Zpět na » Premier League » Wigan smírně s Tottenhamem

Premier League - Wigan smírně s Tottenhamem

0

16.04. - V neděli pokračovalo 34. kolo Premier League dvěma zápasy. Wigan doma přivítal londýnský Tottenham, kdežto Everton na Goodison Parku svedl souboj s jiným londýnským celkem Charltonem. + video ze zápasu Wigan - Tottenham

Velké brankové hody byly včera k vidění na JJB Stadium, kde domácí Wigan třikrát vedl nad Tottenhamem a třikrát ztratil vedení, což nakonec vyústilo v remízu 3:3, se kterou nemohlo být spokojeno ani jedno z obou mužstev. Latics se ujali vedení po dvou hlavičkových pokusech Heskeyho, načež až ten druhý byl úspěšný a po 50 vteřinách hry vedli domácí. Neuběhly však ani 3 minuty a bylo vyrovnáno. Dimitar Berbatov po odvážném průniku napříč defenzívou Wiganu nekompromisně zakončil své sólo střelou k pravé tyči Filanovy brány. Po půlhodině hry to bylo 2:1 pro domácí, když krásnou dalekonosnou brankou oslavil svůj 150. ligový start Baines. Ještě do přestávky však stihli přidat druhou branku také Spurs. Po rychlém brejku byl ve vápně Latics podražen Jenas a nařízenou desítku s přehledem proměnil Robbie Keane. Pak se vzhledem k vývoji utkání dlouho nic nedělo a až s úderem rovné hodiny hry se prosadili znovu domácí. Na Scharnerův centr si nejvýše vyskočil Kilbane a Wigan vedl rázem o gól. Poslední slovo ovšem měli Kohouti. Paul Robinson vykopával míč z vlastní poloviny. Ve značně otevřené obraně Latics se ho zmocnil Keane a milimetrovým lobem přehodil Filana. Po tomto gólu se už na skóre nic nezměnilo a wiganští hráči musí dál bojovat o záchranu v Premier League, zatímco Tottenham trochu ztratil kontakt s příčkami zaručující předkolo Poháru UEFA.

Everton vybojoval 3 body až v samém závěru
Ve druhém nedělním zápase zvítězil Everton po dramatickém souboji 2:1 nad Charltonem. Utkání, kterému nechyběl náboj, bylo bohaté na vyložené šance, jak v prvním tak i ve druhém poločase, jenže poté, co se střelci neprosadili v úvodním dějství, góly začaly padat až v samém závěru. Nejprve v 81. minutě strhl vedení na stranu Toffees Joleon Lescott, když zužitkoval nabídnutí Johnsona. Těsně před začátkem nastavení však vyrovnal Darren Bent. Diváci na Goodison Parku se už pomalu smiřovali s bodem za remízu 1:1, ale v 92. minutě všechny mile překvapil gól McFaddena, který poslal Everton na 5. místo v tabulce za vítězství 2:1. Addicks naopak po porážce spadli zpět do sestupového pásma a od sedmnáctého Sheffieldu je dělí dva body.