Zpět na » Premier League » Thomas Tuchel: Adnan Januzaj nedokázal přijmout život v Borussii Dortmund

Premier League - Thomas Tuchel: Adnan Januzaj nedokázal přijmout život v Borussii Dortmund

Thomas Tuchel: Adnan Januzaj nedokázal přijmout život v Borussii Dortmund © fourfourtwo.com, fotbalportal.cz, belfasttelegraph.co.uk - Adnan Januzaj

1

Líbilo se

04.02. - Adnan Januzaj v létě zamířil na půlroční hostování do Borussie Dortmund. Dvacetiletý Belgičan však odehrál v Bundeslize dohromady jen 160 minut a ani jednou nebyl v základní sestavě. Gólově se neprosadil. Trenér BVB Thomas Tuchel uvedl, že hlavním problémem, proč Januzaj nedokázal v Německu prorazit, bylo to, že se nebyl schopný odpoutat od Manchesteru United.

Louis van Gaal se v létě rozhodl, že Adnana Januzaje odešle na hostování. Januzaj nakonec zamířil do Borussie Dortmund, kde měl předvést své schopnosti. Místo toho se půl roku trápil. V Bundeslize naskočil jen do 6 zápasů, nikdy od první minuty. Dalších 5 startů si připsal v Evropské lize. Ani jednou se gólově neprosadil a v lednu zamířil zpět na Old Trafford.

Trenér BVB Thomas Tuchel, který převzal vestfálský klub po Jürgenu Kloppovi, našel jasnou příčinu toho, proč to Januzaj v Dortmundu nezvládl.

„Jeho součástí stále je Manchester United a my jsme prostě nedokázali přerušit tuto „pupeční šňůru“.“

„Nedokázal Borussii zcela přijmout. Vždy vše srovnával s tím, jak to bylo v Manchesteru United.“

V současné době je Borussie Dortmund v tabulce Bundesligy na druhém místě za Bayernem Mnichov. Tuchel věří, že může být s týmem úspěšný.

„Pokud budeme tvrdě pracovat, pokud najdeme ten správný přístup a pokud se zaměříme na to, čeho chceme dosáhnout, pak je pro tento tým možné vše.“

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / fourfourtwo.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

To už tu bylo..

AVSuvorov

Adnan Januzaj nedokázal přijmout islam.

BeckhamKakaZidane

jako první muslim v dresu United ho asi příjmout dokázal čoveče Smajlík 7

MUFC_RedArmy
Reklama
Reklama
Nejnovější články