Zpět na » Premier League » Chelsea pod Hiddinkem poprvé vyhrála. Crystal Palace porazila 3:0

Premier League - Chelsea pod Hiddinkem poprvé vyhrála. Crystal Palace porazila 3:0

Článek
Chelsea pod Hiddinkem poprvé vyhrála. Crystal Palace porazila 3:0 © sportinglife.com - Chelsea

2

03.01. - REVIEW Chelsea v nedělním utkání 20. kola Premier League na Selhurst Parku porazila 3:0 Crystal Palace a připsala si své první vítězství pod vedením nového manažera Guuse Hiddinka. Skóre otevřel v 29. minutě hry Oscar, načež ve druhé půli ještě pojistili výhru Blues Willian a Diego Costa.

Hiddink udělal dvě změny v základní sestavě po bezbrankové remíze na Old Trafford a na místo Pedra a Nemanji Matiče, kteří zůstali pouze na lavičce, nasadil Cesca Fábregase a Costu. Už po pár minutách hry byl však nucen udělat další změnu, když Eden Hazard pokynul k lavičce, že nemůže pokračovat. Crystal Palace měl možná i díky tomu lepší vstup do utkání a ve 24. minutě mířil Fraizer Campbell v jasné šanci pouze nad břevno.

Toho využila Chelsea hned o čtyři minuty později, kdy Fábregas přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Costu, jenž ale ještě přenechal míč lépe postavenému Oscarovi, který poslal hosty do vedení. Stejně dobře jak Chelsea zakončila první půli, vstoupila i do té druhé a přestože Kurt Zouma ve velké příležitosti hlavičkoval mimo, šla do dvougólového vedení po hodině hry, kdy Willian tvrdou střelou z dálky nedal gólmanovi Crystal Palace žádnou šanci.

ChelseaChelsea vyhrála první venkovní utkání od srpna. (zdroj: zimbio.com)

Třetí branka v síti Waynea Hennesseyho přišla o pouhých pět minut později a znovu u ní byl Willian, jenž tentokrát vystřelil z úhlu a Hennessey dokázal míč vyrazit jen před sebe, kam už ale dobíhal Costa a zblízka dorazil balón do brány. Chelsea tak potvrdila své vzestupné výkony po odchodu Josého Mourinha a získala své první vítězství na hřišti soupeřů od konce srpna, díky čemuž se posunula na 14. příčku tabulky Premier League.

Crystal PalaceCrystal Palace 0:3 (0:1) ChelseaChelsea FC

Branky: 29. Oscar, 60. Willian, 66. Costa

Crystal Palace: Wayne Hennessey, Damien Delaney, Scott Dann, Joel Ward, Pape Souaré, Mile Jedinak (67. Joe Ledley), Chung-Yong Lee (80. Jonathan Williams), Jason Puncheon, James McArthur, Wilfried Zaha, Fraizer Campbell (67. Marouane Chamakh)

Chelsea FC: Thibaut Courtois, John Terry, Branislav Ivanović, César Azpilicueta, Kurt Zouma, Cesc Fàbregas, John Obi Mikel, Willian, Eden Hazard (16. Pedro), Oscar (88. Nemanja Matić), Diego Costa

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.