Zpět na » Premier League » Závod o titul – Kdo má nejlepší obranu? Jak jsou na to zadáci Foxes, Spurs, Gunners a Citizens?

Premier League - Závod o titul – Kdo má nejlepší obranu? Jak jsou na to zadáci Foxes, Spurs, Gunners a Citizens?

Závod o titul – Kdo má nejlepší obranu? Jak jsou na to zadáci Foxes, Spurs, Gunners a Citizens? © skysports.com, fotbalportal.cz - Kdo má nejlepší obranu z týmů top four?

1

Líbilo se

10.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Ve včerejším dílu minisérie jsme se podívali na statistiky brankářů prvních čtyř týmů současné tabulky Premier League, ze kterých zřejmě vzejde držitel mistrovského titulu. Dnes budeme pokračovat dál a zaměříme se tentokrát na obranné řady. Jak jsou na tom obránci Leicesteru? Jak moc chybí Manchesteru City Vincent Kompany?

Jen 6 bodů dělí první Leicester od čtvrtého Manchesteru City. O víkendu se čtveřice utká proti sobě. Arsenal se poměří s Leicesterem, Manchester City přivítá Tottenham. Proto je nyní ideální příležitost pro to, abychom se na tyto celky podívali podrobněji. Včera jsme začali gólmany, dnes pokračujeme obranami.

lknadf(zdroj: skysports.com)

Týmové obrané statistiky

Arsenal udržel čisté konto hned dvanáctkrát, což je nejvíce ze všech. O jedno méně má pak Manchester City. Zatímco Tottenham a Leicester neinkasovaly devětkrát, respektive osmkrát. Nicméně nejméně gólů obdržel Tottenham - pouze devatenáct. Za ním je pak s dvaadvaceti inkasovanými góly Arsenal. Manchester City je nejhorší v úspěšnosti obranných zákroků. V počtu zablokovaných střel má nejnižší číslo ze všech týmů Premier League.

Ovšem Manchester City čelil nejmenšímu počtu střel ze všech účastníků soutěže. Když se tedy soupeř Citizens dostane do šance, často to končí gólem. V průměru skončí brankou každá devátá střela. Na rozdíl od Arsenalu, který inkasuje v průměru z každé čtrnácté střely. Lépe jsou na tom i Leicester a Tottenham.

jsbf(zdroj: skysports.com)

Nejlepší stopeři

Robert Huth a kapitán Wes Morgan tvoří klíčovou dvojici ve středu obrany Leicesteru. Tato obranná vozba jen tak někoho přes sebe nepustí. Morgan nevynechal ani jeden zápas, Robert Huth, hrdina střetnutí s Manchesterem City, vynechal jediný duel. Spolu udrželi osm čistých kont. Hned 5 z nich v posledních 7 utkáních.

Ti dva spolu tvrdí muziku v obraně Foxes. Jen jednou jejich chyba, konkrétně Morganova, vedla k inkasovanému gólu. Oba obstojí i ve srovnání s těmi úplně nejlepšími. Pozoruhodné statistiky, zejména v úspěšnosti obranných zákroků, má i Per Mertesacker z Arsenalu.

ldq(zdroj: skysports.com)

Nezapomínejme na Kompanyho

Defenziva Manchesteru City má v této sezóně zásadní problém. Velmi často jí chybí vůdčí postava - Vincent Kompany. Řízný belgický stoper laboruje se zraněním. Jeho absence je ve statistikách jasně patrná. S ním dokázali udržet Citizens z 9 zápasů hned sedmkrát čisté konto a zaznamenali 77,8% úspěšnost vítězství. Bez něj se týmu Manuela Pellegriniho podařilo neinkasovat jen čtyřikrát ze 16 utkání a úspěšnost výher klesla na 43,8 %.

lfn(zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články