Zpět na » Premier League » Louis van Gaal po remíze na Chelsea: Naše nevyrovnaná hra nás připravila o výhru

Premier League - Louis van Gaal po remíze na Chelsea: Naše nevyrovnaná hra nás připravila o výhru

Louis van Gaal po remíze na Chelsea: Naše nevyrovnaná hra nás připravila o výhru © skysports.com, fotbalportal.cz - Louis van Gaal

3

08.02. - Manchester United včera na Stamford Bridge sahal po vítězství. Nakonec jej o zisk tří bodů připravil v první minutě nastaveného času Diego Costa, který zařídil remízu 1:1. Louis van Gaal byl frustrován tím, že jeho tým opět nezvítězil, i když byl lepší. Kritizoval své svěřence především za to, že ke konci utkání nedokázali podržet míč a jen jej odkopávali dopředu. Podle nizozemského kouče si United zasloužili vyhrát.

Dlouho svítil na výsledkové tabuli bezgólový stav 0:0. Ten zlomil v 61. minutě Jesse Lingard. Manchester United mířil za svým čtvrtým vítězstvím z posledních 6 ligových zápasů. Jenomže tento plán mu překazil v 91. minutě Diego Costa, jenž nadvakrát překonal svého spoluhráče ze španělské reprezentace Davida de Geu.

Hostující kouč Louis van Gaal byl spokojen s výkonem svého mužstva jen zčásti. Podle něj si Red Devils zasloužili vyhrát, ale o vítězství se sami připravili špatně zvládnutým závěrem.

„Hráli jsme vynikající zápas až do poslední čtvrtiny utkání. Pak jsme nebyli schopní udržet míč a směrem dopředu jsme nehráli tak, jak jsme měli.“

„Dostali jsme gól, což je neuvěřitelné. Sami jsme si to pokazili. Chelsea nás zatlačila dlouhými nakopávanými balóny a větší agresivitou, ale přesto musíme dokázat podržet míč a musíme být na to připraveni. Nemůžeme jen beze smyslu odkopávat míče dopředu.“

„Byla tam spousta situací, kdy jsme mohli zklidnit hru, podržet balón, kontrolovat hru. Také jsme mohli po našem prvním gólu přidat ještě jeden další, ale nedokázali jsme se odměnit za to, že jsme proti Chelsea, která á úžasný tým, odehráli vynikající zápas. Za to se prostě musíte odměnit.“

„Jsem frustrován, protože jsme znovu nevyhráli, i když jsme byli lepším celkem. Opakuje se to. Měli jsme opět šance, ale nevyhráli jsme.“

Televizní kamery po utkání zachytily rozmluvu Louise van Gaala se čtvrtým rozhodčím. Nizozemskému kormidelníkovi se nelíbilo to, že po vypršení nastavení mohla Chelsea zahrávat roh, ale jeho celek už do útoku puštěn nebyl.

„Bylo to podruhé. Šest minut z nastavení už uplynulo, ale rozhodčí nechal Chelsea zahrát rohový kop. Pak jsme měli volný prostor pro rychlý protiútok, ale sudí zapískal. Možná si vzpomenete, že stejná situace se stala i v prvním poločase. Nemyslím si, že to bylo spravedlivé.“

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.