Zpět na » Premier League » Lukas Podolski přestoupil z Arsenalu do Galatasaraye

Premier League - Lukas Podolski přestoupil z Arsenalu do Galatasaraye

Lukas Podolski přestoupil z Arsenalu do Galatasaraye © sportinglife.com - Lukas Podolski

0

Líbilo se

04.07. - Německý útočník Lukas Podolski se po tříletém působení na Emirates Stadium definitivně rozloučil s Arsenalem a přestoupil do tureckého Galatasaraye. Podolski podepsal v Galatasarayi tříletou smlouvu a turecký celek za jeho přestup zaplatí částku, která by mohla přesáhnout 10 milionů liber.

Lukas Podolski působil v Arsenalu od roku 2012, kdy přišel z německého Kolína nad Rýnem, navzdory dvěma úspěšným sezónám ale kvůli vzrůstající konkurenci na Emirates Stadium přišel minulý rok o svoje místo v sestavě a v lednu proto zamířil na hostování do Interu Milán, kde se však neprosadil.

Přestože manažer Arséne Wenger chtěl německého reprezentanta udržet, Podolski se rozhodl odejít do klubu, kde bude nastupovat častěji, než v Arsenalu a kývl proto na nabídku tureckého Galatasaraye, jenž o hráče jevil zájem už během jeho působení v Kolíně.

Turecký mistr podle dohody zaplatí Arsenalu 1,8 milionu liber a poté bude po dobu tří let splácet po 2,1 milionech liber za sezónu. V případě, že Galatasaray využije opci v hráčově smlouvě a Podolski ještě o rok prodlouží, přijde si Arsenal na dalších 1,8 milionu liber, přičemž součástí jsou i bonusy v případě kvalifikace do Ligy mistrů.

Po podpisu smlouvy byl Podolski přivítán zástupy jásajících fanoušků Galatasaraye a médii, kterým po dokončení přestupu řekl: „Nejprve bych rád všem poděkoval. Moji rodiče mě podpořili, když jsem jim řekl o Galatasarayi, jsem rád, že je vše dohodnuto. Přicházím do vítězného týmu, který bude bojovat v Lize mistrů.“

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
balmain - 04.07. Odpovědět

ten má narozdíl od Rosickýho rozum a nenechá se ukecat od toho idiota starýho Smajlík 3

balmain
AONN - 05.07. Odpovědět

Rosa vydelava penizky,hezky po česku Smajlík 7

AONN
Reklama
Reklama
Nejnovější články