Zpět na » Premier League » Závod o titul – Kdo má nejlepšího gólmana? Statistiky Schmeichela, Llorise, Čecha a Harta

Premier League - Závod o titul – Kdo má nejlepšího gólmana? Statistiky Schmeichela, Llorise, Čecha a Harta

Závod o titul – Kdo má nejlepšího gólmana? Statistiky Schmeichela, Llorise, Čecha a Harta © skysports.com, fotbalportal.cz - Gólmani nejlepší čtyřky Premier League

2

Líbilo se

09.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE O ligový primát si to letos v Premier League s největší pravděpodobností rozdá čtveřice týmů. Pátý Manchester United už je o 12 bodů zpět. Nejlepší výchozí pozici má Leicester, který vede o 5 bodů před druhým Tottenhamem a třetím Arsenalem. O bod méně než tato dvojice má Manchester City. Důležitým faktorem budou v závěrečných 13 kolech brankáři. Pojďme se podívat, kdo je na tom nejlépe.

Jen 6 bodů dělí první Leicester od čtvrtého Manchesteru City. O víkendu se čtveřice utká proti sobě. Arsenal se poměří s Leicesterem, Manchester City přivítá Tottenham. Proto je nyní ideální příležitost pro to, abychom se na tyto celky podívali podrobněji. Začněme s brankáři. Kasper Schmeichel, Hugo Lloris, Petr Čech a Joe Hart mají jedny z nejlepších statistik v celé soutěži.

lfns(zdroj: skysports.com)

Inkasované góly a čistá konta

Tottenham má v současnosti nejlepší defenziv v Premier League. Tým Mauricia Pochettina inkasoval během 25 zápasů pouze devatenáctkrát. I když Hugo Lloris v jednom utkání chyběl. Každopádně je francouzský gólman výš než Joe Hart, který obdržel 21 gólů z celkových 26. Petr Čech v lize v brance Arsenalu nechyběl, takže si připisuje „plnou porci“ 22 obdržených branek. Nejhůře je na tom z této čtveřice Kasper Schmeichel (27 inkasovaných gólů).

lfna(zdroj: skysports.com)

Nicméně pokud se podíváme na počet čistých kont, tak nejlépe je na tom česká brankářská jednička s 12 nulami. Za ním následuje s 11 shot-outy Joe Hart. Kasper Schmiechel má sice „jen“ 8 nul, ale jeho forma jde nahoru. Z posledních 7 zápasů vychytal hned pětkrát čisté konto.

lfna(zdroj: skysports.com)

Počet chycených střel

Zdaleka nejzaměstnanějším byl z této čtyřky gólmanů Petr Čech. Strážce arsenalské svatyně si připsal druhý největší počet zákroků z celé Premier League. Vícekrát musel zasahovat pouze Jak Butland ze Stoke City. Petr Čech si připsal 85 zákroků, o 19 více než Kasper Schmeichel. Čech musel nejčastěji zasahovat proti střelám z prostoru uvnitř šestnáctky.

Přestože byl bývalý hráč Chelsea nejvíce vytížen, dokázal si podržet nejlepší procento zneškodněných střel. Má 79,05% úspěšnost.

lfna(zdroj: skysports.com)

Chyby

Ze všech brankářů Premier League, kteří odchytali alespoň 20 utkání, udělal nejméně chyb Kasper Schmeichel. Ten se dopustil jediné chyby, a to v posledním duelu proti Manchesteru City, kdy neudržel jeden z centrů. Ke gólu však tento zádrhel nevedl.

Hugo Lloris a Petr Čech už takové štěstí neměli. Francouzský brankář Tottenhamu se pod inkasované branky podepsal ještě častěji než Čech. Joe Hart také neměl vždy úplně čisté svědomí.

KVF(zdroj: skysports.com)

Rozehrávka

Moderní brankář si nevystačí jen s dobrými obrannými zákroky. Stále častěji se vyžadují i další dovednosti. Jak jsou na tom Kasper Schmeichel, Hugo Lloris, Petr Čech a Joe Hart ve hře nohou?

Nejčastěji hraje s míčem Kasper Schmeichel, který už si připsal celkem 734 doteků s balónem. Ovšem z těchto čtyř má nejnižší procento úspěšnosti přihrávek (31,61 %). Pozoruhodné však je, že hned 84 % (634) Schmeichelových přihrávek skončí na polovině soupeře, což je opravdu vysoké číslo. Co se týče dlouhých výkopů až do útočné třetiny hřiště, má Schmeichel jen 23,43% úspěšnost.

To Petr Čech je na tom naopak dobře, co se týče posílání dlouhých míčů na vysoké hráče, především na Oliviera Girouda (37,14% úspěšnost). Nejvyšší procentuální úspěšnost přihrávek celkově má Hugo Lloris (63,31 %). Zajímavý je také rozdíl v taktice. Zatímco Kasper Schmeichel z Leicesteru poslal na útočnou polovinu 634 míčů, tak Hugo Lloris z Tottenhamu pouze 270. To je druhé nejnižší číslo ze všech brankářů Premier League. Jde tedy vidět, že Spurs sází především na postupný útok z vlastní poloviny.

flqaa(zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články