Zpět na » Premier League » Van Gaal: O vyřazení Depaye a Blinda ze sestavy rozhodl zápas s Českem

Premier League - Van Gaal: O vyřazení Depaye a Blinda ze sestavy rozhodl zápas s Českem

Van Gaal: O vyřazení Depaye a Blinda ze sestavy rozhodl zápas s Českem © football365.com - Louis van Gaal a Daley Blind

1

Líbilo se

19.10. - Manažer Manchesteru United Louis van Gaal přiznal, že nizozemské fotbalisty Memphise Depaye a Daleyho Blinda vynechal ze základní sestavy sobotního utkání proti Evertonu částečně kvůli prohře holandské reprezentace v závěrečném utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Českem.

Manchester United o víkendu vyběhl do utkání proti Evertonu překvapivě bez dvojice nizozemských fotbalistů Memphise Depaye a Daleyho Blinda a k jejich vyřazení ze základní sestavy donutila van Gaala prohra s Českem, po které Holanďané přišli o poslední šanci probojovat se na mistrovství Evropy 2016.

Manažer Manchesteru United připustil, že při svém těžkém rozhodnutí nebral jako rozhodující jen výkony obou hráčů v posledních zápasech, ale i jejich psychickou stránku po prohře v rozhodujícím utkání kvalifikace.

„Můj výběr je závislý na herním plánu a na kvalitě soupeře, ale rozhodnutí které hráče vybrat jsem učinil i kvůli prohře holandského týmu,“ vysvětlil Louis van Gaal.

Anglickému velkoklubu ale absentující hráči příliš nechyběli, Manchester United i bez nich předvedl dobrý výkon a nad Evertonem zvítězil 3:0. Van Gaal proto připustil, že i v nejbližším zápase Ligy mistrů proti CSKA Moskva zřejmě dá šanci stejnému výběru.

„Hráli velice dobře a nejsem hloupý, takže toho ve středu moc měnit nebudu,“ dodal van Gaal.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Vít Sedlák / soccernet.com, Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články