Zpět na » Premier League » Ďáblové ztratili důležité body

Premier League - Ďáblové ztratili důležité body

0

22.04. - Sobota 21. dubna 2007 přinesla osm zápasů 35. kola Premier League. Mezi nejatraktivnější duely patřilo Severolondýnské derby Tottenham – Arsenal a záchranářské utkání Charlton – Sheffield. K překvapením patřila remíza vedoucího Manchesteru United s Middlesbrough. + sestřihy na videu z některých utkání

Až po okraj naplněný Old Trafford se v sobotu těšil na představení svých miláčků. Souboj o titul s druhou Chelsea se dramatizuje a každé zaváhání může hodně mrzet. Bohužel pro United jedno z nich přišlo včera proti Middlesbrough. Přitom od úvodu zápasu nic nenaznačovalo tomu, že by výpadek měl nastat zrovna v utkání s Boro. Red Devils se do soupeře pustili podobně jako v úterý do Sheffieldu a už ve třetí minutě šli do vedení po gólu Richardsona. Ovšem anglický záložník jen dokončoval akci, na které měli největší podíl Scholes a hlavně Rooney. Prvně jmenovaný našel přesným pasem právě Rooneyho, jenž posléze sprintem upaloval ke Swarzerově bráně zcela sám. Těsně před australským gólmanem provedl úhybný manévr a balón předložil úplně volnému Richardsonovi, který zakončil. Poté však odstartovala jedna velká křeč domácího týmu, jež skončila až konečným hvizdem rozhodčího Waltona. Manchester se v koncovce hodně trápil a nepřesnosti ve finálních přihrávkách ho nejspíš nakonec stály body. Ale pěkně popořadě. Po úvodní brance United nastal útlum a když se už zdálo, že v prvním poločase zvítězí Rudí Ďáblové, vyrovnal Viduka. Po problémech defenzívy domácího týmu se míč dostal až na levou stranu hřiště, kde nikým neohrožovaný Downing centroval do vápna Red Devils. V tomto prostoru se nejlépe zorientoval Viduka a van der Sar proti jeho gólové hlavičce neměl šanci. V druhém poločase se hrálo na jednu branku a sice na tu Swarzerovu. Ovšem hra United byla nemastná, neslaná a po nepřesnostech v zakončení málem udeřilo na straně opačné. V 90. minutě nejprve střílel vedle Carrick a o další 2 minuty nato proběhl diskutabilní moment v šestnáctce Manchesteru. Dong-Gook Lee se skácel k zemi po souboji s O’Sheou, ale tento kontroverzní okamžik penaltu neznamenal. Poté se již nic zajímavého nestalo a obě mužstva se o body podělila rovným dílem. Domácí tak musí čekat do dnešního odpoledne zda Chelsea neporazí venku Newcastle a nepřiblíží se jim na rozdíl jediného bodu.

Liverpool podvacáté v sezóně bral 3 body
Povinné vítězství nad Latics včera úspěšně zvládl Liverpool. Reds se do soupeře od počátku zakousli a pustili jej až po konci zápasu. Liverpool hosty přestřílel nevídaným způsobem a po mnoha neproměněných brankových příležitostech mohl Wigan děkovat zato, že gólová nadílka nebyla vyšší. Domácí útočili co jim síly stačili, i přesto fanoušci na Anfield Road poprvé křičely GĂ“L až po půlhodině hry. Jermain Pennant našel přesným centrem Kuytovu hlavu a Nizozemec usměrnil tento míč přesně do sítě. Ĺ těstí na góly neměl Gonzales, který i přes dostatek velkých šancí ani jednou úspěšně nezakončil. V 63. minutě se na trávník dostal výměnou za Crouche Bellamy a jen o 5 minut později stál u zrodu kombinace, ze které padla pojišťující branka Liverpoolu. Velšský reprezentant si vyměnil balon s Riisem, následovala přihrávka na Kuyta a ten se podruhé v zápase nemýlil. V závěru zahrozili i hosté. Caleb Folan se snažil z bezprostřední blízkosti překonat Reinu, ovšem Ĺ paněl se prezentoval reflexivním zákrokem a skóre se potom až do konce utkání nezměnilo.

Reading otočil zápas s Boltonem
Utkání velkých zvratů přinesl duel Boltonu s Readingem. Reebok Stadium si od svých borců nesliboval nic jiného než vítězství a do 84. minuty to také vypadalo na to, že se jejich tužby naplní. Wanderers totiž po velice dobrém prvním poločase, ve kterém si vytvořili řadu stoprocentních šancí, skórovali až v druhém dějství. Přesněji ve 64. minutě, kdy Anelkův pokus nasměroval do vlastní sítě Shorey. V desetiminutovce před koncem zápasu však nastal zlom. Ve vápně Trotters fauloval Meite Doyla a rozhodčí Howard Webb neváhal a nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil sám postižený Doyle a ztotožnil ukazatele skóre. Po obdržené brance se Boltonští sesypali jako domeček z karet a krátce před začátkem nastaveného času přidal druhou branku Royals znovu Doyle. V nastavení dokončil dílo zkázy boltonského mužstva Hunt, který si ve vápně naběhl na přesný centr strůjce vlastence Shoreyho, a hlavičkoval do černého. Reading se tak díky této výhře dotáhl na 3 body právě za Bolton.

Charlton smírně se Sheffieldem
Přímý souboj o záchranu nabídlo střetnutí Charltonu a Sheffieldu. Velice vyrovnané utkání, ve kterém byli možná o něco lepší hosté nakonec skončilo remízou 1:1. První půle byla na vyložené šance dosti bohatá, ale po neúspěšnosti Darrena Benta, Ambrosea a Sheltona, padaly góly až v části druhé. Běžela 60. minuta hry, když se přibližně na 30 metrech odhodlal vystřelit El Karkouri a k překvapení všech míč z této rány se docela šťastně pro domácí zastavil až o síť Kennyho svatyně. O deset minut později ovšem bylo znovu vyrovnáno. Po pěkné kombinaci Blades, do níž se zapojilo hned několik hráčů, stál na konci řady přihrávek Stead, aby z hranice vápna Addicks dal nádhernou branku a zabránil Charltonu přeskočit jeho tým v tabulce. Závěr zápasu už nic zajímavého nepřinesl a z klání na The Valley mezi Charltonem a Sheffieldem nevyšel ani jeden z celků jako vítěz.

Fulham znovu nevyhrál
Jako noční můra musí fulhamským fotbalistům připadat jejich série devíti utkání bez vítězství. Nový trenér Lawrie Sanchez zatím nevyvolal u Cottagers nový impuls a tým se dále trápí s minimálním náskokem před sestupovým pásmem. Ani utkání s Blackburnem nebylo výjimkou. Vincenzo Montella se podruhé v sezóně objevil v základní sestavě a už po deseti minutách se novému kouči odvděčil za nabídnutou důvěru. Simon Davies kopal roh, ten hlavou tečoval Diop a odražený míč už nebyl problém proměnit v gól pro vyhlášeného italského útočníka, který je v Londýně na hostování. Něco málo přes 23000 diváků na Craven Cottage přihlíželo velice napínavému zápasu, jenž opět neměl skončit ku prospěchu domácího týmu. Blackburn v druhém dějství dostal Fulham pod tlak. Velkou šanci jako první neproměnil Roberts. V 61. minutě však už byl úspěšný McCarthy. Jihoafričan zužitkoval Warnockovu asistenci a přesnou střelou vyrovnal. Jak se posléze ukázalo tato branka byla v utkání poslední a oba soupeři se o body podělili.

Kladiváři si vytloukli naději
Nádherný zápas s velkou řadu šancí byl k vidění včera na Upton Parku, kde Hammers měli jednu z posledních možností stáhnout ztrátu na 17. mužstvo tabulky.. Nakonec se to podařilo, ale cesta byla značně trnitá. První velkou příležitost si vytvořil Reo Coker, ovšem jeho pokus mířil asi o metr vedle. Krátce před úvodní čtvrthodinou se skóre poprvé a jak se později ukázalo i naposledy měnilo. West Ham získal balon na pravé straně hřiště, konkrétně Benayoun, který patičkou předložil míč Zamorovi a ten se z dvaceti metrů střelou do pravého horního rohu Howardovy brány krásně prosadil. Poté to zkoušel i Everton, ovšem velké šance Beattieho zůstaly vniveč. Ve druhém poločase se snažil vstřelit druhý gól utkání opět Zamora, ale jeho rána letěla vysoko nad. Další obrovskou příležitost měl na kopačkách Benayoun, jenž se po přihrávce Teveze ocitl zcela sám před Howardem. Jeho pokus se však těsně mihl kolem pravé tyče. Everton se pokoušel vyrovnat, ale Arteta obě své šance trestuhodně zahodil a zápas tak skončil výhrou domácích 1:0.

Watford definitivně prvním sestupujícím
Boj s větrnými mlýn, jak ze Cervantesova díla o idealistovi Donu Quijotovi, v sobotu čekal na Watford. Hornets museli vyhrát, aby si uchovali alespoň teoretickou možnost na záchranu v soutěži. Ovšem se setrváním týmu z londýnského předměstí v Premier League už nikdo nepočítal a možná i sami hráči byli smíření se sestupem o soutěž níže již před výkopem. Utkání nevalné kvality, ve kterém se vyznamenávali především obrany obou mužstev, začal lépe Manchester. No ono začal, není pojmenováním úplně přesným, protože branka Vassella padla až v 53. minutě, ale s konstatováním, že před tímto gólem se nic důležitého nepřihodilo, můžeme tento moment považovat za začátek zápasu. Od tohoto okamžiku se teprve začal hrát fotbal a Watford už pokolikáté v sezóně musel dohánět manko. O dvacet minut později ho také dohnal, když se po nahrávce Rinaldiho trefil Priskin. V samém závěru mohl převážit pomyslné misky vah na stranu Sršňů King. Jeho hlavička však gól neznamenala a domácí tak v příštím roce čekají boje v Championship.

Podrobnou reportáž ze zápasu Tottenham – Arsenal naleznete v článku Bitva o severní Londýn vítěze neměla.

Pozn. redaktora: Zbylé 2 utkání 35. kola Newcastle – Chelsea a Aston Villa – Portsmouth jsou na programu dnes odpoledne od 14:30 popřípadě 17:00.