Zpět na » Premier League » Niall Quinn říká: Terryho budoucnost je nejasná, může to být jeho konec. Je to předčasný soud?

Premier League - Niall Quinn říká: Terryho budoucnost je nejasná, může to být jeho konec. Je to předčasný soud?

Niall Quinn říká: Terryho budoucnost je nejasná, může to být jeho konec. Je to předčasný soud? © skysports.com - John Terry na lavičce náhradníků

1

17.08. - Chelsea jako obhájce trofeje na začátku nové sezóny Premier League tápe. Po domácí remíze se Swansea, schytala třígólový výprask na půdě Manchesteru City. Je to poprvé od roku 1998, kdy Blues po úvodních dvou kolech nemají na kontě výhru. A ještě jedna věc je unikátní. José Mourinho poprvé po 177 zápasech vystřídal Johna Terryho. Už v poločase. Niall Quinn, expert SkySports, tvrdí, že Terryho kariéra visí na vlásku. Graeme Souness mu však oponuje.

José Mourinho se svým mužstvem nevstoupil do sezóny nejlépe. Nejprve přišla prohra v Community Shield od Arsenalu, následně remíza na Stamford Bridge se Swansea, a teď dokonce prohra 3:0 na stadionu Manchesteru City. Blues mají po dvou kolech jediný bod a na manchesterské duo už ztrácí 5 bodů.

Je sice hodně předčasné vynášet nějaké soudy, každopádně Chelsea bude muset vyřešit co nejrychleji několik problémů. Unikátní v utkání s Manchesterem City také bylo to, že portugalský kouč poprvé vystřídal Johna Terryho. To v předchozích 177 zápasech nikdy neudělal. Anglický obránce odehrál jen první poločas, pak místo něj nastoupil Kurt Zouma.

jt(zdroj: SkySports.com)

Mourinho toto střídání zdůvodňoval jako součást taktiky.

„Zouma je nejrychlejší obránce našeho týmu. Bylo jasné, že soupeř bude hrát na brejky a na dlouhé míče na Sergia Agüera. Bylo to správné střídání, ve druhém poločase jsme se zlepšili. Svobodně jsem se rozhodl, mám právo na toto rozhodnutí. I proto, že jsem dal Terrymu šanci stát se tím, kým je. Fantastickým hráčem a skvělým kapitánem. John má stále veškerou mou důvěru.“

Po utkání samozřejmě o tomto tahu diskutovali experti na stanici SkySports. Niall Quinn se domnívá, že to bude mít Terry hodně těžké, aby pravidelně nastupoval v základní sestavě. Dokonce naznačil, že se může přiblížit jeho konec.

„Myslím si, že by to mohl být začátek konce pro Johna Terryho. Domnívám se, že to teď bude mít hodně těžké, aby se vrátil do základní sestavy Chelsea. Když vás trenér vystřídá o poločase v tak velkém zápase, musíte z toho být zničení. Určitě o tom bude večer hodně přemýšlet.“

„Když jej zabíraly kamery, vypadal Terry jako zlomený muž. Musel cítit obrovský tlak na svou osobu. Ten teď bude ještě větší. Víceméně tím Mourinho naznačil, že to Terry je hlavním viníkem špatného výkonu v první půli. Pak pochválil Zoumu a zlepšený výkon ve druhém poločase.“

„Já si nemyslím, že je to pro Johna Terryho dobré znamení. Doufám, že se mýlím, ale obávám se, že ne.“

S tímto názorem však nesouhlasil další expert SkySports Graeme Souness. Ten si spíše myslí, že Mourinho tím trochu naznačil, že potřebuje koupit ještě jednoho obránce.

„Nemyslím si, že by toto střídání mělo co dočinění s výkonem Johna Terryho. Terry je stále nejlepší stoper Chelsea. Spíše se domnívám, že jde o snahu donutit majitele koupit Johna Stonese. Podle mě tím Mourinho dal Abramovičovi najevo: Potřebuji více hráčů.“

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.