Zpět na » Premier League » Courtois: Matićova absence bude znát, ale zvládneme jí

Premier League - Courtois: Matićova absence bude znát, ale zvládneme jí

Courtois: Matićova absence bude znát, ale zvládneme jí © sport.es - Thibaut Courtois

1

Líbilo se

25.02. - Nemanja Matić, který byl vyloučen v ligovém utkání proti Burnley, přijde i přes zmírnění jeho trestu o finále Capital One Cupu. Thibaut Courtois si je vědom toho, že se jedná o výraznou ztrátu, ovšem i tak věří, že si Chelsea dokáže s Tottenhamem poradit a pohárovou trofej vyhrát.

Matić byl vyloučen poté, co srazil protihráče Ashleyho Barnese na zem z důvodu, že rozhodčí nijak nepotrestal předcházející Barnesův faul na srbského fotbalistu. A ten se tak rozhodl rozhodl vyřešit problém po svém. Za to byl odměněn červenou kartou a stopkou na tři zápasy, která mu nakonec byla zmírněna na dva vynechané duely. I tak ale zmešká finále Capital One Cupu a následný ligový souboj s West Hamem.

„V neděli nás čeká velmi těžký zápas a Matić je tuto sezónu velkým přínosem pro tým,“ řekl Courtois.

„Je tedy škoda, že nebude moci hrát finále, ale nadruhou stranu máme spoustu hráčů, kteří jsou schopni na jeho místo nastoupit. I nadále tak bude mít silnou sestavu, takže si nemyslím, že by se jednalo o nějaký větší problém. Každopádně nám Matić bude chybět.“

Pro Chelsea, která byla nucena dohrávat v deseti hráčích, nakonec nedopadlo utkání s Burnleym příliš dobře. Tým, jež bojuje o záchranu v lize, totiž dokázal početní převahu využít a vyrovnal na 1:1, díky čemuž získal proti favoritovi cenný bod.

„Nejednalo se o náš nejlepší zápas sezóny. Sice jsme dlouho kontrolovali hru, ovšem ani to pro nás nebylo jednoduché, neboť jsme věděli, jak Burlney zvládá odehrávat dlouhé míče letící do jejich obrany. Nicméně ke konci nám ani moc jiných možností nezbývalo, neboť když máte v poli o hráče méně, tak se jen těžko kombinuje.“

„Ztráty bodů je tedy škoda, ovšem to je fotbal. My se přes to musíme přenést a jít dál.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Josef Hladík / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články