Zpět na » Premier League » Louis van Gaal po vyřazení z Capital One Cupu litoval neproměněných šancí

Premier League - Louis van Gaal po vyřazení z Capital One Cupu litoval neproměněných šancí

Louis van Gaal po vyřazení z Capital One Cupu litoval neproměněných šancí © zimbio.com - Louis van Gaal

2

29.10. - VIDEO Manchester United včera vypadl z Capital One Cupu už v osmifinále. Potkal jej stejný osud jako například Chelsea nebo Arsenal. Red Devils zastavilo Middlesbrough, které uhrálo na Old Trafford bezbrankovou remízu, přežilo prodloužení a následně vyhrálo na penalty. Louise van Gaala po duelu mrzely zahozené šance.

Po 120 minutách svítil na výsledkové tabuli stav 0:0. Žádný z hráčů Manchesteru United ani Middlesbrough nedokázal dopravit míč do sítě. Šlo se tedy na penaltový rozstřel. V tom za domácí selhali zkušení Wayne Rooney, Michael Carrick a Ashley Young. Dál tak prošili hosté, Rudí ďáblové v Capital One Cupu končí.

Nizozemský kormidelník Louis van Gaal byl po zápase rozmrzelý. Chápal, že penalty jsou jedna velká loterie, ale na druhou stranu se mu nelíbilo, že jeho svěřenci nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance.

„Když nedotáhnete do konce slibně rozjeté akce a šance, které byly opravdu velmi snadné na řešení, pak je opravdu složité vyhrát zápas, protože se počítají góly a ne šance.“

„Jsem skutečně zklamaný. Vytvořili jsme si v druhém poločase a v prodloužení tolik šancí, ale nedokázali jsme je proměnit.“

„Musíte to dokončit. Góly jsou ve fotbale to nejdůležitější a to jsme nezvládli.“

„Musím Vám říct, že je to skutečně neštěstí. Nejsem šťastný. Říkal jsem Vám to už po manchesterském derby, kdy jsme také jen remizovali 0:0.“

„Mí hráči ale dali do zápasu všechno a to je důvod, proč jsem na ně hrdý. Dělali to tak až do samotného konce. Penalty, to už je vabank. Nikdy nevíte, jak to dopadne.“

Louis van Gaal také dostal dotaz, zda měl jeho celek kopat penaltu za ruku Ayaly.

„Nebudu k tomu nic říkat, musíte se rozhodnout podle sebe. Myslím si, že každý viděl, že to nebylo jednou, ale hned třikrát.“

Více informací o Manchester United naleznete zde.