Zpět na » Premier League » Ohlasy na vyhazov Chrise Colemana

Premier League - Ohlasy na vyhazov Chrise Colemana

0

Líbilo se

13.04. - Záporné, ale i kladné, takové jsou ohlasy různých fotbalových osobností na nedávný vyhazov Chrise Colemana z funkce manažera londýnského Fulhamu. Pro jedny je jeho odchod šokem, jiní jej naopak uvítali. Množství ohlasů k této události však jen dokazuje, jak velkou osobností se populární "Cookie" během své kariéry stal.

V minulé sezóně byl v podobné pozici jako Fulham také FC Portsmouth, jehož manažer Harry Redknapp vyjádřil Colemanovi velkou podporu. Velezkušený Redknapp věří, že jeho mladší welšský kolega se může z vyhazovu poučit a vrátit se daleko silnější.

"Chrise Colemana mám rád. Je to dobrý manažer i dobrý člověk. Bohužel se ukazuje, jak velký je na manažery v Premier League tlak, hlavně v těchto dnech. Očekává se od nás, že budeme dělat zázraky, ale kde si myslíte, že by měl Fulham být? Během těch čtyř let, co tam Chris působil, byli nuceni vždy prodávat své nejlepší hráče. Ale tohle pro něj bude dobrá zkušenost. On se z toho poučí a vrátí se daleko silnější," podpořil svého kolegu Redknapp.

Colemanův odchod nenechal chladným ani Antti Niemiho, jasnou brankářskou jedničku Cottagers, který je přesvědčen, že jeho dnes již bývalý nadřízený odváděl pro Fulham skvělé služby.

"Naše poslední výsledky nepadají na jeho hlavu. Jsme to my hráči, kteří bychom se nad sebou měli zamyslet. Vím, že se nám v poslední době nedařilo, ale nikdy bych nečekal, že Chrise vyhodí. Odváděl v klubu vynikající práci a doufám, že si ho lidé budou pamatovat, především kvůli těm dobrým věcem. Cookie dělal s týmem zázraky. Pokud vezmete v úvahu velikost klubu, tak musíte uznat, že byl prostě fantastický. Nemám pochyb o tom, že by brzy nenašel jiný tým. Tedy pokud bude on sám chtít," zastal se Colemana i Niemi.

Najdou se však i tací, kteří Colemanův odchod vítají. Radost nad odchodem šestatřicetietého Welšana nijak neskrýval Sylvain Legwinski, bývalý hráč Cottagers.

"Vyhazov Colemana byla ta nejlepší věc, která mohla Fulham potkat. Jen nevím, jestli to nemělo přijít dřív, třeba už před dvěma lety. Pod jeho vedením udělal klub krok dozadu. Trvalo mu dva roky, než pochopil, jak je v Premier League důležitá fyzická kondice. S Tiganou (Colemanův předchůdce) to bylo jiné. Tréninky byly intenzivní, s Colemanem kratší a měli jsme i více volna. Je to divné. Chtěl jsem trénovat, hráčům ta kondice potom chyběla. V klubu na to ale nikdo nehleděl," řekl Legwinski, který pod Colemanem působil dva a půl roku.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/skysports.com/teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články