Zpět na » Premier League » Čtvrté místo tabulky patří nadále Gunners

Premier League - Čtvrté místo tabulky patří nadále Gunners

0

15.04. - O víkendu měla Premier League v plánu odehrát 8 zápasů 34. kola, 6 z nich se hrálo už včera. Největším tahákem byl jednoznačně přímý souboj o čtvrté místo tabulky mezi Arsenalem a Boltonem.

Fanouškům Kanonýrů se poslední dobou musely vytvářet vrásky na čele ze špatných výkonů svých miláčků. Arsenal před zápasem s Boltonem nevyhrál čtyři utkání v řadě a minulý týden po prohře s West Hamem padla i nedobytnost Emirates Stadium. Ovšem proti Wanderers hovořila historie, protože jejich tým nedokázal zvítězit na půdě Londýňanů plných 45 let. Jenže úvod střetnutí napovídal, že by se tato série mohla přerušit v sobotu 14. dubna 2007. Už v 11. minutě totiž první vážnější příležitost domácích skončila gólem. Bolton se usadil ve vápně Gunners, Nolan vrátil míč hlavou před bránu a tam ho doklepl za Lehmannova záda Anelka. Potom se však Arsenal zvedl a začal si vytvářet velký tlak, ze kterého profitoval krátce po půlhodině hry Tomáš Rosický, když potrestal zaváhaní defenzívy Trotters, dravým průnikem sebral míč před přihlížejícím Huntem a vyrovnal na 1:1. Zápas se hrál v režii jednoho týmu a sice toho londýnského. I po přestávce byl k vidění pěkný fotbal a v samém zárodku druhého dějství vstávali davy na Emirates Stadium podruhé, aby oslavily branku Fabregase. Ĺ paněl se nezalekl nabídnuté šance a před ustupujícími obránci Boltonu si počkal na správný moment a pak nedal Jaaskelainenovi sebemenší možnost zabránit vedoucímu gólu Kanonýrů, střelou k jeho pravé tyči. Domácí fotbalisté měli utkání zcela pod kontrolou a po neproměněných příležitostech Gunners měli hosté velké štěstí, že neprohráli větším rozdílem. Jednu z těch největších spálil podobně jako minulý týden proti Hammers Gilberto Silva. Další gól už ovšem nepadl, Wanderers prohráli 2:1 a čtvrtá příčka výsledkové listiny se jim oproti Arsenalu hodně vzdálila.

Sheffield unikl z pásma sestupu
Skoro přímý souboj o záchranu v nejvyšší anglické fotbalové soutěži byl k vidění na Bramall Lane, kde Žiletky hostily West Ham. Oba týmy se před výkopem brodili bahnem sestupového pásma a jen jeden z nich v tomto zápase mohl z této oblasti tabulky Premier League alespoň na čas vystoupit. Už od začátku utkání byla snaha viditelná jen a pouze na straně domácího mužstva, které šlo cílevědomě za vítězstvím. Hosté během první půle dokonce ani nevystřelili na bránu, zato Sheffield slavil gól po parádně zahraném přímém kopu Michaela Tongea, jenž se trefil krásně pod břevno a balon se od něj ještě efektně odrazil a umocnil radost domácích fanoušků. I příštích 45 minut nemělo nic napovídat o tom, že by se Kladiváři chystali na obrat. Spíše naopak se připravovali na další várku gólu, které si Blades schovávali. Naprosto tragická obrana Hammers musela podruhé v zápase sklonit hlavu po přesné hlavičce srdcem i tělem hrajícího kapitána Jagielky, který zužitkoval výborně kopnutý roh Gillespieho. No a do třetice všeho dobrého zakončil debakl londýnského týmu pěkným průnikem a ještě pěknější technickou brankou Jonathan Stead. West Ham tak po porážce 3:0 stále lapá po dechu při potápění v sestupových vodách, kdežto Sheffield se zachránil minimálně do 35. kola.

Liverpool po dvou zápasech ztratil body
Zápas Manchesteru city s Reds začal v nevalném tempu, jako by se hráčům honily myšlenky okolo 18. výročí úmrtí 96 lidí při tragédie během nešťastného pohárového zápasu Liverpool – Nottingham Forest na sheffildském Hillsborough, který se odehrál 15. dubna 1989. Ovšem zpět k utkání City – Liverpool. V první půlhodině oba celky působily značně opatrným dojmem a spoléhaly především na obranu. Jedinou výjimkou potvrzující pravidlo byla šance Pennanta, ale s jeho střelou si brankář Isaksson poradil. Pološance přicházeli z kopaček hráčů obou týmů, jenže ta opravdu vyložená se zrodila až v 75. minutě, kdy se vápně Reds snažil dorazit míč do sítě Beasley. Jenže nabídnutou šanci neproměnil. V závěru se Citizens dožadovali penalty po ruce Jamieho Carraghera. Hlavní rozhodčí však pokynul, aby se pokračovalo ve hře a tak na City of Manchester Stadium po bezbrankové remíze nezvítězil ani jeden celek.

Reading udolal Cottagers
Fulham pod vedením nového kouče Sancheze, který vystřídal Chrise Colemana, nezvítězil ani v osmém utkání po sobě a on ani jeho svěřenci nemohli po zápase nic slavit. Další ránu jim uštědřil Reading. Již po čtvrthodině hry vstřelil úvodní a jak se později ukázalo i vítěznou branku Stephen Hunt. Poté se probudili i hosté a zkoušeli napravit nezdary z uplynulých utkání. Jako první ohrozil Hahnemanna McBride a poté i Ian Pearce. Ani jeden z nich však gól nezaznamenal. Royals se nenechali zastínit a Gunnarsson po nahrávce Seol Ki-hyeona Niemiho těsně nepřekonal. V druhém dějství se výsledek snažil strhnout na svou stranu Fulham, jenže neproměněné šance Daviese a Dioupa k ničemu nevedly a Cottagers se zase o něco blíže přiblížili pásmu sestupu.

Portsmouth posílil naděje na předkolo Poháru UEFA
Když Portsmouth minulý týden porazil na Fratton Parku vedoucí Manchester United, mnozí nevěřili svým očím. Stejným poměrem ve prospěch Pompey skončil i duel s Newcastlem. Magpies zkoušeli pozornost Davida Jamese již krátce po výkopu utkání, jenže anglický brankář si se střeleckým pokusem Martinse poradil. V 7. minutě se poprvé měnilo skóre, když Benjani odstrčil od míče Stevena Taylora a dokončil své dílo. Ăštočná dvojice Portsmouthu Benjani – Kanu znamenala pro hosty permanentní nebezpečí a byla to jen smůla, že po jejich vzájemné spolupráci nepadl další gól. Ve druhém poločase se podařilo vsítit branku oběma týmům. Nejprve těsně před uplynutím hodiny hry vypálil ze 30 metrů Matthew Taylor a jím vyslaný projektil nakonec skončil rozhodujícím gólem. Nic na tom nezměnil fakt, že Stefanovic ve vápně Jihoangličanů nečistým způsobem zastavil Milnera a nařízenou penaltu pak proměnil Emíre.

Aston Villa otočila zápas s Boro
V sestavě Aston Villy se tentokrát ani na lavičce neobjevil hrdina minulého duelu s Blackburnem Patrik Berger, který byl donucen odpočívat po lehčím zranění. Na začátku utkání se nacházela obě mužstva v dobré pohodě a šancí bylo mnoho jak na jedné tak i na druhé straně. Ovšem první branku dal až ve 13. minutě Rochemback, jenž se trefil z přímého kopu a potrestal faul na Downinga. Brankář Villans Sorensen držel svůj tým nad vodou a jeho zákroky znemožňovaly fotbalistům Middlesbrough navýšit rozdíl ve skóre. Krátce před přestávkou bylo vyrovnáno potom, co se v šestnáctce Boro prosadil Agbonhlahor, balon se posléze odrazil ke Gardnerovi, který vyrovnal a do šaten odcházeli oba celky za nerozhodného stavu. Diváci na Riverside chtěli jen vítězství a Middlesbrough se pokoušelo jejich tužby v druhé půli naplnit. Po spálené šanci Cattermolea, ovšem udeřilo na straně hostů. Dvacet minut před koncem zavelel svým gólem z bezprostřední blízkosti k obratu střídající Luke Moore. V 77. minutě pak vítězství Aston Villy potvrdil Petrov, když přesně zakončil po přihrávce kapitána Barryho.

Pozn. redaktora: Dnes odpoledne jsou na programu zápasy Everton – Charlton a Wigan – Tottenham. Zbylá utkání 34. kola Chelsea – Manchester United a Blackburn – Watford byla odložena kvůli semifinále FA Cupu na 9.5.2007 respektive 18.4.2007.