Zpět na » Premier League » Berger dovršil vítězství Villans

Premier League - Berger dovršil vítězství Villans

0

07.05. - Se začátkem nového kalendářního týdne přichází i tradiční rubrika Fotbalportal.cz Česká stopa, která se ohlíží za výkony naších krajanů v anglické nejvyšší fotbalové soutěži. I ve 37. kole Premier League Češi vynikli.

Nejvíce se nad všemi ostatními čněl výkon Patrika Bergera. Bývalá hvězda Liverpoolu v birminghamské Aston Ville nabírá druhý dech a po pravidelném nastupování v základní sestavě Villans se mu vrací stará forma. I v sobotu proti Sheffieldu se trenér Martin O’Neill rozhodl využít jeho služby ve středu záložní řady a opět nelitoval. Český internacionál se na této pozici cítí jako ryba ve vodě a s jeho herní pohody těží i spoluhráči. Berger se v záloze činil, svými přihrávkami zásoboval ofenzívu a Villa Park se ve 42. minutě mohl radovat z dvoubrankového vedení. O góly se postarali Agbonhlahor s Youngem a i když se náš krajan přímo nepodílel finálními přihrávkami na těchto brankách, měl prsty v založení akcí, po kterých padly. Velké chvíle Patrika Bergera však přišly těsně před hodinou hry. Český záložník si spolu s Carewem zahrál bago na jeden dotek s obránci Blades, po ideální narážečce se ocitl naprosto volným před brankářem Kennym a střelou k levé tyči potvrdil vítězství domácích. Kouč O’Neill Bergera střídal v 72. minutě výměnou za Davise a jeho výkonu zatleskali všichni přítomní na stadionu Aston Villy.
Patrik Berger (Aston Villa):
Hodnocení podle Skysports.com: 7 z 10 možných, 2. nejlepší známka z hodnocených hráčů Aston Villy