Zpět na » Premier League » Bitva o severní Londýn vítěze neměla

Premier League - Bitva o severní Londýn vítěze neměla

0

21.04. - Celá fotbalová společnost na severu Londýna žila už týden dopředu místním derby mezi domácím Tottenhamem a Arsenalem. Hosté vedli od 78. minuty nad Kohouty 2:1 a když se už se zdálo, že utkání skončí jejich vítězstvím, vstřelil vyrovnávací branku Jenas a oba soupeři se rozešli smírně po remíze 2:2. Aktualizováno o setřih.

Hotspur před tímto zápasem neporazili Kanonýry v 17 zápasech v řadě a ani po konci tohoto střetnutí se nemohli radovat ze zisku tří bodů. Na druhé straně Arsenal tímto zápasem začal novou éru. Éru bez bývalého víceprezidenta klubu Davida Deina, který se v týdnu vzdal své funkce. S jeho odchodem se vyrojila vlna spekulací, do nichž zapadá i možný odchod hlavního trenéra Arsena Wengera a dalších klíčových hráčů včetně Henryho nebo Fabregase.

Od úvodních minut to však vypadalo na to, že změny ve vedení Gunners, se na jejich výkonu nepodepsaly. V 11. minutě se do slibné šance dostával Adebayor, jemuž nahrával Ljungberg. Ĺ véd ovšem nepostřehl, že jeho spoluhráč se v době přihrávky nacházel v ofsajdu a i kdyby míč rozvlnil síť, rozhodčí by gól uznat nemohl.

Poté začali stále více hrozit i domácí. Ještě před úvodní brankou roztočil hlavní sudí Dean na White Hart Lane karetní mariáš a během jednoho okamžiku rozdal hned trojici hráčů žlutý trest. Hlavními viníky byli Berbatov a Diaby, kteří se dostali do vzájemného sporu. No a když se v celém incidentu angažoval i brankář Lehmann, obdržel žlutou i on.

Krátce na to padla první branka utkání. Po půlhodině hry roh Jenase tečoval Dawson, odražený míč se dostal až ke Keanovi a irský reprezentant potvrdil, že proměňování těchto situací mu nečiní žádný problém.

V 38. minutě hostujícím fanouškům doslova zatrnulo, když odbelhal za postranní čáru Ljungberg. S největší pravděpodobností se jednalo o svalový problém a švédský záložník byl okamžitě vystřídán Fabregasem.

Do přestávky se už nic významného nestalo a v druhém dějství začal svou mašinu vytáčet do nejvyšších otáček Arsenal. Zejména Adebayor byl pro Spurs hodně nebezpečný, ale v zakončení se dlouho nemohl najít. Příkladem hovořícím za všechny, byla příležitost z 58. minuty, kdy reprezentant Toga nesmyslně zahodil obrovskou šanci. Balon z Toureho rány se dostal právě až k útočníkovi Gunners, ten však z dobré pozice nepochopitelně přestřelil.

O chvíli později se Adebayor opět netrefil potom, co špatně hlavičkoval ve vápně Tottenhamu.

Když to už opět vypadalo nato, že Kanonýři vyhoří na svůj tradiční letošní nedostatek a sice neproměňování stoprocentních brankových příležitostí, padl vyrovnávací gól. Několik minut po hodině hry rozehrával Fabregas standardní situaci, v šestnáctce Kohoutů se nejlépe zorientoval Toure a dal svému týmu naději.

V příštích momentech se svěřenci Martina Jola nacházeli pod velkým tlakem a Arsenal byl na koni. Byla to jen otázka času, kdy hosté vsítí druhou branku. Onen okamžik nastal v 78. minutě. Hlavním aktérem, tentokráte již úspěšným, Emanuel Adebayor. Hostující forvard si nejvýše vyskočil na Fabregasůvpřímý kop a přesně umístěnou hlavičkou do šibenice zajistil Kanonýrům prozatímní vedení.

Zdálo se, že Arsenal si 3 body nenechá ujít a až do 95. minuty šel cílevědomě za vítězstvím. Hlavní arbitr nastavil 4 minuty a v samém závěru Tottenham dost nečekaně vyrovnal, přestože rozhodčí nastavený časový limit o minutu přetáhl. Do konečného hvizdu chyběly už jen vteřiny, když Malbranque nahrál Jenasovi a ten se krásnou přízemní střelou postaral o nerozhodný stav 2:2 po konci utkání.

Arsenal měl v tomto duelu spoustu velkých brankových příležitostí, ale opět u drtivé většiny z nich nebyl efektivní v koncovce. Bod pro Gunners neznamená jistotu předkola Champions League. Naopak domácí mužstvo může být za remízu, vzhledem k vývoji zápasu, relativně spokojeno. Nerozhodný výsledek posunul Spurs alespoň do dnešního podvečera na sedmou příčku tabulky.