Zpět na » Premier League » Reds rozstříleli Arsenal

Premier League - Reds rozstříleli Arsenal

0

31.03. - Krásný zápas se spoustou branek nabídlo střetnutí Liverpoolu a hostujícího Arsenalu. Domácí na Anfield Road zvítězili 4:1 a tříbodový zisk je posunul na třetí příčku tabulky právě před mužstvo Gunners. Aktualizováno o video ze zápasu.

Před utkáním byly karty rozdány zcela jasně. Kdo vyhraje, půjde na třetí místo nebo si jej udrží. V ofenzívě Kanonýrů zavládla velká marodka. Do konce sezóny jsou vyřazeni Henry, van Persie a do zpěvu není ani Walcottovi, jehož zdravotní stav nevypadá také nijak růžově. Naopak Liverpool se mohl těšit prakticky nejsilnějšímu možnému složení. Kromě Kewella a Garcii nechyběl nikdo.

Utkání opanoval jediný muž a sice Peter Crouch, který vystřílel hattrick a nasměroval domácí k jasnému vítězství.

Když hlavní rozhodčí Steve Bennett odpískal začátek zápasu, v tu chvíli hosté ještě nevěděli, že uběhnou pouhé 4 minuty a Reds půjdou do vedení. Arbeloa si s Pennantem vyměnili míč a prvně jmenovaný poslal balon před bránu, kde si „sklouzl“ pro gól Crouch – 1:0.

Arsenal úvodní branka zjevně zaskočila a během prvního poločasu nemohl nic kloudného vymyslet. Jedinou vážnější šanci spálil Emanuel Adebayor, jenž ve 20. minutě hlavičkoval vedle.

Reds stále drželi taktovku utkání pevně ve svých rukách a měli více ze hry, i když poměr, který udával držení míče, byl vyrovnaný. Velice agilní Crouch krátce před půlhodinou hry hledal lépe postaveného spoluhráče Stevena Gerrarda. Ten se však nabídnuté příležitostí na zvýšení náskoku svého týmu zřekl zahozenou střelou.

Ve 35. minutě se ovšem už skóre měnilo podruhé. Xavi Alonso našel Aurelia, následovala přesná přihrávka na hlavu anglického kanonýra. Crouch se v podobných okamžicích většinou nemýlí a i sobotní zápas nebyl výjimkou. Lehmann neměl žádnou šanci gólu zabránit.

Do závěru první půle se pak už nic nestalo a Liverpool své dvoubrankové vedení bez problému udržel. O přestávce toho měl Wenger svým svěřencům hodně co říct a snažil se jim promluvit do duše. Jak se zdálo, rozhovor přišel hostům vhod a na začátku druhého dějství byli hosté nebezpečnější.

V 53. minutě se dostal ke střele Adebayor, ale reprezentant Toga nebyl ani tentokrát úspěšný a Kanonýři museli spoléhat na zázrak, jenž by jim pomohl zvrátit nepříznivý výsledek.

Přesně v minutě šedesáté však tyto naděje vyhasly úplně. Na polovině Gunners byl faulován Pennant, míč si postavil Aurelio, který rozehrával standardní situaci. Jeho centr potom jemně lízl Daniel Agger a na Merseyside vypuklo nevázané veselí.

Po třetí brance však liverpoolský celek ubral trochu na tempu a Arsenal se pokoušel o nemožné. Snad tomu přispělo i střídání Diabyho, kterého v 63. minutě nahradil Tomáš Rosický. Adebayor posléze sice ještě neproměnil třetí velkou příležitost, ale Gallas 20 minut před koncem již mířil přesně. Balon si u rohového praporku připravil častý exekutor těchto situací Rosický. Jeho centrovaná přihrávka přistála na hlavě Toureho, ale ten na Reinu nevyzrál. Míč se potom od španělského gólmana odrazil před francouzského obránce, jenž si s dorážkou poradil.

Liverpool si ale žádné komplikace nechtěl připustit a v 81. minutě pečetil vítězství Crouch, jenž si touto brankou zajistil hattrick. Pennant dalekonosným centrem hledal na hranici vápna jednoho z útočníků Reds, jenže Kuyt na míč nedosáhl a svým počinem ho daroval bývalému hráči Southamptonu. Ten pak obešel Toureho a prostřelil Lehmanna.

Liverpoolští udávali ráz utkání v celém jeho průběhu a 3 body si jednoznačně zasloužili po všech stránkách. Díky této výhře poskočili v tabulce právě před svého sobotního soupeře a vzdálili se mu na rozdíl dvou bodů. Arsenal nezvítězil ve druhém zápase po sobě a v současnosti se nenachází v optimálním rozpoložení.