Zpět na » Premier League » Zlatan Ibrahimovič: Nedokážu si EURO 2016 představit beze mě

Premier League - Zlatan Ibrahimovič: Nedokážu si EURO 2016 představit beze mě

Zlatan Ibrahimovič: Nedokážu si EURO 2016 představit beze mě © zimbio.com - Zlatan Ibrahimovič

3

Líbilo se

14.10. - Švédsko se díky umístění ve skupině na EURO 2016 neprobojovalo. V tabulce před ním figurují Rakousko a Rusko. Nicméně Švédové mají ještě šanci, musí však zvládnout zrádnou baráž. Největší hvězda týmu Zlatan Ibrahimovič o postupu Švédska vůbec nepochybuje. Nedokáže si představit, že by ve Francii, kde momentálně působí, chyběl.

Švédové sice vyhráli závěrečné dva kvalifikační duely proti Lichtenštejnsku a Moldavsku, ale to jim k přímému postupu na EURO 2016 nestačilo. Důvodem jsou především dvě prohry z letošního září. Nejprve seveřané prohráli v Rusku 1:0 a poté je doma šokovalo Rakousko, které Švédy vyloupilo 1:4. Rakušané jsou velkým překvapením. V celé kvalifikaci ztratili pouhé dva body za domácí remízu se Švédskem. Zbývajících 9 utkání vyhrálo.

Švédsko tak čeká baráž, kterou si zahrálo už při mistrovství světa 2014. Tehdy jej vyřadilo Portugalsko, zejména díky famóznímu Ronaldovi. Teď mají Švédové šanci odčinit minulý nezdar. Los baráže proběhne v neděli. V osudí jsou kromě Švédska, Bosna a Hercegovina, Dánsko, Maďarsko, Norsko, Irsko, Slovinsko a Ukrajina.

Zlatan Ibrahimovič si absolutně nedokáže představit, že by na EURO 2016 chyběl. Navíc, když se bude hrát ve Francii, kde působí v barvách PSG.

„Nechci zmeškat mistrovsví Evropy. Je nemyslitelné si představit tento turnaj beze mě. Nedostali jsme se tam standardním způsobem, takže musíme zvládnout ten další - baráž.“

Švédsko bude při losu baráže nasazené. Narazí tak na jednoho soupeře ze čtveřice Dánsko, Irsko, Norsko, Slovinsko. Dojde na severské derby?

„Ten, koho my dostaneme, to bude mít hodně těžké.“

„V těchto zápasech „na život a na smrt“, ve kterých jde o všechno, hrají týmy na 200 %. Jsem si jistý, že se kvalifikujeme na závěrečný turnaj,“ uzavřel Ibrahimovič.

Kam dál?

Michal Čermák / fourfourtwo.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Ibrovi hlášky nemají chybu :)

CantonaErik

Smajlík 3 u Ibry to beru.To neni chvastani.Jeho sebevedomi bych potreboval.Tak at se zadari!

tomogara
COKO - 14.10. Odpovědět

Smajlík 2 Ibra klasik

COKO

jak inak Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

Blue_Lion
Reklama
Reklama
Nejnovější články