Zpět na » Premier League » Čecha potěšilo, jak zvládl emočně náročný zápas proti Chelsea

Premier League - Čecha potěšilo, jak zvládl emočně náročný zápas proti Chelsea

Čecha potěšilo, jak zvládl emočně náročný zápas proti Chelsea © ibtimes.co.uk - Petr Čech

0

Líbilo se

03.08. - Dlouhých jedenáct let oblékal dres Chelsea, dnes se brankář Petr Čech poprvé postavil proti ní. Prožil emočně náročný zápas, o to víc ho potěšilo, jak se dokázal zkoncentrovat a pomohl Arsenalu k výhře 1:0 a zisku Superpoháru.

"Byl jsem v Chelsea hodně dlouho, zažil jsem tam skvělých jedenáct let. Jsem rád, že jsem se dokázal oprostit od všech emocí a stoprocentně se koncentroval jen na fotbal," řekl Čech pro svůj oficiální web. "Bylo docela těžké hodit emoce za hlavu, ale člověk si s tím musí umět poradit. Věděl jsem, že to nebude snadné, ale zvládl jsem to," dodal.

S Arsenalem hned v prvním soutěžním utkání po přestupu slavil zisk trofeje. Celkem se mohl se Superpohárem vyfotit potřetí v kariéře. "Já už nějaké poháry získal, ale tohle bylo jiné v tom, že byl první v novém klubu. Moc si toho vážím. Když to přeženu, tak jsem zatím hrál za Arsenal tři zápasy a po každém jsem dostal pohár. Bylo by hezké, kdyby to tak pokračovalo, ale teď si asi nějakou dobu budeme muset počkat," prohlásil reprezentační gólman, který předtím získal s Arsenalem trofeje v přípravných turnajích.

"Jsem opravdu rád, že jsme vyhráli. Strašně mě potěšilo přijetí od obou táborů fanoušků, za to všem moc děkuju. Odehrál jsem první velký zápas v novém klubu, skončil vítězstvím a ziskem trofeje. Co víc si můžu přát," řekl Čech, kterému tleskali jak fanoušci Arsenalu, tak i Chelsea, kteří nezapomněli, co pro klub odvedl.

Arsenal po dlouhé době dokázal Chelsea porazit i díky velmi dobře fungující defenzivě. "Měli jsme slušný začátek, pak převzala trochu iniciativu Chelsea, ale my dali v pravou chvíli gól a ten nám hodně pomohl. Soupeř to musel více otevřít a my si s tím poradili až na dvě velké šance velice dobře. Výborně jsme bránili a měli jsme to relativně pod kontrolou," konstatoval Čech.

"Vítězství je hodně cenné, protože jsme hráli proti týmu, který znovu bude velkým favoritem na titul, a určitě nám to dodá sebevědomí," dodal.

Sám k němu pomohl velmi důležitým zákrokem proti přímému kopu Brazilce Oscara. "Míč jsem viděl docela pozdě, někdo tam ještě přeběhl. Čekal jsem, jestli Oscar nevymyslí nějakou kulišárnu, protože se dobře známe. Proto jsem do poslední chvíle vyčkával. Kopl to velmi dobře, jednoduše. Tak, jak to většinou dělává," popsal Čech.

Po utkání prohodil i pár slov s bývalými spoluhráči včetně brankáře Thibauta Courtoise, který ho v Chelsea nahradil na postu jedničky. "Popřáli jsme si štěstí do sezony a bavili jsme se, jak se kdo má, co doma a takové ty běžné věci. Pozdravil jsem všechny kluky, ale nebylo moc času na nějaké velké vybavování," doplnil rodák z Plzně.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

moje chyba Smajlík 7

MichalChelsea10

Zásadní chybu udělal tvuj fotr, že tě radši nevychcal do hajzlu ty kryple modrej Smajlík 8

MUFC_RedArmy
Fowler - 03.08. Odpovědět

Tak zase nemusíš klesat na jejich úroven,tyto urážky na rodinu jsou dost ubohé,stačí že to tu používaj Modráci ne!

Fowler
PjotrL8 - 03.08. Odpovědět

To říká ten pravej. Největší čůrák a ubožák na webu a bude tu něco psát. Dej si sprchu, vole. Hlavně, že děláš machra přes net, to umim taky.

PjotrL8

nevím...četl sis někdy jeho komentáře?u něj mě to ani jako urážka nepříjde ..spíš rada jeho rodičům do budoucna...škoda že nejde dodatečně potratit v 18ti letech..tenhle by zasloužil... Smajlík 7 paní Ebertová musí mít smutný život mít tohodle krypla v baráku...

MUFC_RedArmy
Fowler - 03.08. Odpovědět

To máš pravdu,ele že je čurák on,tak nemusíš být ty také! Smajlík 7

Fowler
Backo - 04.08. Odpovědět

Vacsi curak ako on tu nie je Smajlík 7

Backo

Faildes > De Gea Smajlík 3

MichalChelsea10
UMBR0 - 03.08. Odpovědět

To jsi mi to teda nandal,škoda jen že nejsem fanoušek United! Smajlík 3

UMBR0
UMBR0 - 03.08. Odpovědět

Petr Cech > Thibaut Courtois! Smajlík 8

UMBR0

Naprostý souhlas!

SvejkJosef
Gazza8 - 03.08. Odpovědět

Mourek se musí bít do hlavy že ho nechala Chelsea odejít ke nej.konkurenci! Smajlík 3

Gazza8

Důležité je že bude Peťa nastupovat v základu

CantonaErik
Panyny - 03.08. Odpovědět

Největší pozitivum je to pro českej nároďák, zase bude v plný kondici a nejenom paběrkovat v pohárech Smajlík 1

Panyny

Peťa to zvládl...což se o Mourinhovi říct nedá...priceless.. Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

MUFC_RedArmy
Montty - 03.08. Odpovědět

Co prosím Jose nezvládl? Dostat od relativně silného soupeře který každý rok prohlašuje, že jede na titul gól po 506 minutách což je po cca 8,5 hodinách. Arsenalu se to povedlo především kvůli laskavosti Romana.

Montty
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články