Zpět na » Premier League » Tottenham se rozloučil s Pohárem UEFA

Premier League - Tottenham se rozloučil s Pohárem UEFA

0

13.04. - Se včerejškem skončil jeden velký sen londýnských Spurs. Sice vítězství v Poháru UEFA. Předešlý zápas se španělskou Sevillou napověděl, že Tottenham po prohře 2:1 nečeká nic lehkého a čtvrtek 12. dubna 2007 dal za pravdu. + videa ze zápasu

Před výkopem byly karty rozdány zcela jasně. Pokud chtěli domácí postoupit museli vyhrát alespoň a dvě branky. Ovšem Sevilla zvládla úvod utkání daleko lépe a už ve třetí minutě nastala po vlastním gólu Malbranquea změna priorit londýnského celku. Poulsen rozehrával přímý kop, který odhlavičkoval směrem k Robinsonově bráně Marti. Na brankové čáře stál Malbranque a pokoušel se míč odkopnout do bezpečí. Jenže ke smůle Kohoutů balon trefil vnějším nártem a ani Chimbonda již vlastenci zabránit nedokázal.

Po další velké šanci sevillského mužstva se skóre měnilo podruhé. Kanouté si ve vápně Spurs narazil míč s Keržakovem, obehrál svého bývalého spoluhráče Robinsona a přesně zakončil.

Tottenham se nacházel v nezáviděníhodné pozici, protože v 8. minutě potřeboval na postup vstřelit minimálně čtyři góly a nic nenapovídalo tomu, že by se mu to mohlo podařit.

I dále si Sevilla vypracovávala dostatek brankových příležitostí a ohrožovala Paula Robinsona. Své možnosti spálili Keržakov, Kanouté a Alves. Ke konci poločasu se domácí trochu zmátořili, ale ke kýženému gólu nevedla ani tato cesta.

Druhá půle se odvíjela v poněkud jiném světle. Ačkoliv byli Kohouti dvěmi brankami značně zdecimováni, v dalším dějství se o semifinále chtěli ještě porvat. Ovšem do 65. minuty byl stav neměnný. Martin Jol, jakožto správný trenér, se pokusil utkání ovlivnit nasazením třetího útočníka Defoea, který vystřídal do té doby možná nejlepšího hráče Tottenhamu Zokoru. Anglický reprezentant nepobyl na trávníku ani celou minutu a už se radoval z gólu, když doklepl Keanovu střelu. To vše se stalo v 65. minutě a uběhlo jen 120 sekund, aby Tottenham skóroval podruhé. Tentokrát se míč v šestnáctce hostů dostal až k osamocenému Lennonovi a ten pak snadno překonal brankáře Cobenu.

V tu chvíli chyběly Spurs 2 branky na postup. Ovšem čas pro ně běžel neúprosně rychle a potom, co se neprosadil Dawson a Berbatov, jenž krátce před koncem nastřelil dokonce tyč, zavládl na White Hart Lane smutek. V samém závěru neunesl tíhu remízy a tudíž i vyřazení v tomto prestižním evropském poháru Tainio. Finský záložník nevybíravě smetl Puertu a rozhodčí Konrad Plautz pro něho neměl jiný verdikt než červenou kartu.

Střetnutí tak skončilo nerozhodným výsledkem 2:2 a Pohár UEFA pokračuje semifinále bez anglických zástupců.

Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur – FC Sevilla Sevilla FC 2:2 (0:2)
Branky: 65. Defoe, 67. Lennon – 3. Malbranque (vl.), 8. Kanouté
Žluté karty: Dawson, Malbranque, Defoe
Červená karta: Tainio
Sestava Tottenhamu: Robinson, Tainio, Dawson, King, Chimbonda, Lennon, Zokora (65. Defoe), Jenas, Malbranque, Keane, Berbatov
Sestava Sevilly: Cobeno, Hinkel, Javi Navarro, Escude, Puerta, Daniel (55. Renato), Poulsen, Marti, Adriano Correia (69. Aitor Ocio), Kerzhakov (82. Maresca), Kanoute
Rozhodčí: Konrád Plautz
Návštěva: 35 284