 2:1 nad Manchesterem United posílil své šance na udržení se v Premier League a naopak výrazně ztížil situaci Manchesteru United, který ztratil další důležité body v boji o kvalifikaci do Ligy mistrů. Přestože Anthony Martial dokázal gólově odpovědět na rychlý inkasovaný gól Wahbiho Khazriho, strhl osm minut před koncem utkání výhru na stranu Sunderlandu Lamine Kone.

United šli do utkání na hřišti Sunderlandu s cílem získat všechny tři body a vytvořit tlak na své rivaly v top čtyřce a oproti utkání s Chelsea udělal Louis van Gaal jedinou změnu v sestavě, když místo Marouane Fellainiho nastoupil Morgan Schneiderlin. Na druhé straně se naopak poprvé do základní sestavy dostala lednová posila Sunderlandu Wahbi Khazri a ani sám Sam Allardyce zřejmě netušil, jaký přínos bude Khazri mít na závěrečný výsledek. Khazrimu totiž stačily pouhé tři minuty na hřišti, než zahrál z levé strany volný kop, který propadl pod chumlem před bránou až za záda Davida De Gey.

SunderlandManchester United utrpěl v letošní sezoně další historickou prohru. (zdroj: skysports.com)

Manchesteru přesto trvalo dlouhých 31 minut, než poprvé ohrozil bránu Vita Mannoneho, jenž si ale poradil se střelou Juana Maty. Další špatnou zprávou pro Louise van Gaala byla ztráta Mattea Darmiana, kterého po poranění ramene musel nahradit pravý bek Donald Love, United přesto dál tlačili, což jim nakonec přineslo ovoce. Podruhé v utkání otestoval Mata připravenost Mannoneho a přestože italský gólman jeho střelu vyrazil, dostal se k dorážce zblízka Martial a z úhlu přeloboval brankáře Sunderlandu.

Stejně jako do první, vkročil Sunderland aktivně i do druhé půle, kdy dlouhé minuty obléhal bránu De Gey, rozhodčí André Marriner ale nevyslyšel volání domácích po penaltě a Daley Blind zablokoval gólovou střelu Jermaina Defoea po centru Patricka van Aanholta. Deset minut před koncem utkání nicméně pohrdl zajímavou příležitostí Cameron Borthwick-Jackson, za což United zaplatili o dvě minuty později, kdy si na rohový kop Khazriho naskočil Koné a De Gea už jeho hlavičku nedokázal vytěsnit mimo bránu.

Sunderland AFC: Vito Mannone, DeAndre Yedlin, Lamine Koné, John O´Shea, Patrick van Aanholt, Jan Kirchhoff (15. Jack Rodwell), Lee Cattermole (85. Ola Toivonen), Yann M´Vila, Wahbi Khazri, Dame N´Doye, Jermain Defoe (71. Fabio Borini)

Manchester United: David de Gea, Matteo Darmian (37. Donald Love), Chris Smalling, Daley Blind, Cameron Borthwick-Jackson, Michael Carrick, Morgan Schneiderlin (86. William Keane), Jesse Lingard (62. Memphis Depay), Juan Manuel Mata, Anthony Martial, Wayne Rooney

Chelsea FCChelsea 5:1 Newcastle UnitedNewcastle United

Branky: 5. Costa, 9. a 59. Pedro, 17. Willian, 83. Traoré - 90. Townsend

Dvěma góly přispěl Pedro k vysokému vítězství Chelsea 5:1 nad Newcastlem United, díky kterému postoupili Blues na dvanáctou příčku tabulky Premier League. Hned tři góly nasázela Chelsea svému soupeři během prvních 20 minut, kdy se střelecky prosadili Diego Costa, Pedro a Willian, načež ve druhé půli ještě zvyšovali Pedro a Bertrand Traore, na vysoké výhře domácích tak nic nezměnilo ani snížení Androse Townsenda.

Chelsea šla do utkání bez Kurta Zoumy, jenž utrpěl v zápase proti Manchesteru United zranění kolena a ve stoperské dvojici ho zastoupil Gary Cahill. Poprvé od začátku ledna také nastoupil v základní sestavě Chelsea trápící se Eden Hazard, přesto tyto změny Blues neuškodili, spíše naopak. Do vedení šli totiž domácí už po pouhých pěti minutách hry, kdy Willian poslal přihrávku za obranu Diegu Costovi, který poprvé překonal Roba Elliota. Jen krátce poté se Blues povedlo zdvojnásobit vedení poté, co Pedro vystihl nešťastnou malou domů od Aaronse a z okraje pokutového území poslal míč do sítě.

PedroPedro odehrál své zatím nejlepší utkání v dresu Chelsea. (zdroj: zimbio.com)

A po sedmnácti minutách bylo pro Newcastle ještě hůře, když Costa, jenž poté, co během tréninku utrpěl zlomeninu nosu, nastoupil do utkání s maskou, předběhl Fabricia Colocciniho a poslal lahodnou přihrávku před bránu Willianovi, který pouze usměrnil míč za brankovou čáru a zvýšil už na 3:0. Jedinou kaňkou na skvělém prvním poločase v podání Chelsea bylo zranění kapitána Johna Terryho, jenž krátce před přestávkou odkulhal se zraněním a je ohrožen jeho start v utkání Ligy mistrů proti PSG.

Na začátku druhé půle konečně zahrozil i Newcastle, ale Cahill zablokoval střelu Jonja Shelveyho a Aleksandar Mitrovič netrefil bránu, o poslední naděje na zvrácení výsledku ale hosté přišli přesně po hodině hry, kdy si Pedro hrudí sklepl pas Cesca Fábregase a podruhé v utkání prostřelil Elliota. Chelsea však nenechala nic náhodě a po centru Cesara Azpilicuety přidal pátý kousek Traore. Newcastlu se tak podařilo už jen snížit na rozdíl čtyř branek, když se střelou z okraje vápna prosadil Townsend.

Chelsea FC: Thibaut Courtois, Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry (38. Abdul Rahman Baba), César Azpilicueta, Cesc Fàbregas, Nemanja Matić, Pedro, Willian (80. Ruben Loftus-Cheek), Eden Hazard, Diego Costa (60. Bertrand Traoré)

Newcastle United: Rob Elliot, Daryl Janmaat, Steven Taylor, Fabricio Coloccini, Rolando Aarons, Jonjo Shelvey, Cheik Tioté (67. Jamaal Lascelles), Moussa Sissoko, Georginio Wijnaldum (46. Jack Colback), Andros Townsend, Aleksandar Mitrović (70. Seydou Doumbia)

Výsledky 26. kola Premier League:

Sunderland 2:1 Manchester United (3. Khazri, 82. vlastní De Gea - 39. Martial)
Bournemouth 1:3 Stoke (57. Ritchie - 9. Imbula, 52. Afellay, 55. Joselu)
Crystal Palace 1:1 Watford (45. Adebayor - 16. z penalty a 82. Deeney)
Everton 0:1 WBA (14. Rondón)
Norwich 2:2 West Ham (54. Brady, 65. Hoolahan - 74. Payet, 76. Noble)
Swansea 0:1 Southampton (69. Long)
Chelsea 5:1 Newcastle (5. Costa, 9. a 59. Pedro, 17. Willian, 83. Traoré - 90. Townsend)

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.