Zpět na » Premier League » Závod o titul – Kdo má nejlepší zálohu? Statistiky Mahreze, Alliho, Özila, Silvy a dalších

Premier League - Závod o titul – Kdo má nejlepší zálohu? Statistiky Mahreze, Alliho, Özila, Silvy a dalších

Závod o titul – Kdo má nejlepší zálohu? Statistiky Mahreze, Alliho, Özila, Silvy a dalších © skysports.com, fotbalportal.cz - Klíčoví muži záložních řad Leicesteru, Manchesteru City, Arsenalu a Tottenhamu

2

Líbilo se

11.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Máme za sebou díly o statistikách brankářů a obránců týmů z aktuální top four Premier League. Dnes přišla řada na záložníky. Každý tým, který chce dobýt titul, musí mít ve svém středu špílmachra, rychlostní typy a také hráče na tzv. černou práci. Pojďme se podívat na to, který celek je na tom nejlépe.

Jen 6 bodů dělí první Leicester od čtvrtého Manchesteru City. O víkendu se čtveřice utká proti sobě. Arsenal se poměří s Leicesterem, Manchester City přivítá Tottenham. Proto je nyní ideální příležitost pro to, abychom se na tyto celky podívali podrobněji. Předevčírem jsme se zaměřili na gólmany, včera jsme se věnovali obráncům, dnes pokračujeme záložníky.

Klíčoví muži

lnfs(zdroj: skysports.com)

Riyad Mahrez, Dele Alli, Mesut Özil a David Silva jsou v této sezóně klíčovými muži svých celků. Ale jak jsou na tom v porovnání mezi sebou?

lfns(zdroj: skysports.com)

Mahrez z Leicesteru skóroval o víkendu proti Manchesteru City, k tomu přidal i jednu asistenci, takže byl opět hodně vidět. Navíc to znamená, že jako první hráč v Premier League dosáhl v obou kategoriích (góly a asistence) na dvouciferné číslo.

To Dele Alli z Tottenhamu připravil v neděli gól pro svého spoluhráče Trippiera jen 176 sekund poté, co nastoupil na hřiště. Navíc to byla branka vítězná. Alli zaznamenal již 5 asistencí. V posledních 14 duelech měl Alli prsty hned v 11 gólech Spurs (6 gólů, 5 asistencí).

Mesut Özil se o víkendu také ukázal. Zaznamenal svůj čtvrtý přesný zásah v sezóně. Německý záložník však vyniká především v připravování gólů - má už 16 asistencí, suverénně nejvíce z celé Premier League. Navíc vytvořil obdivuhodný počet šancí pro své spoluhráče z Arsenalu.

David Silva je také nejlepší hráč Manchesteru City, co se týče vytváření šancí. V tomto ročníku se významně podílel na 10 brankách Citizens.

Statistiky záložníků

Ovšem netočí se vše jen okolo těchto čtyř záložníků. Mnoho dalších hráčů záložních řad plní důležité úkoly v týmech Leicesteru, Tottenhamu, Arsenalu i Manchesteru City. Podíváme se na ty nejlepší z nich.

Defenziva

Dostáváme se k oné tzv. černé práci. V té vyniká N´Golo Kante z Leicesteru. Je hnacím motorem Foxes. Připsal si již 102 obranných zákroků a 103 přerušení útoků. Je jediným hráčem Premier League, který se v těchto statistikách dostal přes hranici 100.

lsn(zdroj: skysports.com)

Přihrávky

LDFN(zdroj: skysports.com)

Když se jedná o přihrávky, dá se očekávat, že v popředí těchto statistik budou hráči Arsenalu. Aaron Ramsey vyprodukoval 1 228 přesných pasů. Těsně za ním je jeho týmový kolega Mesut Özil. Pouze Yaya Touré z Manchesteru City se této dvojici přibližuje.

kf(zdroj: skysports.com)

Stejně tak je to u přesnosti přihrávek. Nejlepší je v tomto ohledu Francis Coquelin - další Gunner. V první pětce je z Arsenalu ještě Santi Cazorla, dvojice z Manchesteru City - Fernando a Fernandinho, a také Dembele z Tottenhamu.

lsfn(zdroj: skysports.com)

Góly

Pokud jde o střílení gólů, tak v tomto nemá Riyad Mahrez konkurenci. Už zaznamenal 14 přesných tref. Žádný záložník z týmů top four se mu ani nepřibližuje. Vždyť v celé Premier League dali více gólů než Mahrez pouze tři hráči (Vardy, Lukaku a Kane). Dalším v pořadí gólových záložníků je Delle Alli se sedmi brankami.

lfn(zdroj: skysports.com)

Asistence

V této statistice, jak již bylo zmíněno, kraluje Mesut Özil. Ten už má na kontě 20 asistencí a je jen 4 gólové přihrávky od rekordu legendárního Thierryho Henryho. Özil dominuje i v počtu připravených šancí (přesně 100). Eriksen z Tottenhamu je mu značně vzdálen.

ůmfs(zdroj: skysports.com)

Záložník Arsenalu je na vrcholu statistik mezi záložníky z top four, i co se týče přesnosti střelby. Özil zamíří mezi tři tyče v 68,42 % případů. Riyad Mahrez, jako nejlepší střelec mezi záložníky, má „až“ třetí nejpřesnější střelu.

lfsn(zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články