Zpět na » Premier League » Měli jsme smůlu, říká o druhé prohře se Swansea Louis van Gaal

Premier League - Měli jsme smůlu, říká o druhé prohře se Swansea Louis van Gaal

Měli jsme smůlu, říká o druhé prohře se Swansea Louis van Gaal © fourfourtwo.com - Louis van Gaal

3

22.02. - Manchester United včera prohrál i druhý vzájemný zápas s velšskou Swansea v této sezóně. Znovu výsledkem 2:1. Díky tomu přišli o třetí místo, na kterém je vystřídal Arsenal. Dnes je může přeskočit ještě Southampton. Louis van Gaal po utkání hovořil o smůle a neproměněných šancích.

Rudí ďáblové měli Swansea co vracet, protože v úvodním kole letošního ročníku Premier League s ní na Old Trafford prohráli 1:2. V 28. minutě je poslal do vedení Ander Herrera, jenomže už o dvě minuty později srovnal Sung-Yong Ki. V 73. minutě pak dokonal obrat Bafetimbi Gomis, který se prosadil teprve podruhé v sezóně. Navíc po třech měsících.

Louis van Gaal po utkání hovořil o tom, že jeho tým po celý duel dominoval a vytvořil si řadu šancí, které však nedokázal využít. Proto byl z prohry frustrován.

„Měli jsme velkou smůlu. Dominovali jsme celých 90 minut, ale nedokázali jsme dát gól z mnoha šancí.“

„Držení míče je sice pěkná věc, ale naším úkolem je střílet branky. Máme spoustu příležitostí a musíme z nich skórovat.“

„Swansea byla velmi efektivní ve druhém poločase, protože měli jen jednu šanci hned v první minutě druhé půle a pak už vůbec nic. Jedna střela na bránu.“

„To je zákon fotbalu. Když nedáte gól, tak pak ho dá soupeř. Zklamání je mnohem větší, protože jsme měli vyhrát.“

V útoku tentokrát nastoupila dvojice Robin van Persie - Wayne Rooney. Nizozemský útočník ze zápasu musel odstoupit předčasně, protože se zranil. Pro United to byla komplikace, jelikož už nemohli střídat. Radamel Falcao zůstal po celou dobu jen na lavičce. Manažer hostů po utkání odpovídal i na otázky týkající se dvojice Rooney - van Persie.

„Když nedáte góly z tolika šancí a nejste efektivní, pak se musíte podívat na to, kteří hráči nebyli efektivní. Můžete se podívat na zpomalené opakované záběry na videu.“

Více informací o Manchester United naleznete zde.