Zpět na » Premier League » Vedoucí Leicester pouze remizoval, Manchester City rozdrtil Crystal Palace, Chelsea vyrovnala v deváté minutě nastavení z ofsajdu

Premier League - Vedoucí Leicester pouze remizoval, Manchester City rozdrtil Crystal Palace, Chelsea vyrovnala v deváté minutě nastavení z ofsajdu

Vedoucí Leicester pouze remizoval, Manchester City rozdrtil Crystal Palace, Chelsea vyrovnala v deváté minutě nastavení z ofsajdu © sportinglife.com - Manchester City

1

16.01. - REVIEW Sergio Aguero přispěl dvěma góly k vysoké výhře Manchesteru City 4:0 nad Crystal Palace a posunu na první příčku tabulky Premier League. Hrobníkovi z lopaty naopak utekla Chelsea, které zachránil alespoň bod za remízu 3:3 s Evertonem v deváté minutě nastavení John Terry. Zaváhal také Leicester City, jenž s poslední Aston Villou uhrál jen remízu 1:1.

Manchester CityManchester City 4:0 Crystal PalaceCrystal Palace

Branky: 22. Delph, 41. a 68. Agüero, 84. Silva

Manchester City díky dvěma gólům Sergia Aguera porazil Crystal Palce jednoznačně 4:0 a nejméně do neděle se posunul do čela Premier League, o které se dělí společně s Arsenalem a Leicesterem. Citizens poslal na Etihad Stadium do vedení Fabian Delph, načež Aguero dvěma góly pojistil vedení domácích a David Silva ještě krátce před koncem utkání zvyšoval na konečných 4:0.

Štěstí přeje připraveným a právě tímto heslem jakoby se Manchester City řídil během prvního poločasu, kdy oba jeho góly mířily spíše na vrub hostujícím hráčům, než fotbalovému umění Citizens. Hned první branka byla výsledkem chyby gólmana Waynea Hennesseyho, který podcenil dalekonosný pokus Fabiana Delpha z dobrých 30 metrů a míč mu propadl pod tělem.

CityManchester City nasměroval k výhře svou chybou Wayne Hennessey. (zdroj: zimbio.com)

Také u druhé branky to na první pohled vypadalo na hrubku gólmana, opakované záběry ale ukázaly, že Aguerovu střelu před ním hlavou tečoval Scott Dann. Palace mělo několik šancí vrátit se do utkání, kterých ale nevyužilo a jeho slibný vstup do druhé půle přerušilo až vážné zranění Aleksandara Kolarova, jenž musel být odnesen na nosítkách.

S blížícím se koncem utkání se naopak ke slovu dostali znovu domácí a po krásné kombinaci mezi Yayou Tourém a Kevinen De Bruynem zvyšoval Aguero lehkým zakončením na 3:0. Aguero byl následně blízko hattricku, když šel jeden na jednoho proti Hennesseymu, zachoval se ale nesobecky a po jeho přihrávce vstřelil svůj první ligový gól od srpna David Silva.

AgueroSergio Aguero má letos na kontě už třináct branek. (zdroj: zimbio.om)

Manchester City: Joe Hart, Pablo Zabaleta, Nicolás Otamendi, Martín Demichelis, Aleksandar Kolarov (52. Gaël Clichy), Kevin De Bruyne, Fernando, Fabian Delph, David Silva, Kelechi Iheanacho (57. Yaya Touré), Sergio Agüero (85. Jesús Navas)

Crystal Palace: Wayne Hennessey, Joel Ward, Scott Dann, Damien Delaney, Pape Souaré, Joe Ledley, Yohan Cabaye, James McArthur (80. Jordon Mutch), Jason Puncheon, Connor Wickham (66. Marouane Chamakh), Wilfried Zaha (85. Chung-Yong Lee)

Chelsea FCChelsea 3:3 EvertonEverton FC

Branky: 64. Costa, 66. Fabregas, 90+9. Terry - 50. vlastní Terry, 56. Mirallas, 90. Mori

Nebezpečně blízko domácí prohry s Evetonem byla londýnská Chelsea, které zachránil alespoň bod za remízu 3:3 kontroverzním gólem v deváté minutě nastaveného času John Terry. Po nudné bezbrankové první půli byl druhý poločas reklamou na fotbal, navzdory šesti vstřeleným gólům ale utkání vítěze nemělo.

Chelsea čekající nadále na první domácí vítězství pod vedením Guuse Hiddinka nepůsobila během první půle jako favorit utkání, naopak byl to Everton, kdo kontroloval hru a měl i největší příležitost, domácí však po střele Kevina Mirallase výrazně podržel Thibaut Courtois. Ve druhé půli už měli oba gólmani více práce, Evertonu však pomohl k vedení pozdější hrdina John Terry, který si při pokusu o odklizení míče vstřelil nešťastný vlastní gól.

EvertonEverton nedokázal udržet dvoubrankové vedení. (zdroj: zimbio.com)

Jen pár minut poté, co Ross Barkley nastřelil brankovou konstrukci, se po přihrávce Leightona Bainese dostal k míči Mirallas a svým halfvolejem do vzdálenějšího rohu zvýšil vedení Evertonu. Chelsea nicméně vrátil do hry svým pátým gólem v posledních pěti utkáních Diego Costa, jenž se po nákopu Cesca Fábregase a špatné komunikaci mezi Timem Howadem a Philem Jagilkou dostal do šance, kterou zakončil střelou do prázdné brány.

Chelsea stačily pouhé dvě minuty ke smazání dvoubrankového manka, po spolupráci mezi Costou a Fábregasem na hranici pokutového území vystřelil španělský záložník a Howard byl krátký. Postupem ke konci utkání hra ještě získala na intenzitě díky tomu, že se oba týmy hnaly za vítězstvím a k tomu byl blíže Everton, když po centru Gerarda Deulofeua vrátil hosty na zadní tyči do vedení Funes Mori.

TerryJohn Terry v nastavení srovnal z metrového ofsajdu. (zdroj: zimbio.com)

Přestože už to vypadalo, že se chystají oslavy Evertonu, stačil v sedmé minutě nastavení dlouhý nákop před bránu a míč propadl až k Terrymu, jenž sice stál v jasném ofsajdu, ale díky přehlédnutí čárového rozhodčího srovnal na 3:3.

Chelsea FC: Thibaut Courtois, Branislav Ivanović, Kurt Zouma, John Terry, César Azpilicueta, Nemanja Matić (55. Oscar), John Obi Mikel, Willian, Cesc Fàbregas, Pedro (66. Kenedy), Diego Costa (80. Loïc Rémy)

Everton FC: Tim Howard, Bryan Oviedo (71. Ramiro Funes Mori), John Stones, Phil Jagielka, Leighton Baines, Gareth Barry, Muhamed Bešić, Aaron Lennon (80. Gerard Deulofeu), Ross Barkley (81. Steven Pienaar), Kevin Mirallas, Romelu Lukaku

Výsledky 22. kola Premier League:

Tottenham 4:1 Sunderland (42. a 67. Eriksen, 59. Dembélé, 79. z penalty Kane - 42. Van Aanholt)
Bournemouth 3:0 Norwich (10. Gosling, 54. Daniels z penalty, 75. Afobe)
Chelsea 3:3 Everton (64. Costa, 66. Fabregas, 90+9. Terry - 50. vlastní Terry, 56. Mirallas, 90. Mori)
Manchester City 4:0 Crystal Palace (22. Delph, 41. a 68. Agüero, 84. Silva)
Newcastle 2:1 West Ham (6. Ayoze, 15. Wijnaldum - 49. Jelavić)
Southampton 3:0 WBA (5. a 35. z penalty Ward-Prowse, 72. Tadić)
Aston Villa 1:1 Leicester (75. Gestede - 28. Okazaki)

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.