Zpět na » Premier League » To nejlepší z 35. kola Premier League

Premier League - To nejlepší z 35. kola Premier League

0

23.04. - V Anglii bylo o víkendu odehráno všech 10 utkání 35. kola Premier League a Fotbalportal.cz nyní provede sondu do jejich průběhu, který v sobotu a neděli nabídl několik krásných fotbalových okamžiků.

Hráč kola: Dirk Kuyt (Liverpool)
O tomto víkendu bylo v Premier League hodně vidět mnoho hráčů a asi tím nejlepším byl po zásluze oceněn nizozemský útočník Liverpoolu Dirk Kuyt. Bývalý fotbalista Feyenoordu Rotterdam zajistil dvěmi přesnými trefami vítězství nad Wiganem. První branku vstřelil hlavou a při té druhé se po spolupráci s Craigem Bellamym nemýlil svou pravačkou.

Gól kola: Bobby Zamora (West Ham)
Gólem kola byla po zásluze zvolena branka Bobbyho Zamory, která dovedla Kladiváře k nejtěsnější možné výhře nad Evertonem. Zamora si ve 13. minutě vyměnil balon s Benayounem, jenž mu jej zpět přiťukl efektní a hlavně efektivní patičkou. Anglický forvard poté vypálil a brankáři Howardovi zbyly jen oči pro pláč, protože krásná technická rána do pravé šibenice byla nechytatelná.

Střela kola: Jermain Jenas (Tottenham)
Tottenham v sobotu na White Hart Lane remizoval s Arsenalem 2:2 a za nerozhodný stav může děkovat především svému záložníkovi Jenasovi, který v 95. minutě zajistil Spurs alespoň bod. Rozhodčí o minutu přetáhl nastavení a toho tento mladý fotbalista Kohoutů dokonale využil, když si míč narazil z Malbranquem, po zpětné nahrávce okamžitě vystřelil a Lehmann byl proti tomuto přesnému, přízemnímu projektilu vyslanému z přibližně 30 metrů naprosto bezmocný.

Zákrok kola: Scott Carson (Charlton)
Nejlepším zákrokem kola se o tomto víkendu prezentoval brankář Addicks Carson. Sheffield v sobotu Charlton docela přehrával a to že zápas skončil remízou 1:1, byla práce hlavně gólmana domácích. Keith Gillespie mohl Žiletky dostat těsně před závěrem utkání do vedení, ale jeho hlavičkový pokus po centru Steada bravurně zlikvidoval právě Scott Carson.

Nahrávač kola: Cesc Fabregas (Arsenal)
Nastoupil až ve 39. minutě, ale pro Arsenal byl možná nejdůležitějším hráčem. I to se dá tvrdit o španělském záložníkovi Kanonýrů Fabregasovi, jenž se dostal na trávník až po zranění Ljungberga. Svými dvěma přesně rozehranými přímými kopy dal podnět ke vstřelení dvou branek Toureho a Adebayora. Oba góly však nakonec vítězství neznamenaly, neboť Tottenham srovnal na konečných 2:2.

Kontroverzní okamžik kola: Neodpískaná penalta pro Boro
Trenér Middlesbrough Gareth Southgate se asi musel hodně divit, když po zákroku O’Shey na Lee Dong-gooka v pokutovém území United, rozhodčí nenařídil penaltu. Ovšem anglická veřejnost se dělí na dva proudy. Jedni tvrdí, že se penalta dala pískat, druzí si myslí pravý opak. Celková pravda je tak někde mezi. Každopádně není divu, že se hlavní sudí Walton v samém závěru vypjatého zápasu Manchester United – Middlesbrough rozhodl tuto spornou desítku nepřisoudit týmu Boro.

Minela kola: Ben Foster (Watford)
Jindy jedinečný gólman Hornets Ben Foster se musel po úvodním gólu Dariuse Vassella hodně červenat. V 53. minutě vracel jeden z obránců Watfordu míč před bránu, kde stál zcela sám Foster. Brankář Manchesteru United, který je momentálně u Sršňů na hostování, se pokoušel balon z první přihrát na levou stranu hřiště. Ovšem kulatý nesmysl už poněkolikáté ukázal, jaký že je neposlušný předmět, Fosterovi sjel po noze a odrazil se až k dobíhajícímu Vassellovi, pro něhož už nebyl problém vsítit gól do odkryté brány.

Moment kola: Watford definitivně padá
O tomto víkendu se s konečnou platností rozhodlo o prvním sestupujícím. Je jím očekávaně Watford. Ĺ ance Hornets na udržení byly už před utkáním s Manchesterem City nízké a po remíze 1:1 s tímto soupeřem se rozplynuly úplně. Tým z londýnského předměstí tak v příští sezóně čekají boje v soutěži odkud minulý rok do Premier League postoupil, tedy Championship.

Zápas kola: West Ham – Everton
Leč utkání mezi těmito dvěma soupeři skončilo 1:0 ve prospěch domácího mužstva, zápas byl na stoprocentní šance a dramatičnost více než bohatý a je až s podivem, že jediným úspěšným střelcem se na Upton Parku stal Bobby Zamora. Brankové příležitosti byly na obou stranách, ale jak Benayoun, Reo-Coker a zase Zamora na straně Hammers, tak Arteta s Beattiem u hostujících Toffees, další branku nepřidali.