Zpět na » Premier League » Leicester zaváhal, Arsenal se tak osamostatnil na čele tabulky. United ukončili sérii osmi zápasů bez výhry

Premier League - Leicester zaváhal, Arsenal se tak osamostatnil na čele tabulky. United ukončili sérii osmi zápasů bez výhry

Leicester zaváhal, Arsenal se tak osamostatnil na čele tabulky. United ukončili sérii osmi zápasů bez výhry © sportinglife.com - Wayne Rooney

2

02.01. - REVIEW Arsenal nepřipustil zaváhání v utkání proti Newcastlu United a díky bezbrankové remíze Leicesteru s Bournemouthem se osamostatnil na čele tabulky Premier League. Manchester United ukončil proti Swansea sérii osmi zápasů bez výhry, naopak Liverpool prohrál 2:0 na hřišti West Hamu United.

Arsenal FCArsenal 1:0 Newcastle UnitedNewcastle United

Branky: 72. Koscielny

Arsenal díky těžce vydřenému vítězství 1:0 na Emirates Stadium nad Newcastlem United navýšil své vedení na čele tabulky Premier League na dva body před Leicesterem City, jenž nedokázal porazit Bournemouth. O výhře Kanonýrů rozhodl ve druhé půli jediným gólem Laurent Koscielny.

Newcastle, jenž vzdal hold zesnulému brankáři Pavlu Srníčkovi tím, že před utkáním měli hráči speciální trička, byl v první půli jasně lepším týmem na hřišti a jen zásluhou Petra Čecha, jenž fantastickým zákrokem zastavil střelu Georginia Wijnalduma, nešel do zaslouženého vedení.

KoscielnyTrápení Arsenalu v útoku ukončil až obránce Laurent Koscielny. (zdroj: zimbio.com)

Hosté nicméně ohrožovali Čechovu bránu i po přestávce, kdy byl znovu blízko gólu Wijnaldum, jenž však znovu ztroskotal na českém brankáři ve službách Arsenalu, ale byli to právě domácí, kteří se z ojedinělé příležitosti dostali do vedení. V 72. minutě zahrál Mesut Ozil rohový kop, který se v pokutovém území dostal až na zadní tyč ke Koscielnému, jenž zblízka uklidil míč do sítě.

Zatímco Arsenal dal svému soupeři lekci z produktivity, svěřenci Stevea McClarena i nadále zahazovali jednu příležitost za druhou, když Aleksandar Mitrovič a Wijnaldum svými hlavičkami netrefili bránu a to je nakonec stálo i všechny body. Přestože si Arsenal vítězství možná nezasloužil, nic to nemění na tom, že do roku 2016 vstoupil vítězně a osamostatnil se na čele tabulky.

Arsenal FC: Petr Čech, Héctor Bellerín, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Mathieu Flamini, Aaron Ramsey, Mesut Özil, Alex Oxlade-Chamberlain (68. Joel Campbell), Theo Walcott (81. Kieran Gibbs), Olivier Giroud

Newcastle United: Rob Elliot, Daryl Janmaat, Chancel Mbemba, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Moussa Sissoko, Cheik Tioté, Jack Colback (79. Florian Thauvin), Georginio Wijnaldum, Ayoze Pérez, Aleksandar Mitrović

Manchester UnitedManchester United 2:1 Swansea CitySwansea City

Branky: 47. Martial, 77. Rooney - 70. Sigurdsson

Manchesteru United se podařilo protrhnout sérii osmi zápasů bez vítězství na Old Trafford, kde díky gólům Anthonyho Martiala a Waynea Rooneyho porazil 2:1 Swansea City.

Domácí šli do utkání s tím, že každá další ztráta bodů může stát místo manažera Louise van Gaala a stejně jako v posledním zápase proti Chelsea prožili hodně frustrující první poločas, kdy dominovali v držení míče a vytvořili si i zajímavé šance, gól se jim však vstřelit nepodařilo. Střelecké prokletí United se podařilo prolomit až ve 47. minutě Martialovi, který si naběhl na centr Ashleyho Younga a hlavou poslal domácí tým do vedení.

RooneyWayne Rooney s Anthonym Martialem režírovali výhru United. (zdroj: zimbio.com)

United i nadále drželi svého soupeře pod tlakem, ale první vážnější hrozba přišla po centru Gylfiho Sigurdssona, Davida de Geu ale po hlavičce Andrého Ayewa zachránila tyč. Napodruhé už ale španělský gólman tolik štěstí neměl a vypadalo to na další smolný den pro tým Louise van Gaala. V 70. minutě totiž nacentroval do pokutového území náhradník Modou Barrow a Sigurdsson hlavou chytře umístil míč do brány.

Swansea vyhrála poslední tři utkání nad Manchesterem United pokaždé výsledkem 2:1 a ve vzduchu na Old Trafford se proto dlouho vznášel strach z opakování historie. Tomu ale nakonec zamezil svým 188. ligovým gólem Wayne Rooney, který po průniku Martiala po levém křídle umístil míč do brány parádní patičkou. Radost United však málem byla předčasná, v úplně poslední šanci utkání se ocitl gólman Lukasz Fabiański, jenž ale hlavičkoval těsně mimo.

Manchester United: David de Gea, Phil Jones (46. Matteo Darmian), Chris Smalling, Daley Blind, Ashley Young (78. Paddy McNair), Morgan Schneiderlin, Bastian Schweinsteiger, Juan Manuel Mata, Ander Herrera (90+1. Michael Carrick), Anthony Martial, Wayne Rooney

Swansea City: Łukasz Fabiański, Angel Rangel, Federico Fernández, Ashley Williams, Neil Taylor, Jack Cork, Leon Britton (62. Modou Barrow), Sung-Yueng Ki, Wayne Routledge (82. Jefferson Montero), Gylfi Sigurdsson, André Ayew (82. Bafetimbi Gomis)