Zpět na » Premier League » Rosický začal jen na lavičce

Premier League - Rosický začal jen na lavičce

0

03.04. - 31. kolo Premier League je za námi a na řadě je tradiční rubrika Fotbalportal.cz, která se zabývá výkony našich krajánků na Ostrovech. I tentokrát byly české šlépěje na anglických trávnících patrné.

Patrné však nebyly akorát v sobotu na Anfield Road, kde za Arsenal odehrál poslední půlhodinu Tomáš Rosický. Kapitán národního týmu nedostal od Arsena Wengera příležitost od začátku a do zápasu naskočil, až když vystřídal Diabyho za stavu 3:0 pro domácí Liverpool. Výkon „Rosy“, možná trochu poznamenaného víkendovou hotelovou aférou na srazu české reprezentace, byl matný, podobně jako u zbytku celého mužstva. Gunners sice během pobytu Rosického sice snížili na 3:1, ale zápas byl už v tu chvíli rozhodnutý. Reds navíc deset minut před koncem po třetím gólu Crouche zvýšili na 4:1 a tímto výsledkem i celý duel skončil. Kanonýři v Liverpoolu zklamali a prakticky žádný z fotbalistů nezahrál nic závratného. Bohužel pro české fanoušky z řady nevybočil ani Rosický.
Tomáš Rosický (Arsenal):
Hodnocení podle Skysports.com
: 6 z 10 možných, 2. nejlepší známka z hodnocených hráčů Arsenal, ovšem Rosický šel na hřiště až v 63. minutě
Komentář podle Skysports.com: Nic moc toho nepředvedl

Čech opět s čistým kontem
Chelsea v sobotu hrála na Vicarage Road s posledním Watfordem a očekával se jasný zápas. Papírové předpoklady však vzaly rychle za své a na stadionu Hornets se odehrálo drama, jak z Shakespearova repertoáru. Domácí zlobili a důležité zákroky musel předvést i gólman Blues Petr Čech. Defenzíva hostů byla často propustná a náš brankář si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Kromě standardních zásahů si připsal i 2 nadprůměrné. V prvním poločase zabránil gólu potom, co se Kabba na třech metrech od Čechovy brány odhodlal vystřihnout nůžky a jeho následná rána málem skončila brankou, jenže reprezentační jednička tento pokus vytáhla na roh. Druhá stoprocentní šance Watfordu se naskytla těsně před koncem utkání. Francis se ve vápně Chelsea dostal až k hlavičce a z obdobné pozice jako Kabba pokoušel své štěstí. Petr Čech však stál na správném místě a Francise vychytal. Tým z londýnského předměstí hrál dobře, ale v tomto střetnutí dostálo pravidlo „Nedáš, dostaneš“ pravdy. Když už vše vypadalo na to, že zápas skončí bezbrankovou remízou trefil se Kalou a zařídil Blues 3 body, na kterých měl svůj podíl i český brankář v jejich dresu.
Petr Čech (Chelsea):
Hodnocení podle Skysports.com: 7 z 10 možných, 2. nejlepší známka z hodnocených hráčů Chelsea