Zpět na » Premier League » Hodnocení sezóny 2014/2015: Tottenham táhl Kane a zahraje si Evropskou ligu

Premier League - Hodnocení sezóny 2014/2015: Tottenham táhl Kane a zahraje si Evropskou ligu

Hodnocení sezóny 2014/2015: Tottenham táhl Kane a zahraje si Evropskou ligu © skysports.com, fotbalportal.cz - Tottenham

3

Líbilo se

01.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Dnes se podíváme na pátý celek letošní tabulky Premier League. Tottenham v závěru ročníku přeskočil Liverpool a zajistil si účast v základní skupině Evropské ligy. Jednoznačně největší postavou Spurs byl Harry Kane. Jednadvacetiletý anglický útočník opravdu zazářil. S 21 góly se stal druhým nejlepším střelcem soutěže a byl vyhlášen nejlepším mladým hráčem Premier League.

Tottenham HotspurTottenham

Konečné umístění: 5. (+1 oproti loňské sezóně)
Celkový počet bodů: 64 (-5 oproti loňské sezóně)
Evropská liga: vyřazeni v šestnáctifinále Fiorentinou
FA Cup: vyřazeni ve 4. kole Leicesterem
Capital One Cup: prohráli ve finále s Chelsea

Hodnocení sezóny

Bylo to pro Tottenham znovu další přechodné období. Do klubu totiž v létě přišel opět nový manažer, stal se jím Mauricio Pochettino. I on si tedy musel nejprve poskládat mužstvo podle svých představ. Musel zjistit, kdo na Premier League má, koho poslat pryč, koho si vytáhnout z mládežnické akademie. Samozřejmě, největším úspěchem bylo „vytáhnutí“ Harryho Kanea. Na začátku sezóny jej takřka nikdo neznal. V minulém ročníku si připsal jen minimum zápasů. Během listopadu se pro Pochettina stal útočníkem číslo jedna a začal sázet branky jako na běžícím pásu. Oslnil nejprve celou Anglii a následně i Evropu. Překonal gólový rekord Tottenhamu, dostal se do dospělé reprezentace Albionu, stal se nejlepším mladým hráčem sezóny. Zkrátka největší kometa sezóny. Mauricio Pochettino má nesmírně talentovanou pětku - Kane, Rose, Mason, Bentaleb a Dier. Potenciál Spurs je na vysoké úrovni. Jen toho využít.

pocPochettina ještě čeká hodně práce (zdroj: skysports.com)

Úžasné bylo vítězství 5:3 proti mistrovské Chelsea. Ke smůle Kohoutů se jim stejného soupeře nepodařilo porazit ve finále Capital One Cupu. Nepovedl se ani útok na top four. Dlouho to vypadalo, že Tottenham skončí bez evropských pohárů. Jenomže ke konci sezóny Spurs pomohlo zaváhání Liverpoolu i Southamptonu a nakonec se protlačili na 5. místo, které zaručuje přímou účast v základní skupině Evropské ligy. Během sezóny se ukázalo, že se nepovedly drahé nákupy - Emmanuel Adebayor, Younes Kaboul, Etienne Capoue, Vlad Chiriches, Benjamin Stambouli, Federico Fazio, Moussa Dembele, Paulinho a Roberto Soldado. Od všech se očekávalo podstatně více.

Nejlepší hráč podle Matta Le Tissiera: Harry Kane

„Harry Kane byl jednoznačně nejlepším hráčem Tottenhamu. Nastřílel 21 ligových gólů. Tady není jakýkoliv prostor na diskuzi. Brankář Hugo Lloris předváděl také konzistentní výkony. Pokud jej Tottenham udrží, bude to velké plus.“

kaneHarry Kane byl jednoznačně největší hvězdou Spurs (zdroj: skysports.com)

Citáty sezóny

„Potřebujeme čas na zlepšení. Musíme razit naši filozofii a změnit mentalitu týmu. Musíte být odvážní a dát šanci mladým. Musíte riskovat.“ - Mauricio Pochettino.

„Mám pocit, že jsem na tom nejlépe, co jsem kdy byl. Mám nejlepší formu. V předsezónní přípravě jsme makali dvakrát více než jindy. Udělali jsme hodně práce, zejména jsme pracovali na fyzičce. Občas to bylo kruté, ale teď vidíme ten přínos.“ - Harry Kane.

„Mnohokrát jsem to chtěl vzdát. Ptal jsem se své sestry. Několikrát jsem byl připraven spáchat sebevraždu. Pokud bych však umřel, nikdo by o mém příběhu nevěděl a nemohl by se z něj poučit.“ - Emmanuel Adebayor.

Statistiky sezóny

- Harry Kane se stal prvním hráčem Tottenhamu, který nashromáždil 30 gólů za sezónu od roku 1992, kdy se to povedlo Garymu Linekerovi

- Tottenham inkasoval celkem 53 gólů, což je stejné číslo jako u sestupujícího Burnley

- Tottenham odehrál v této sezóně celkem 56 soutěžních zápasů, což je více než kterýkoliv jiný tým Premier League

Pohled Matta Le Tissiera

„Jakmile se Tottenham dostal do formy, začal si věřit a dokázal zahrát skvělé zápasy. Jenomže na druhé straně přišly neúspěchy a tým začal být negativní. Dělo se to až příliš často. Byla to taková podivná sezóna. Někteří hráči se individuálně předvedli skvěle. Kane je samostatná kapitola. Upřímně však očekávám velkou letní přestavbu a odchod minimálně 10 hráčů.“

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Z Keana roste dobrý střelec tak hlavně aby se mu vyhnula zranění

CantonaErik
Reklama
Reklama
Nejnovější články