Zpět na » Premier League » Gerrard se kál za svou bleskovou červenou kartu: Za výsledek beru plnou zodpovědnost

Premier League - Gerrard se kál za svou bleskovou červenou kartu: Za výsledek beru plnou zodpovědnost

Gerrard se kál za svou bleskovou červenou kartu: Za výsledek beru plnou zodpovědnost © ibtimes.co.uk - Gerrard byl vyloučen po 38 vteřinách

3

23.03. - VIDEO Steven Gerrard včera nastoupil do zápasu proti Manchesteru United do druhého poločasu, kdy domácí Reds prohrávali 0:1. Jenomže na trávníku vydržel pouhých 38 sekund. V souboji šlápl na nohu Andera Herrery a následovalo zasloužené vyloučení. Liverpool nakonec prohrál 1:2. Gerrard lituje svého činu a cítí za prohru plnou zodpovědnost.

Bývalý kapitán anglické reprezentace a hrající ikona Liverpoolu Steven Gerrard nastoupil v základní sestavě Reds naposledy 10. února. Pak je trápilo zranění a nyní se postupně vracel do formy. Jenomže teď si od fotbalu zase na chvíli odpočine. Liverpool ve včerejší velké bitvě přivítal na Anfield Road Manchester United. Hosté po prvním poločase vedli 1:0 po gólu Juana Maty. Brendan Rodgers se o přestávce rozhodl ke změně. Adama Lallanu nahradil Steven Gerrard. Jenomže na trávníku nepobyl ani minutu. Po 38 sekundách druhé půle uviděl červenou kartu za šlápnutí na Andera Herreru. Hlavní sudí Martin Atkinson ani na moment nezaváhal.

Manchester United nakonec vyhrál 2:1. když v nastaveném čase ještě neproměnil pokutový kop Wayne Rooney. Díky této výhře mají Red Devils na svého nedělního soupeře už pětibodový náskok.

Steven Gerrard si po zápase sypal popel na hlavu.

„Musím to prostě přijmout. Rozhodnutí bylo správné. Nechal jsem své spoluhráče i manažera ve štychu, zklamal jsem je. A co je ještě horší, tak to, že jsem zklamal všechny fanoušky. Takže za prohru přebírám plnou zodpovědnost.“

„Snažil jsem se nadskočit, když jsem viděl jeho kolíky, ale pak jsem reagoval špatně.“

„Už hraji dost dlouho na to, abych věděl, co se v takových chvílích stává. Věděl jsem to. Když navíc něco takového uděláte hned na začátku druhého poločasu, kdy máte šanci vrátit se do hry, je to trestuhodné. Za výsledek beru plnou zodpovědnost.“

Kouč Brendan Rodgers uvedl, že se Gerrard všem omluvil hned po utkání.