Zpět na » Premier League » Manchester United nedokázal udržet dvougólové vedení, s Newcastlem remizoval 3:3

Premier League - Manchester United nedokázal udržet dvougólové vedení, s Newcastlem remizoval 3:3

Manchester United nedokázal udržet dvougólové vedení, s Newcastlem remizoval 3:3 © sportinglife.com - Manchester United

1

12.01. - REVIEW Paul Dummett vyrovnávacím gólem v poslední minutě základní hrací doby připravil Manchester United o vítězství v přestřelce na St. James Parku. Přestože hosté vedli v první půli po gólech Waynea Rooneyho a Jesseho Lingarda už o dvě branky, Newcastle se nevzdal a s United vybojoval remízu 3:3.

Lépe do utkání vkročil Manchester United, i když se o to velkou měrou zasloužil rozhodčí, jenž už v deváté minutě odpískal poměrně kontroverzní penaltu poté, co Marouane Fellaini v pokutovém území zblízka hlavičkoval do ruky Chancela Mbemby. Přestože obránce Newcastlu neměl šanci ruce zamezit a nezdálo se, že by šlo o úmysl, Rooney z pokutového kopu poslal United od vedení.

K vidění byly následně příležitosti na obou stranách, ale sedm minut před koncem první půle šli hosté po rychlém protiútoku už do dvougólového vedení. Ander Herrera poslal přesnou přihrávku za obranu Rooneymu, jenž ještě podržel míč a přistrčil ho Jessemu Lingardovi, který balón usměrnil za Elliota.

Z dvoubrankového vedení se však United radovali jen čtyři minuty, gólem do šatny se totiž do hry vrátil Newcastle, když po centru Colocciniho sklepl v pokutovém území Aleksandar Mitrovič míč hlavou k Georginiovi Wijnaldumovi, jenž z první prostřelil Davida de Geu. Stejně atraktivní podívaná jako během první půle byla k vidění i ve druhém poločase a v 67. minutě se navíc Newcastlu podařilo srovnat poté, co Chris Smalling v pokutovém území přidržel Mitroviče a rozhodčí podruhé v utkání odpískal penaltu, kterou následně proměnil sám Mitrovič.

RooneyWayne Rooney byl u všech tří gólů Manchesteru United, ani to ale k výhře nestačilo. (zdroj: zimbio.com)

Newcastle dokázal smazat dvougólové manko, což ho samozřejmě nakoplo a v dalších minutách válcoval svého soupeře, když už se ale Wijnaldum radoval z otočení výsledku, utnul jeho oslavy praporek čárového rozhodčího, který správně signalizoval ofsajd. Toho využili v 79. minutě hosté, kdy je do vedení vrátil hráč zápasu Rooney, ke kterému se odrazila zablokovaná střela Memphise Depaye a útočník Manchesteru United parádní střelou z hranice vápna poslal míč nechytatelně pod břevno.

Když už se Manchester United pomalu viděl na cestě domů se třemi body, přišlo v poslední minutě základní hrací doby nečekané zdramatizování zápasu, když se k odraženému míči dostal na okraji pokutového území Paul Dummett a tečovanou střelou srovnal na 3:3. Přestože Manchester United předvedl svým příznivcům zřejmě nejlepší výkon v letošní sezóně, skončilo atraktivní utkání asi zaslouženou remízou.

NewcastleFanoušci Newcastlu se mohli radovat z vyrovnání v poslední minutě. (zdroj: zimbio.com)

Newcastle UnitedNewcastle United 3:3 (2:1) Manchester UnitedManchester United

Branky: 42. Wijnaldum, 67. Mitrovič (pen), 90. Dummett - 9. (pen) a 79. Rooney, 38. Lingard

Newcastle United: Rob Elliot, Fabricio Coloccini, Daryl Janmaat, Chancel Mbemba, Paul Dummett, Mike Williamson, Cheik Tioté (85. Ivan Toney), Moussa Sissoko, Jack Colback (81. Yoan Gouffran), Aleksandar Mitrović, Ayoze Pérez (90. Siem de Jong)

Manchester United: David de Gea, Matteo Darmian, Chris Smalling, Ashley Young, Marouane Fellaini, Morgan Schneiderlin, Daley Blind, Ander Herrera (75. Juan Manuel Mata), Jesse Lingard (64. Memphis Depay), Wayne Rooney, Anthony Martial