Zpět na » Premier League » Manchester ovládli United

Premier League - Manchester ovládli United

0

05.05. - AKTUALIZOVĂ�NO o video. Slavné manchesterské derby bylo na pořadu dnes odpoledne na City of Manchester Stadium. Domácí tým vyzval městské rivaly United, kteří také strhli výsledek tohoto průměrného zápasu na svou stranu a vyhráli 1:0.

Hádanka okolo letošního titulu v anglické Premier League byla dnes, jak se zdá rozluštěna. Ronaldův 50. gól za Red Devils nasměroval jeho tým k zisku třech bodů a druhá Chelsea má už jen velice chabou, teoretickou naději na to, že se jí váhy osudu podaří přiklonit na svou stranu.

Ovšem v reportu o utkání začněme pěkně od počátku. Prosincový vzájemný zápas se odehrál zcela v režii United a i dnes prognózy hovořily podobným způsobem, i když otazník vyvstal okolo psychického rozpoložení Ďáblů po středečním vyřazení s AC Milán v semifinále Ligy mistrů. Jenže ani u Citizens nepanuje nějaká záviděníhodná nálada a nespokojenost fanoušků se na tým valí ze všech stran.

Domácí zůstali věrní tradici a pokračoval v tom, co načali na Nový rok, tedy v neproměňování branek na City of Manchester Stadium. Pro někoho to možná zní nemožně, ale svěřenci trenéra Stuarta Pearce nedali před svými příznivci gól v osmi po sobě jdoucích zápasech a nic na tom nezměnil ani Mpenza, jenž těsně po čtvrthodině hry pálil v dobré pozici přímo do náručí gólmana van der Saara.

O 7 minut později mohl otevřít skóre Rio Ferdinand, Jeho hlavička však neměla gólové parametry a Giggsův dobrý centr tak zůstal vniveč.

V utkání nevalné kvality, ve kterém nebyla nouze o nudné momenty, šli podle předpokladů do vedení hráči hostů. První vážnější šance se naskytla až ve 34. minutě a hned z ní padl první a zároveň poslední gól zápasu. Obránce City Michael Ball ve vápně svého mužstva zastavil pronikajícího Ronalda, hlavní sudí Rob Styles pak neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Role exekutora penalty se ujmul sám postižený Portugalec a s přehledem poslal Red Devils do vedení. Trenér Sir Alex Ferguson se u postranní čáry ještě vztekal, že hříšník nebyl potrestán kartou, ale jeho protesty vyslyšeny nebyly.

První půle skončila, tak jak začala, totiž nudou a mnozí z přihlížejících se během patnáctiminutové pauzy obraceli se svými prosbami k všemožným božstvům, aby obraz hry změnily.

Jenže, co naplat hráči si nechtěli nechat říct a i druhý poločas pokračoval v ležérním tempu. Ĺ ancí bylo jako šafránu a pokud nějaká přišla, žádný z týmu ji neuměl proměnit v gól.

Přibližně okolo 75. minuty musel být ošetřen Nemanja Vidič, který se po střetu se střídajícím Dickovem chvíli svíjel v bolestech.

V zápase bylo zcela evidentní, že United jsou pány hřiště a jejich kvalita byla znatelná. Velice sebevědomá a trpělivá hra hostů přinášela své ovoce a snad jediná kapka na jejich výkon kápla 10 minut před koncem. Hlavní strůjce první penalty Ball se po kontaktu s Wesley Brownem velice ochotně poroučel k zemi a sudí Styles už podruhé v utkání nařizoval desítku. Vassell však v zakončení selhal, protože gólman van der Saar předvedl parádní zákrok a balon zastavil svýma nohama.

Fergusonovi svěřenci si pak už vítězství pohlídali a sektor hostů na stadionu týmu Citizens jásal radostí. Manchester United má dvě kola před koncem na druhou Chelsea luxusní 8bodový náskok a musel by se nejspíš stát zázrak, aby Blues obhájili loňský titul. Každopádně pokud si Londýňané chtějí uchovat alespoň teoretickou šanci, musí zítra v derby na Emirates Stadium bezpodmínečně porazit tamní Arsenal, což se na novém stánku Kanonýrů podařilo zatím jen West Hamu.